PDA

Zobacz pełną wersję : [ Krajobraz ] Wrzosy?



Boguslaw
12-09-2009, 23:32
Nie wiem jaka to roślinka:-) Zdjęcie zrobione na Isle of Skye.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://glegola.co.uk/content/Landscape/flowers.jpg)

alfapasje
13-09-2009, 00:06
Drugi plan ciekawy, niebo średnie, kwiatki nawet się komponują. Ale ten podpis na dole.....

harb
13-09-2009, 08:00
mozna z tej foty zrobić naprawdę dobre zdjęcie gdyz kadrowo jest bardzo ok. ale WB jest zwalony (fioletowo wyszło niebo), dół trzeba miejscami rozjasnić, wyciagnac kolor tych pieknych wrzosów i powinno być bardzo ładnie :-D

zaza67
13-09-2009, 08:46
obrobkowo poleglo to zdjecie , sa sztuczne kolory jakich w rzeczywistosci nie zobaczysz

gripens
13-09-2009, 09:26
Ja bym jeszcze lekko wyostrzył i przygasił przepał na niebie. Kadrowo bardzo fajne.

FHR
13-09-2009, 11:07
Miejsce ma potencjał. Proponuję wrócić tam przed jakimś słonecznym zachodem.

Proac150
13-09-2009, 12:28
Bardzo dobry kadr, warto pomęczyć się jeszcze i będzie b. fajna fota

Marcin T
13-09-2009, 14:51
Nie widzę tu przepałów, jasne niebo poprostu. No chyba, że chodzi o te kilka pikseli... klik (http://img25.imageshack.us/img25/276/beztytuuty.jpg)
Ponadto zdjęcie zapodano w Adobe RGB.

grudzinsky
14-09-2009, 14:16
obrobkowo poleglo to zdjecie , sa sztuczne kolory jakich w rzeczywistosci nie zobaczysz

tu sie nie zgodze bo bylem w podobnych warunkach nie jeden raz. kolorystka jak najbardziej poprawna dla tej czesci Europy, zwlaszcza o tej porze roku i dnia :)


mozna z tej foty zrobić naprawdę dobre zdjęcie gdyz kadrowo jest bardzo ok. ale WB jest zwalony (fioletowo wyszło niebo), dół trzeba miejscami rozjasnić, wyciagnac kolor tych pieknych wrzosów i powinno być bardzo ładnie :-D

czy ja wiem czy WB skopany? czy zawsze niebo musi byc blekitne z bialymi chmurami? tak jest w PL, Szkocja rzadzi sie wlasnymi prawami i to co w PL jest oczywiste tu nie ma zastosowania. kolor wrzosow jest wrecz idealny. co innego gdyby sloneczko przyswiecilo, ale tu go brak. na Skye ciezko jest utrafic idealna pogode do focenia. mozna sledzic prognozy pogody miesiacami i w dniu, w ktorym czlowiek pojawia sie z aparatem nadciagaja chmury i zaczyna padac ;)

mnie tu tulko swiatla brakuje, wschodzacego lub zachodzacego slonca...

eldritch
14-09-2009, 15:40
grudzinsky, z całym szacunkiem, ale woda tam też jest fioletowa?

Zdjęcie bardzo ładne - ale może Ty grudzinsky wziąłbyś je na PSa, chętnie bym zobaczył co byś ewentualnie zmienił, ale oczywiście jeżeli autor nie ma nic przeciwko temu.

grudzinsky
14-09-2009, 16:19
fiolet jest tylko na wrzosach.
to co wydaje sie wam fioletowe, woda i chmury wcale takie nie sa ;) wystarczy pobawic sie w programie chwilke by dojsc do takiego wniosku. chmury i woda to zbyt duza ilosc niebieskiego, ale jesli sie go sciaga wtedy zdjecie przechodzi w b&w ;) poprostu taka pora dnia zastana...takie swiatlo, tak odbijajace sie od chmur i wody. probowalem cos z tym zdjeciem zrobic...mozna zdecydowanie dol wyciagnac i go ozywic w stosunku do oryginalu. z niebem sobie nie radze ;) moze z NEF'a dalo by sie cos wiecej wyciagnac...

Nikonozaur
14-09-2009, 17:10
(...) z niebem sobie nie radze ;) moze z NEF'a dalo by sie cos wiecej wyciagnac...

Dokładnie. Katowałem to zdjęcie wystarczająco długo by rzucić ręcznik. Sprawnie poszło jedynie odcięcie napisu na dole... :mrgreen:

xmiszax
14-09-2009, 18:26
Chyba zwyczajnie dokonał na zdjęciu zmian bez maski... i jak wrzosy super - to sie spsuło niebo.

Boguslaw
20-09-2009, 13:08
Marcin napisał:
"Ponadto zdjęcie zapodano w Adobe RGB"

Czy ktoś może mi powiedzieć, czy to dobrze, czy źle?:-)

Proac150
20-09-2009, 13:36
Marcin napisał:
"Ponadto zdjęcie zapodano w Adobe RGB"

Czy ktoś może mi powiedzieć, czy to dobrze, czy źle?:-)

W necie pokazuj w sRGB (zmień przy zapisywaniu do jpg), w Adobe kolory mogą się błędnie wyświetlać