PDA

Zobacz pełną wersję : jak podzielic zdjecie



air_air
14-09-2009, 22:05
Jakim programem i w jaki sposób można podzielić zdjęcie i zapisać fragmenty zdjęcia w .jpg Chodzi mi np. plakat podzielić na fragmenty kartek A4 i potem wydrukować i połączyć w calość

Jurandw
14-09-2009, 22:43
Corel Draw
Trochę na innej zasadzie ale wynik taki sam.
Otwierasz plik i w parametrach wydruku ustawiasz na ilu arkuszach ma drukować w pionie i w poziomie.
Jedyna różnica, że nie trzeba każdego kawałka zapisywać w osobnym jpg-u.

air_air
14-09-2009, 22:58
Corel Draw
Trochę na innej zasadzie ale wynik taki sam.
Otwierasz plik i w parametrach wydruku ustawiasz na ilu arkuszach ma drukować w pionie i w poziomie.
Jedyna różnica, że nie trzeba każdego kawałka zapisywać w osobnym jpg-u.

ale ja chcialbym miec to w .jpg
zapisane czyli jakis inny program do podzielenia zdjecia.

Plastiche
14-09-2009, 23:53
za pomocą Slice Tool (K) w Photoshopie:) potem należy zapisać za pomocą Save for Web & Devices (Alt+Shift+Ctrl+S)

air_air
15-09-2009, 14:22
Jest problem z zapisem bo jest straszna utrata jakosci zdjec a moze jakis program ktory automatycznie podzieli zdjecie na podany wymiar i zapisze do jpg albo do innego formatu????

Plastiche
15-09-2009, 14:55
ustaw Quality na 100 to jakości nie stracisz

air_air
17-09-2009, 20:07
a moze ktos zna darmowy program aby podzielic zdjecie i zapisac w .jpg

pepsi90
18-09-2009, 01:22
Posteriza http://www.download.net.pl/3425/Posteriza/