Zobacz pełną wersję : SLIK 700 utrzyma 70-200?
Mam teraz velbona 600 i podczas zdjęć w nocy (d90 + 70-200) widzę że nie daje rady. Ma może ktoś z was ww silka i może powiedzieć że utrzyma ww zestaw?:) Tudzież inne propozycje w podobnej cenie?
bloodcrawler
09-09-2009, 09:29
Mańka 055 może?
Nie ta cena - mój nieprzekraczalny pułap na statyw to 600 zł.
bloodcrawler
09-09-2009, 10:53
Jeśli Ci się śpieszy to rzeczywiście, ja swój z głowicą kupiłem używany za 600 zł właśnie (trzeba szukać okazji). Wersja 055XDB BASIC kosztuje 455, kwestia znalezienia dobrej głowicy w cenie 100-120 zł i zamkniesz się w 600 zł.
No ok. Ale ten 055 jest jakiś bardzo lepszy od silka?
bloodcrawler
09-09-2009, 16:07
Od velbona 600 znacznie lepszy, macałem parę razy w sklepie również slika 340 i też manfrotto 055 był znacznie solidniejszy (tyle że to nadal nie ten pułap cenowy). Najlepiej samemu pokręcić się po sklepach foto i pomacać oba statywy. Imho w tej cenie lepszej alternatywy niż 055 nie znajdziesz.
A, no i pamiętaj, że to jedynie odczucia w pełni subiektywne. Nie miałem dwóch statywów w ręku dłuższy czas, aby móc je obiektywnie porównać ;).
A może coś takiego? -----> Benro A-650EX + głowica HD-38 (http://www.foto-net.pl/sklep/produkt31620-statyw-Benro-A-650EX--głowica-HD-38.html)
Mam 250, albo 350, już nie pamiętam dokladnie, wykonanie super. W razie jakiegoś kiwania można dowiesić torbę na haczyku.
Slik Pro 500 Dx + D300+80-200AFS stoi OK
Witaj Kolego
Utrzyma bez problemu nawet 70-300 na pełnym wysunięciu.
Sprawdziłem i używam - wcześniej był Sherpa.
Pozdrawiam
eldritch
16-09-2009, 15:25
70-300?
Polecam Slika 700. Utrzymuje bez problemu obiektyw lustrzany MTO, ważący jakieś 2 kg z korpusem D2hs (1.2 kg). Z 300/4 także bez problemu (waga jak 70-200 - ok. 1.5 kg). Nie wiem jak z ceną obecnie, ale w zeszłym roku za ten statyw z głowicą dałem ok. 500 zł, podczas gdy tyle trzeba było dać za same nogi Manfrotto. Jakość wykonania tego Slika (innych modeli nie widziałem) bdb.
Włąśnie nabyłem drogą kupna - i cóż - znacznie solidniejszy w porównaniu z velbonem sherpą. Tylko ten pokrowieć... kawałek szmaty z zamkiem:)
szymonvader
05-10-2009, 23:15
dlatego ja swojego nosze przypietego do plecaka:)
Flashback
06-10-2009, 00:16
Polecam Slik 700 DX PRO AMT, utrzymuje D80 z gripem i Sigmą 150-500 na wietrze. Porządny, ciężki, stabilny statyw w komplecie z na prawdę solidną głowicą.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.