tomasonline
10-09-2009, 01:24
Jako że robie sporo odbitek postanowiłem ostatnio sprawdzić kilka znanych labów.
Wszyskie pliki zostały przygotowane -
oczywiście sRGB, no resize (lub jak kto woli - fit), wymiar 20x30, prace przygotowane pod profil jeśli taki byl dostępny, zamówione - bez korekcji laboranta.
Wilab
Odbitki dostałem z odciskiem palca :D, na odbitki z jpg wysłane przez net czekałem 1,5 tygodnia. Brak profilu na stronie.
Relaks foto - rozczarowanie miesiąca
Przyszedłem do punktu, bo był mi często polecany przez znajomych fotografów ale ku mojemu zdziwieniu brakowało profili na stronie. Na pytanie czy mają profile zostałem skierowany do osoby "kompetentnej".
Tego nie da się streścić zatem spróbuje przytoczyć rozmowę:
ja: chciałem się dowiedzieć czy mają panstwo profil do maszyny której używacie (chyba mają Fuji Frontier)
re: eeee, nie nie mamy żadnych profili bo robimy w RGB
ja: Ok, ale nie chodzi mi o przestrzeń tylko o profil pod minilab ewentualnie pod papier.
re: nie, robimy w RGB nie potrzeba nam profili - pan przyjdzie wrzucimy na ekran i zobaczy czy jest ok.
- dosyć zabawne, próbowałem jeszcze coś tłumaczyć o profilach ale nie dało rady.
Zaletą jest że lab jest mały i można sobie rzucić okiem szybko na miejscu na kolor zanim zamówimy całość.
LFP ProfiLab Plac Mirowski 14 (nie mylić z innymi w sieci)
Profile na stronie www odpowiednie dla punktu w którym się zdecydujemy zrobić odbitki, różne punkty mają różny sprzęt.
W tym konkretnym punkcie kolorowe odbitki dostaje zawsze idealne
Trafiłem też kiedyś w sytuacji podbramkowej na kompetentną osobę i mimo, że nie mogę na Mac'u zainstalować ich softu do przesłania prac zgodziła się je pobrać z mojego ftp - oszczędziło mi to sporo czasu.
Raz dostałem źle przyciętą pracę, ale nigdy więcej się to nie powtórzyło.
Tak czy inaczej zawsze warto wrzucić coś na próbę a następnie pracować z wybranym labem. Jeśli trzymają jakość można już spokojnie kręcić pliki pod nich.
Wszyskie pliki zostały przygotowane -
oczywiście sRGB, no resize (lub jak kto woli - fit), wymiar 20x30, prace przygotowane pod profil jeśli taki byl dostępny, zamówione - bez korekcji laboranta.
Wilab
Odbitki dostałem z odciskiem palca :D, na odbitki z jpg wysłane przez net czekałem 1,5 tygodnia. Brak profilu na stronie.
Relaks foto - rozczarowanie miesiąca
Przyszedłem do punktu, bo był mi często polecany przez znajomych fotografów ale ku mojemu zdziwieniu brakowało profili na stronie. Na pytanie czy mają profile zostałem skierowany do osoby "kompetentnej".
Tego nie da się streścić zatem spróbuje przytoczyć rozmowę:
ja: chciałem się dowiedzieć czy mają panstwo profil do maszyny której używacie (chyba mają Fuji Frontier)
re: eeee, nie nie mamy żadnych profili bo robimy w RGB
ja: Ok, ale nie chodzi mi o przestrzeń tylko o profil pod minilab ewentualnie pod papier.
re: nie, robimy w RGB nie potrzeba nam profili - pan przyjdzie wrzucimy na ekran i zobaczy czy jest ok.
- dosyć zabawne, próbowałem jeszcze coś tłumaczyć o profilach ale nie dało rady.
Zaletą jest że lab jest mały i można sobie rzucić okiem szybko na miejscu na kolor zanim zamówimy całość.
LFP ProfiLab Plac Mirowski 14 (nie mylić z innymi w sieci)
Profile na stronie www odpowiednie dla punktu w którym się zdecydujemy zrobić odbitki, różne punkty mają różny sprzęt.
W tym konkretnym punkcie kolorowe odbitki dostaje zawsze idealne
Trafiłem też kiedyś w sytuacji podbramkowej na kompetentną osobę i mimo, że nie mogę na Mac'u zainstalować ich softu do przesłania prac zgodziła się je pobrać z mojego ftp - oszczędziło mi to sporo czasu.
Raz dostałem źle przyciętą pracę, ale nigdy więcej się to nie powtórzyło.
Tak czy inaczej zawsze warto wrzucić coś na próbę a następnie pracować z wybranym labem. Jeśli trzymają jakość można już spokojnie kręcić pliki pod nich.