Zobacz pełną wersję : SDhc Extreme III do d90 8GB
Pedro100
12-09-2009, 09:52
Warto wydać 150 zł na taką kartę Sandisca np zamiast zwykłej 8GB SDhc?
Ja taką właśnie kupiłem ostatnio i jestem zadowolony.
woytec60
12-09-2009, 14:51
Warto, nawet warto kupić wersję 30Mb/s.
D90 potrafi to wykorzystać, sam miałem takie dwie.
ja używam ultra II i nic mi nie brakuje. Poza tym gdy kupowałem, to 2 x 8 GB było tańsze od 16 GB
pritchard
13-09-2009, 12:13
Warto wydać 150 zł na taką kartę Sandisca np zamiast zwykłej 8GB SDhc?
Mam takową kartę i bardzo sobie ją chwalę. Uważam, że to jest dobry wybór do tego modelu aparatu.
zalezy jak robisz, seria raw+jpeg w fine ci blyskawicznie buffor zapcha na wolnej karcie, wiec 30mb/s jest optymalne, do serii tylko jpegowych wystarczy karta nawet 9mb/s, wiec extreme II wystarczy w zupelnosci.
Warto, nawet warto kupić wersję 30Mb/s.
D90 potrafi to wykorzystać, sam miałem takie dwie.
Yyy z tego co pamiętam to Nikon na stronie twierdził, że zapis w D90 to jakieś niecałe 20Mb/s.
miałem extreme III 4gb i była ok - teraz używam Ultra II 8Gb i też jest ok - jak robie serie to czasami zapycham bufor ale nie przeszkadza mi to w dalszym robieniu zdj poza tym nie robie tego aż tak często żeby potrzebować szybszej karty więc zależy czy komuś potrzebna taka prędkość - plus Extreme też jest taki że szybciej zgra sie zdj na kompa:P
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.