PDA

Zobacz pełną wersję : S3 PRO i HSM ?



Theo
09-10-2006, 10:52
Więc jestem nowym , szczęśliwym posiadaczem S3 PRO :) Rozochocony zakupiłem szkiełko z napędem HSM , obiektyw podpiełem , działa , tylko , strasznie wolny AF , może dla tego ,że jest to 180 mm ,ale nie przemawia to do mnie , niestety ma FF , czasami trafi w punkt ,ale niezmiernie rzadko :/ szkiełko , nie jest nowe , kupione w interfoto , zapewniali ,że wszystko jest OK . Więc mam pytanie czy ktoś pracował już w takim zestawieniu S3 PRO i szkiełko HSM ? I jak to wygląda w praktyce , może chodzi o to ,że nie zabardzo są kompatybilne ? Czy zmiana softu z 2.12 na 2.18 coś zmieni ? Czy raczej zgłosić reklamację. Apropos zdziwiło mnie to ,że ilość styków na obiektywie jest większa jak w puszce . Za każdą pomoc będę wdzięczny .

marusek
09-10-2006, 13:01
jesli 180 i HSM to domyslam sie, ze sigma 180 macro?
Do swojego S3 przypinalem juz wiele roznych szkiel - zasadniczo nigdy nie mialem problemu. We wlasnej torbie fotograficznej mam sigme 70-200/2.8 HSM i slowa zlego na wspolprace nie powiem.
Nie wiem, jakie body miales wczesnie? Nie wiem, co to znaczy "strasznie wolny AF" dla Ceibie. Chyba tylko porownanie z innymi szklami da Ci wlasciwe odpowiedzi. Wizyta w jakism sklepie fotograficzny, gdzie pozwola porownac....
Stykami sie nie przejmuj. Soft nie zalatwi sparwy, ale nowy warto wgrac.

Theo
09-10-2006, 13:31
Tak jest to Sigma 180 macro , prędkość AF porównywałem z Tamronem 28-75 z napędem "śróbokręcikowym" :) Poprzednio miałem różne puchy , od zenita , przez sigmy , olympusy ,do nikonów . Szybkość tej sigmy porównywalna jest z dość kitowymi szkiełkami z jakimi miałem doczynienia :/ na oko ustawienie ostrośći to 1-2 sekundy , plus czasami przeleci przez cały zakres ogniskowej , i tak zrobi jeszcze FF :/ Obawiam się ,że poprostu szkiełko jest walnięte :/

shakk
09-10-2006, 17:02
ja mam 10-20 z s3pro i dziala bardzo szybko