PDA

Zobacz pełną wersję : D300s i dziwne miganie diody pamięci



Cat^
09-09-2009, 10:38
Witam wszystkich!
Dosłownie kilka dni temu wymieniłem poczciwego D70 na D300s.
Obserwuję jednak dziwne zjawisko występujące na nowym lub lekko rozładowanym akumulatorze. Nasila się ono np. w sytuacji, kiedy nakręcę filmik (Live View) i/lub używam dodatkowo karty SD.
Mianowicie po wyłączeniu aparatu zielona dioda od karty pamięci cykliczne miga. Potrafi tak migać nawet kilkadziesiąt minut. Bez karty SD pomaga otwarcie i zamknięcie klapki kart (dziwne). Nie wnosi nic włączenie ponowne (wyłączenie) aparatu. Zjawisko znika przy w pełni naładowanym akumulatorze.
Poza tym aparat działa normalnie, tylko nie wyłącza się pomiar światła po ustalonych w menu np. 4s tylko na ułamek sekundy znikają wartości z wyświetlacza i pojawiają się ponownie - rytm podobny do migania zielonej diody.
Zaobserwował ktoś podobne zjawisko? Dzisiaj zgłosiłem problem także do supportu Nikon Polska. Mają sprawdzić.
Zastanawiam się, czy to jakaś ogólna niedoróbka pierwszej wersji softu, czy może mój egzemplarz "świruje"?

Roon
10-09-2009, 10:34
Niestety będziesz musiał poczekać na odzew ludzi z forum. Jesteś prawdopodobnie drugą osobą, która ma nową wersję d300s tutaj.

PawelR
10-09-2009, 11:49
Niestety będziesz musiał poczekać na odzew ludzi z forum. Jesteś prawdopodobnie drugą osobą, która ma nową wersję d300s tutaj.

W takim razie ja jestem trzecią :) Aku na poziomie ok. 25%, żadnych efektów w postaci migającej diody, problemów z wyłączaniem itd....

bedzisz
10-09-2009, 13:52
no... to ja chyba jestem 4 - deczystas, odpukac od tygodnia smiga az milo - 2 cykle ladowania i nic nie mruga, nie trzeszczy, nie klapie 0 oby tak bbylo dlugo, bardzo dlugo.... pozdrawiam

Fefka
10-09-2009, 14:05
zatem może Panowie i Panie jakieś sample zaprezentujecie z nowych nabytków?

raider
10-09-2009, 14:13
Bez karty SD pomaga otwarcie i zamknięcie klapki kart (dziwne).

Nie widziałem jeszcze w Nikonie żeby poza zawiasem klapka miała z czymś połączenie i jej zamknięcie lub nie miało na coś wpływ, ale D300s też nie widziałem :)

plusfoto
10-09-2009, 14:28
A zrobisz zdjęcie z otwartą klapką?

kichu
10-09-2009, 14:35
A zrobisz zdjęcie z otwartą klapką?

Bez problemu.

plusfoto
10-09-2009, 14:49
Psiakrew faktycznie w s3 = d80 się nie da ale w s5 = d200 się da

Photoartbox
10-09-2009, 14:54
O ile dobrze pamietam w D300 nie dalo sie zrobic zdjecia z otwarta klapka.

skuba
10-09-2009, 16:49
O ile dobrze pamietam w D300 nie dalo sie zrobic zdjecia z otwarta klapka.

W moim można

Moonbeam
10-09-2009, 16:52
O ile dobrze pamietam w D300 nie dalo sie zrobic zdjecia z otwarta klapka.

Da się spokojnie zrobić zdjęcie w D300. Nie widzę też żadnego widocznego czujnika który mógłby sprawdzać czy klapka jest otwarta.

Photoartbox
10-09-2009, 18:39
No to zle pamietam :) Dzieki za przypomnienie. Moze to byl Pentax K10D ;)

satsun
10-09-2009, 20:09
A jak wygląda sytuacja na innej karcie, baterii? Bufor? Zdjęcia są ok, nie uszkodzone fragmenty itp?

Cat^
10-09-2009, 21:15
Jestem po konsultacji w serwisie. Bateria ani karta nie mają tutaj żadnego znaczenia. Najprawdopodobniej uszkodzony moduł kart pamięci. Wymieniam na nowy egemplarz.