PDA

Zobacz pełną wersję : Kalibracja monitora - Wrocław



Articool
15-09-2009, 21:20
Poszukuję kontaktu z osobą, która posiada kalibrator na terenie Wrocławia.

stock
15-09-2009, 22:20
nie tylko Ty :)

Articool
15-09-2009, 22:26
Czyli nie ma co się łudzić? Hmmm

stock
15-09-2009, 22:30
no łatwo nie jest powiem szczerze. Kilku by się znalazło do współnej kalibracjiw sumie :)

Articool
15-09-2009, 22:53
Czytałem właśnie, że jakąś zrzutkę chcieliście zrobić i wspólnymi siłami coś kupić... Temat stanął w martwym punkcie, czy są jakieś konkrety?

Tom01
17-09-2009, 00:14
Jakby co, świadczę usługę odpłatnego wypożyczenia przyrządu.

stock
17-09-2009, 07:27
odpłatne wypozyczenie to jedno a kalibracja to drugie. :)
Najlepiej byłoby Czornego sciagnąc do Wrocławia i zebrac wszystkie monitory do kupy by podziałał z nimi :D

Articool
17-09-2009, 12:50
Jakby co, świadczę usługę odpłatnego wypożyczenia przyrządu.

Ile taka usługa kosztuję wedle Twojego cennika?


odpłatne wypozyczenie to jedno a kalibracja to drugie. :)
Najlepiej byłoby Czornego sciagnąc do Wrocławia i zebrac wszystkie monitory do kupy by podziałał z nimi :D

ooo i to jest bardzo dobra myśl...

pilon
17-09-2009, 16:58
Wbijajcie jakoś w za tydzień na chatę ;)

stock
17-09-2009, 17:01
na czyją chatę ? :D

pilon
17-09-2009, 17:03
na czyją chatę ? :D
Na mą :)

stock
17-09-2009, 17:04
to wbijem z monitorem - daj tylko cynka co i jak :D

pilon
17-09-2009, 17:07
to wbijem z monitorem - daj tylko cynka co i jak :D
Dobra, jak tylko znajdzie mi się jakiś czas (około tygodnia mam przekichane), dam znać. To będzie Spyder 3 Pro Elite...

stock
17-09-2009, 17:16
super - co prawda chodzą słuchy że Eizo dość dobrze śmigają na standardowych ustawieniach, ale wypadałoby jednak go przelecieć kalibratorem... Może mu się polepszy :)

pinio
17-09-2009, 17:28
Widzę, że temat kalibracji powraca :) .


to wbijem z monitorem - daj tylko cynka co i jak :D

Z samym monitorem? Może jednak skrzynki też by się przydały (tzn. komputer i piwo ;) )

superkomornik
17-09-2009, 17:31
Kurde, moja Belinea waży 30kg, a nie mam samochodu...ale nie takie rzeczy się robiło :D

pilon
17-09-2009, 17:43
oka doka, zrobimy to tak: puszczę go Wam na tydzień między Was ;) nie to, że Was w domu nie chcę, ale tak będzie wygodniej dla wszystkich, a piniowe piwo się spożyje na mieście ;)

stock
17-09-2009, 18:00
no spoko - piwo na mieście to żaden problem. I tak uważam, ze za rzadko je pijemy. :)
Nie tylko piniowe piwo, stockowe piwo tyż będzie :)

pinio
17-09-2009, 18:14
Chyba powstało pewne nieporozumienie :)
Pisząc poprzedni post miałem na myśli, że Stock, razem ze swoim monitorem powinien zabrać również swój komputer. Pisząc słowo skrzynka(w sensie jednostka centralna), oczywiście od razu pomyślałem(i dopisałem) o piwie, które też powinien zabrać ze sobą :).

No ale cóż, może też bym spróbował kalibracji swojego monitora ;) :) i "piniowe" piwo też będzie :)

P.S.> Tylko czas na takie zabawy pewnie dopiero będę miał pod koniec października :(

Poochini
16-11-2009, 01:46
odświeżam wątek..:)

Tomek_L
08-12-2009, 10:34
No właśnie, minęło kilka miesięcy, a ja jak na złość muszę teraz skalibrować swojego Asusa. Niezależnie od tego co zrobię to ma paskudny niebieski zafarb :-/ Czy jest tu jeszcze jakaś dobra dusza z kalibratorem?

wacki4
02-01-2010, 12:02
4tego ma do mnie przylecieć kurier z colormunki photo - i będę jeździł po domach jak akwizytor i za drobną odpłatą dokonywał kalibracji. więcej już wkrótce ;)

Tom01
02-01-2010, 15:56
dokonywał kalibracji

Chyba profilowania (drukarek), bo to generalnie nie jest kalibrator do monitorów. ;)

wacki4
02-01-2010, 16:30
tom01 - to dlaczego w innym wątku [ http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=39601 ] określiłeś go jako najtańszy sensowny spektofotometr ?;) cytuję twoje słowa:

X-Rite ColorMunki
Najtańszy rozsądny spektrofotomer. Cena ok 1,7 tys zł. Umożliwia kalibrację monitorów o szerszym gamucie i profilowanie drukarek. Na obecnym etapie, dołączone oprogramowanie ma sporo wad, ale na poziomie amatorskim profile tworzy zupełnie akceptowalnej jakości. Sam czujnik jest obsługiwany przez Eizo ColorNavigator i Nec Spectraview II, przez co, przed użytkownikami zawodowych monitorów szerokogamutowych, otworzyła się alternatywa dla kolorymetrów i kilkukrotnie droższych spektrofotometrów z prawdziwego zdarzenia. W komplecie jest przyzwoity futerał.

