PDA

Zobacz pełną wersję : Fuji S3Pro i nadwyrężanie D-Range



goblinos
16-09-2009, 16:23
Tak się zastanawiam - czy funkcjonalność rozszerzonego zakresu tonalnego powinna być wyłączona jeżeli ekspozycja tego nie wymaga, czy niekoniecznie? Czy ma ona negatywny wpływ na jakość zdjęć, na żywotność matrycy lub jeszcze coś innego?
pzdr
goblinos

mishieck
16-09-2009, 16:29
IMHO nie ma żadnego sensu posiadanie Fujika i wyłączanie zwiększonego zakresu tonalnego. Ustaw w body DR AUTO (o ile jest - w S5 mam) - jest to optymalne rozwiązanie w tych aparatach.

Zwiększenie zakresu tonalnego odbywa się poprzez wykorzystanie dodatkowych informacji z matrycy (z pikseli R) - o jej żywotność w tym wypadku bym się nie martwił.

life
16-09-2009, 22:01
ewentualny "negatywny" wpływ to 25 megaborsuków za rawa i pare sekund zapisu na karcie :D

goblinos
17-09-2009, 21:43
no i wszystko jasne
pzdr
goblin