PDA

Zobacz pełną wersję : D700 - nierówno naswietlone klatki



jasiu102
11-09-2009, 11:21
Tzn. na preselekcji przysłony robiąc serię zdjęć co 3 (mniej wiecej) jest prześwietlone. Oczywiście na identycznie naświetlonej scenie. Coś chyba jest nie tak.

mishieck
11-09-2009, 11:24
Pokaż zdjęcia z Exifami.

jasiu102
11-09-2009, 11:38
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img4.imageshack.us/img4/819/wypadekrypultowicka29.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img193.imageshack.us/img193/6614/wypadekrypultowicka28.jpg)

mpwt
11-09-2009, 11:49
Śmierdzi mi bracketingiem...

qooba
11-09-2009, 11:55
przecież masz tam inne czasy naświetlania...
pierwsza fota 1/200 f4,5, druga fota 1/320 f4,5

mpwt
11-09-2009, 12:09
pierwsza fota 1/200 f4,5, druga fota 1/320 f4,5

To wiadome... pytanie dlaczego tak się dzieje :)

R
11-09-2009, 12:13
na pierwszej klatce prawdopodobnie duch opuszczal cialo tego biedaka na noszach i mogl wejsc w kadr...

qooba
11-09-2009, 12:18
Aha, obejrzyj cały exif w Nikon ViewNX. Jest tam więcej widocznych informacji "nikonowych" niż w innych programach. Może znajdziesz odpowiedź?

wasilewk
11-09-2009, 12:48
Tutaj (http://www.iv.pl/images/7singrzabkw2jpml7t32.jpg) nie wiem nie wiem, czemu aparat Ci zmienił.

Pzdr.

jasiu102
11-09-2009, 13:01
kilkakrotnie mi się tak zdarzyło i czy trafiłem w jasny punkt ? Może. Ale są to dwie klatki po kolei z serii 5 czy 6 zdjęć. Może taka przypadłośc aparatu :)

tomisiek
11-09-2009, 14:38
a może masz ustawioną łatwa kompensację ekspozycji na którymś z kółek i dlatego prześwietliłeś?
tomisiek

mOSAd
12-09-2009, 03:25
Exif nie pokazuje żadnej dodatkowej kompensacji - na obu zdjęciach jest +0.33EV. Pomiar matrycowy, czyli pojedyncze jasne punkty maja niewielkie znaczenie. Pomyłka jest o dwie minidziałki, czyli nie wynika ona z drobnego poruszenia aparatem. Podpytam o ustawienie ADL - masz włączony? Jeśli tak, spróbuj wyłączyć. Braketing dość łatwo poznać, ale zawsze warto sprawdzić.
Jednak najlepszy pomysł jaki mi przychodzi do głowy to, że może gdzieś jakiś spory paproch się miota po komorze lustra? Bo prześwietlenie wskazuje na to, że aparat wykrył nagłe ściemnienie sceny. Tak by było, jakby coś tam przesłaniało czasem czujniki światłomierza. Szybko klapiące lustro, może coś tam pobudza do życia. Zatem trochę bym podmuchał gruchą przy opuszczonym i podniesionym lustrze (oczywiście trzymając korpus dziurą do dołu).

wasilewk
12-09-2009, 08:48
... Zatem trochę bym podmuchał gruchą przy opuszczonym i podniesionym lustrze (oczywiście trzymając korpus dziurą do dołu).

W D700 ???

Zobacz czym jest wyłożona ta komora !
Łapie wszystko i zbiera na tym wyłożeniu - pozbyć sie tego za nic nie można !

Tak więc metody z D80 (mówię, bo mam) tutaj nie skutkują.

Pzdr.

jasiu102
12-09-2009, 09:28
na razie aparat jest w serwisie bo to nie jedynu problem tej puchy zresztą szkoda gadać. Ale dziękuję za podpowiedzi, może faktycznie coś latalo po lustrze :)