Tom01
02-01-2010, 16:47
tom01 - to dlaczego w innym wątku [ http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=39601 ] określiłeś go jako najtańszy sensowny spektofotometr ?;) cytuję twoje słowa:

No bo to jest spektrofotometr. Jednak, co pisałem wielokrotnie, oprogramowanie dołączone w komplecie nie umożliwia optymalnej kalibracji monitorów z tej prostej przyczyny że nie ma żadnych mechanizmów regulacyjnych. Świetnie natomiast spisuje się z monitorami do których producent załączył oprogramowanie kalibracyjne obsługujące ten czujnik. Nie jest zatem dobrym pomysłem działalność usługowa w zakresie kalibracji monitorów z użyciem takiego narzędzia bo same Eizo CG czy Nece z SVII raczej się Panu nie trafią. W wyjątkowych sytuacjach można użyć CM jako profilera, w sytuacji jeśli monitor został wcześniej wyregulowany I1 Pro.

wacki4
02-01-2010, 18:27
tom01 - to opisuj konkretniej takie rzeczy ;) przyjdzie w poniedziałek - pobawię się, zobaczę co i jak. na necie prócz twoich opinii czytałem ogromne ilości pozytywów, a i sam chyba przyznasz racje że lepszy on niż spyder. zresztą, jak mogę odezwę się na skype to pogadamy na ten temat odrobinę ;)

siwy49
10-01-2010, 14:14
Z tą kalibracją to jest tak:
skalibrowanie monitora i własnej drukarki to wszystko ok.
ale już kalibracja monitora a drukarnia to temat rzeka. Proszę skalibrować monitor tymi kalibratorami i oddać zdjęcie do druku np. do 5-ciu różnych drukarni poligraficznych, to okaże się że każda inaczej je wydrukuje.
Podejrzewam, że nawet drukarki wielkoformatowe kalibrowane przez różnych usługodawców, wydrukują je różnie.
Co Panowie na to?

wacki4
11-01-2010, 00:01
najczęstsze rozwiązanie - to jak z labami - wykorzystywać ich profile do druku. zresztą, jeśli pozatym każda wydrukuje inaczej to pierwsze pytanie jakie powinniśmy sobie zadać to kto właściwie robi złą robotę, a nie czemu tak jest ;)

swider
11-01-2010, 23:12
ale już kalibracja monitora a drukarnia to temat rzeka. Proszę skalibrować monitor tymi kalibratorami i oddać zdjęcie do druku np. do 5-ciu różnych drukarni poligraficznych, to okaże się że każda inaczej je wydrukuje.
No, ale co w tym dziwnego? Kalibrujemy i profilujemy monitor, a potem używamy profili (do softproofingu albo czasem konwersji) konkretnych urządzeń na których chcemy drukować. Przecież wiadomym jest, że w praktycznie każdym minilabie wyjdą nam inne odbitki bo jest to zależne od wielu czynników takich jak np. rodzaj labu, papieru czy kolorantów.

korona.
02-01-2015, 14:37
Odświeżam temat, poszukuję firmy/osoby we Wrocławiu, która profesjonalnie skalibruje mi monitor sprzętowo. Macie kogoś do polecenia?

Tom01
02-01-2015, 14:41
skalibruje mi monitor sprzętowo

To nie kwestia zleceniobiorcy tylko moniotra.

gainer
04-11-2015, 23:20
Nadal brak osoby z kalibratorem z prawdziwego zdarzenia we Wrocławiu? Ja byłbym powoli zainteresowany ;)

Tom01
04-11-2015, 23:31
Nadal brak osoby z kalibratorem z prawdziwego zdarzenia we Wrocławiu? Ja byłbym powoli zainteresowany ;)

http://monitory.mastiff.pl/calendar

pinio
05-11-2015, 10:35
Czy zajmujecie się również kalibracją TV?

korona.
05-11-2015, 10:49
Tom poproszę o ofertę kalibracji Eizo CE210W (tu lub na priv). Uwzględniające koszty dojazdu do Wrocławia.

Ktoś z Wrocławia chętny na kalibrację kto chciałby partycypować w kosztach ściągnięcia Tom'a?

gainer
05-11-2015, 11:07
Z tego co widziałem na www to koszt ok 400 zł?

pinio
05-11-2015, 12:14
Ze strony www:
400 kalibracja zdalna (czyli jesteś również "narzędziem pomagającym" w procesie kalibracji)
350 kalibracja (ktoś przyjeżdża do ciebie) - wg mnie, to cena za usługę, koszt dojazdu to oddzielna sprawa. Dlatego, im więcej chętnych w danym rejonie, tym całość mniej kosztuje.

