PDA

Zobacz pełną wersję : Zdjęcia nocą



prezes_m
11-09-2009, 22:51
Mam problem z robieniem zdjęć nocnych...
Zrobiłem przykładowo takie dwa: nie bardzo mi się podobają
Sprzet mam w stopce, ustawienia mialem: Oba zdjecia naswietlalem na statywie 30s, pierwsze f8 drugie f11, iso 100-200. Czy nie wydaja się za jasne te zdjecia?

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img7.imageshack.us/img7/4223/090911146b.jpg)
Jak pozbyc sie takich efektow swietlnych miedzy ograglym wiezowcem a deska? Jakas plama sie tez pojawila nad blokiem "deska"... skad/ czym spowodowana moze byc?

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img11.imageshack.us/img11/6223/090911149b.jpg)

maciek.evo
11-09-2009, 23:04
te plamki to odblaski z obiektywu np od latarni :) przede wszystkim to zmień wb ;)

swider
16-09-2009, 21:13
Czy nie wydaja się za jasne te zdjecia?
Dziwne pytanie. Wyszly jakie wyszly przy takiej ekspozycji. Tylko - jak juz wyzej napisano - masz skopany balans bieli.


Jak pozbyc sie takich efektow swietlnych miedzy ograglym wiezowcem a deska? Jakas plama sie tez pojawila nad blokiem "deska"... skad/ czym spowodowana moze byc?
To sa bliki (duszki), ktore powstaja w momencie kiedy w kadrze (lub jego poblizu) pojawiaja sie silne zrodla swiatla typu slonce, u Ciebie latarnie. Wszystko zalezy od obiektywu, niektore produkuja ich bardzo malo (czasem w ogole) inne wiecej.

A masz zalozony jakis filtr na szklo, np. UV? Jak tak to zdejmij bo bardzo prawdopodobne, ze on produkuje Ci te artefakty.