Zobacz pełną wersję : Futerał na filtry
Mam już 4 filtry i w plecaku nosić je w oryginalnych plastikowych pudełkach za wygodnie nie jest. Wrzuciłem zapytanie na alledrogo i w odpowiedzi dostałem takie oto linki (są i tańsze futerały ale od razu je zdyskwalifikowałem, a może się mylę):
Futerał na 4 sztuki za 22 zeta:
http://allegro.pl/item740212787_pokrowiec_etui_na_filtry_od_37mm_do_ 58mm_52mm_55mm.html
I jeśli wierzyć sprzedającemu futerał firmy Matin na 6 filtrów za 3 dyszki:
http://allegro.pl/item726374028_pokrowiec_futeral_na_filtry_49_62_67 _mm_matin_6st.html
Choć tutaj znalazłem taniej ten sam Matin:
http://www.fotoraf.com.pl/catalog/matin-futeral-filtry-6szt-37mm62mm-p-890.html
Czy mieliście do czynienia z takimi futerałami? Może macie jakiś inny patent? Co sądzicie na temat podanych w linkach futerałów?
woytec60
19-09-2009, 18:21
Zwróć uwage na średnice filtrów które zmieszczą się do tych futerałów.
Jeden oferuje maksimum 67mm a dwa jeszcze mniej.
Czy Ci to wystarczy?
Tak, na razie starczy. Wszystkie filtry mam na 52 mm. Chodzi mi również o jakość wykonania i ochronę samych filtrów przed porysowaniem.
woytec60
19-09-2009, 18:26
Sam wybrałbym któryś od Matin'a. Folia da lepszą ochronę niż siateczka a filtry chowają się pod folią w całości.
Poza tym Matin robi całkiem przyzwoite akcesoria.
I ja tak myślę - z tą folią. Dzięki za odpowiedź, wezmę Matina. Pozdrawiam.
BART3skiing
19-09-2009, 22:44
Jestem użytkownikiem Matina od dwóch lat i bardzo sobie chwalę.
marszull
20-09-2009, 01:00
Jesli mozna to podpial bym sie pod pytanie. Tylko ja potrzebowalbym na cokiny
zna/korzysta ktos z takiego futeralu? cokin P
Jestem użytkownikiem Matina od dwóch lat i bardzo sobie chwalę.
Dzięki. Właśnie zamówiłem - Matin na 6 sztuk. Cena z przesyłką 33 zeta.
sumerian_pl
20-09-2009, 11:41
Jesli mozna to podpial bym sie pod pytanie. Tylko ja potrzebowalbym na cokiny
zna/korzysta ktos z takiego futeralu? cokin P
Ja korzystam z etui cokin p306, mieści spokojnie pięć filtrów, adapter i dwie przejściówki. Cena to chyba około 80 złotych, ale warto, ponieważ mam pewność, że filtry są bezpieczne. Na allegro są dostępne, nie będę podawał linka, myślę, że łatwo znajdziesz.
marszull
20-09-2009, 21:20
sumerian_pl dzieki
Ja korzystam z etui cokin p306,
dodam jeszcze że zmieszczą się tam HITECH-y połówkowe, może nie tak dobrze jak zwykłe filtry bo troszke wystaja ale można spokojnie zapiąć zamek. Nie polecam za to etui FORMATT (też dostępne na allegro), niby pojemność 5 sztuk (nawet same połówkowe HITECH ) ale nie ma przegródek i albo bedziesz trzymał filtry w koszulkach ale będą się rysować. Naprawde warto dołożyć do P306 COKINA.
Jesli mozna to podpial bym sie pod pytanie. Tylko ja potrzebowalbym na cokiny
zna/korzysta ktos z takiego futeralu? cokin P
Na te filtry doskonale nadaje się pokrowiec na płyty CD. Pudełko z "kopertami"
Pozdrawiam
Jacek
Używam Tamrac MX5388. Funkcjonalność jak w Cokinie, ale z rzepem do paska i ceną o prawie 30 zł mniejszą.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.