Tom01
05-11-2015, 12:21
Dokładnie tak pinio. Sens tak dalekiego wyjazdu jest, jeśli zbierze się minimum 3 chętnych. Wówczas koszty paliwa są na rozsądnym poziomie a i da się zrobić robotę bez konieczności noclegu, który znów podniósłby koszt. W ciągu całego dnia roboczego jestem w stanie zrobić właśnie do trzech zleceń. Oczywiście zależy jeszcze jaka ilość ekranów.

PS. TV robię niechętnie. W tym się specjalizuje Maciek Koper skalibrujtv.pl

king_83
24-05-2016, 08:21
Nadal brak osoby z kalibratorem z prawdziwego zdarzenia we Wrocławiu? Ja byłbym powoli zainteresowany ;)

ja mam i1 display PRO II

od niedawna mieszkam we Wrocławiu )

szczerze, nigdy go nie wypożyczałem ) sam go używam na swoich monitorach nec, dell i macbook pro…
od środka lipca będę w mieście )
więc kto potrzebuje i może poczekać - proszę o kontakt mailowy )

andrew9
21-11-2016, 20:48
Czy ogłoszenie wyżej jest jeszcze aktualne?

Przyznam, że zaskoczyły mnie trochę ceny usługi kalibracji - spodziewałem się, że jest to koszt 100-150 zł (takie widziałem kiedyś oferty), natomiast 350 w przypadku jednego monitora wydaje się dość dużą kwotą. Rozważałem także kupno kalibratora i pewnie bym to zrobił, gdyby nie tu z kolei jego okres trwałości. Wydanie tysiąca złotych na 2-3 lata, po to żeby użyć urządzenia kilka razy to też lekka przesada. W takiej sytuacji najrozsądniejszymi wydaje się wypożyczenie urządzenia.

PiKa
21-11-2016, 21:51
Nie wiem jak we Wrocławiu, w Krakowie jest za 150 zł

Aha, ale stacjonarnie, tzn przywozisz komputer i monitor do sklepu/osoby która kalibruje

Tom01
21-11-2016, 22:05
Za 100-150 zł robią albo pasjonaci albo amatorzy, zabawkami za kilkaset zł. Chcąc wykonać taką usługę dobrze, trzeba dysponować odpowiedniej jakości sprzętem pomiarowym, który nigdy w życiu się nie zwróci przy takich stawkach. Podstawowy miernik jaki jest używany do regulacji monitorów na linii technologicznej to Konica Minolta CA-310 który kosztuje bagatela 55 tys zł.

PiKa
21-11-2016, 22:20
I ile osób ma takie coś w Polsce? Przypuszczam, że na palcach jednej ręki można policzyć.

Poza tym sądzę, że do amatorskich potrzeb wystarczą tańsze urządzenia. (Nie jest ten osąd niczym poparty - jeśli masz jakieś dane że jest inaczej, chętnie je poznam)

Ja płaciłem z 2-3 lata temu u Czornyja 100 zł. Niedawno dzwoniłem w Krakowie do rcs2, koszt 150 zł. Niestety nie pamiętam, czym kalibrują.

Tom01
21-11-2016, 22:32
I ile osób ma takie coś w Polsce? Przypuszczam, że na palcach jednej ręki można policzyć.

Dokładnie tak.


Poza tym sądzę, że do amatorskich potrzeb wystarczą tańsze urządzenia. (Nie jest ten osąd niczym poparty - jeśli masz jakieś dane że jest inaczej, chętnie je poznam)

Wszystko zależy co się ustawia. Jeśli monitory wysokiej klasy, kalibrując go tanim czujnikiem, wprogramowuje się jego własne błędy, czasem większe niże błędy własne monitora.


Niestety nie pamiętam, czym kalibrują.

I1 Display Pro i I1 Pro.

PiKa
22-11-2016, 03:05
I to są te tanie czytniki, nie warte użycia w zastosowaniach amatorskich? Czyli obraz będzie gorszy niż bez nich?

andrew9
22-11-2016, 09:22
No własnie też trudno mi się z tym zgodzić - sprawdzając oferty większość osób posługiwała się urządzeniem za niecałe 1000 zł - polecanym także tutaj. Nic więcej zresztą bym nie oczekiwał. Przy średniej jego żytowność 2-3 lata, nie przesadzajmy z ceną 300-400 zł za godzinę (strzelam) pracy. 100-150 zł naprawdę wydaje się tutaj rozsądną stawką (plus ewentualny dojazd) - przynajmniej jeżeli mówimy o amatorskich warunkach (co nie znaczy, że złych jakościowo, ale też nie wymagających takich parametrów jak typowo komercyjne, gdzie może faktycznie sprzęt za 55 tys. ma uzasadnienie).