mihow
10-10-2006, 12:50
Cześć!
Ostatnio miałem okazję fotografować chrzest dziecka mojego kolegi.
Kościółek jak to kościółek - trochę ciemno, ciasno, sufit wysoko :)
Posiadam lampę Tumax 880 AFZ. Lampka jest ok. Fotograwałem na ISO 800-1000, tryb A, Nikkor 18-70 pełna dziura przeważnie.
Zacząłem pstrykać na początku w zwykłym i-TTL'u z palnikiem na wprost. Osoby na pierwszym planie fajnie dopalone, ale tło ciemne jak studnia :) Potem zacząłem eksperymentować. Ustawiłem na REAR. I teraz pytanie. Dlaczego po włączeniu trybu REAR pojawia się SLOW? Co to oznacza bo już zgłupiałem :) Rozumiem, że REAR to druga flamelka czyli dopalenie tła. A co oznacza to SLOW? Lub ustawienie samego SLOW bez REAR? Wg mnie SLOW i REAR daje takie same efekty, albo się mocno mylę :)
Ostatnio miałem okazję fotografować chrzest dziecka mojego kolegi.
Kościółek jak to kościółek - trochę ciemno, ciasno, sufit wysoko :)
Posiadam lampę Tumax 880 AFZ. Lampka jest ok. Fotograwałem na ISO 800-1000, tryb A, Nikkor 18-70 pełna dziura przeważnie.
Zacząłem pstrykać na początku w zwykłym i-TTL'u z palnikiem na wprost. Osoby na pierwszym planie fajnie dopalone, ale tło ciemne jak studnia :) Potem zacząłem eksperymentować. Ustawiłem na REAR. I teraz pytanie. Dlaczego po włączeniu trybu REAR pojawia się SLOW? Co to oznacza bo już zgłupiałem :) Rozumiem, że REAR to druga flamelka czyli dopalenie tła. A co oznacza to SLOW? Lub ustawienie samego SLOW bez REAR? Wg mnie SLOW i REAR daje takie same efekty, albo się mocno mylę :)