PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z fokusem



JAQ
17-09-2009, 09:41
Witam,

Mam problem z fokusem w zestawie D80 + Nikkor 18-200.
Na ostatniej wycieczce do Lwowa coś stało się z obiektywem (raczej). Nie łapie ostrości ani automatycznie ani ręcznie w określonym zakresie. W zakresie powyżej 70mm i przy obiektach oddalonych o ponad 5 metrów nie jest w stanie złapać ostrości. Nawet na maksimum wszystko jest zamazane. Na AF nie łapie punktu ostrości i nie da się zrobić zdjęcia. W pozostałych zakresach wszystko jest ok. Także w przeszłości było wszystko ok.

Niestety obiektyw jest już po gwarancji.
Czy jest to problem, z którym ktoś się już spotkał?
Czy jest to coś prostego, co można zrobić samemu?
Jeżeli usterka jest znaczna, to czy polecacie kogoś w Krakowie, kto może dokonać naprawy, czy lepiej wysłać sprzęt do serwisu Nikona w Warszawie?

Proszę o pomoc

messer
17-09-2009, 13:02
Jeśli obiektyw po gwarancji -- wizyta w postępowym serwisie w Warszawie może słono kosztować.
W Krakowie na ul. Czapskich 1 jest Pan Kadeja -- warto do niego uderzyć.
Ja naprawiałęm u niego sporo sprzętu (choć głównie analogowego), ale z tego co wiem zajmują się też nowymi elekronicznymi zabawkami.

JAQ
17-09-2009, 13:28
Niestety nie mam jak sprawdzić, czy to nie puszka. Generalnie po podpięciu 35mm wszystko jest super. Ponieważ 18-200 nie ostrzy też i na manualu, więc stawiam na obiektyw.

Dzięki za adres. Podjadę tam jutro.

linio
18-09-2009, 13:25
a myślałeś o reklamacji w sklepie z tytułu niezgodności towaru z umową?