Zobacz pełną wersję : Współpraca D700 i AF-S Nikkor 80-200/2.8 IF-ED
Witam ,zamierzam go zakupić i chciałbym poznać waszą opinię jak współpracuje z D700 ,chodzi mi o działanie AF lub lepiej zakupić 70-200 ze stabilizacją za 8000 ,a za ten na rynku wtórnym można zapłacić od 3500 – 4000.
Przepraszam jeżeli ten temat był wałkowany na forum ,ale brak czasu aby szukać .
Pozdrawiam Irek
arachiusz
08-09-2009, 16:09
u mnie 80-200/2.8 ed z d700 śmiga bdb...
Oczywiście, ja D700 bardzo chętnie współpracuję z AF-S'em 80-200 ;)
Z pewnością nie działa.
maki - co nie działa ?
Czy to nie jest tak,że gdy potrzebny VR to brać N70-200,a jeśli nie,to brać N80-200 ?
Jaka jest różnica w jakości obrazowania między tymi szkłami?
Czy opłaca się dopłacać do N70-200 gdy VR nie jest potrzebny?
maki - co nie działa ?
Przepraszam Cię, to był taki kwaśny dowciap
Przepraszam Cię, to był taki kwaśny dowciap
OK:)
Czy to nie jest tak,że gdy potrzebny VR to brać N70-200,a jeśli nie,to brać N80-200 ?
Jaka jest różnica w jakości obrazowania między tymi szkłami?
Czy opłaca się dopłacać do N70-200 gdy VR nie jest potrzebny?
Moim zdaniem nie warto. Zdecydowanie lepiej na co innego różnicę przeznaczyć.
No i masz pierścień przysłon w 80-200, co dla niektórych ma znaczenie, nawet większe nić VR.
Aha - AF powinien być jednak szybszy w wersji AF-S, ale z tego co wiem, nieznacznie.
Za to nowy 70-200 (pierwsza wersja) słabo sobie radzi pod światło i winietuje, nawet na DX (to akurat sam przetestowałem na D200 i D700 - żenada... nawet "amatorski" 70-300 VR go bije, nie mówiąc o staruszku 80-200). Ciekawe, czy poprawili te wady w nowej wersji?
Z D200 i D300 nie współpracuje w pełni prawidłowo o czym informują instrukcje obsługi aparatów. O ile dobrze pamiętam z D700 również. Ale nie mam pewności.
Z D200 i D300 nie współpracuje w pełni prawidłowo o czym informują instrukcje obsługi aparatów. O ile dobrze pamiętam z D700 również. Ale nie mam pewności.
piszesz o starszym 80-200/2.8 bez AF-S.
Kolega pyta o nowszy, drozszy i lepszy 80-200/2.8 AF-S
arachiusz
08-09-2009, 21:16
piszesz o starszym 80-200/2.8 bez AF-S.
Kolega pyta o nowszy, drozszy i lepszy 80-200/2.8 AF-S
no to ja mam walnięty model chyba bo mój i z d200 i z d700 śmiga...
no to ja mam walnięty model chyba bo mój i z d200 i z d700 śmiga...
dopisz i moj do listy, bo z d70s, d80, d200, d300, d700, d2h i d3 swietnie dziala :D
a tak serio, to chodzi o to, ze moga byc problemy z dzialaniem AF 80-200/2.8 z dslr (FF/BF)
Z D200 i D300 nie współpracuje w pełni prawidłowo o czym informują instrukcje obsługi aparatów. O ile dobrze pamiętam z D700 również. Ale nie mam pewności.
Bajki. D700 współpracuje bez problemów z większością kiedykolwiek wyprodukowanych Nikkorów.
Gdyby tego nie robił, to bym go nie kupował.
Z D200 też nie zauważyłem problemów.
A jeśli chodzi o 70(80)-200/2.8 to najlepszym jak do tej pory jest 80-200/2.8D AF-S - nieprodukowany już niestety, bo Nikon postanowił zbijać kasę na nieco gorszym, pozbawionym pierścienia przysłon i przybajerzonym w VR na osłodę nowym 70-200/2.8. Mam nadzieję, że w nowej jego wersji poprawili błędy, bo jeśli nie, to nadal 80-200/2.8D (zarówno AF-S jak AF) jest lepszym (i tańszym) wyborem).
W tym zakresie Canon ma ciekawszą ofertę... nie tylko w tym niestety :-)
ble ble ble......
80-200 AF (bez S) ED doskonale współpracuje z D300 i D700
Ktoś tu jakiś sabotaż uprawia, bzdury opowiada i wprowadza w błąd.
nie ble ble ble, tylko w instrukcji wyraznie cos tam napisali :D (nie mam jej w tej chwili pod reka, ale pamietam, ze cos tam bylo nt 80-200/2.8 bez AF-S).
Na pewno ten problem nie obejmuje wszystkich egzemplarzy AF 80-200/2.8, ale trafialy sie z nimi problemy i temat ten byl juz poruszany na forum
robin102
09-09-2009, 10:19
W instrukcji od D80 coś miałem na ten temat napisane. Zdarzają się porządne egzemplarze, ale nawet magicy na Podstępu jak 80-200 ma FF na długim końcu rozkładają renki, choć są tam dobrzy fachowcy mimo, że serwis jako firma dupny do kwadratu jest.
najlepszym jak do tej pory jest 80-200/2.8D AF-S - nieprodukowany już niestety, bo Nikon postanowił zbijać kasę na nieco gorszym, pozbawionym pierścienia przysłon i przybajerzonym w VR na osłodę nowym 70-200/2.8. Mam nadzieję, że w nowej jego wersji poprawili błędy, bo jeśli nie, to nadal 80-200/2.8D (zarówno AF-S jak AF) jest lepszym (i tańszym) wyborem).skoro tak niepotrzebnie antagonizujesz te obiektywy to ja może coś dla równowagi dodam, że w 80-200 AF-S padają silniki i wtedy pozostaje nam w ręku po prostu złom ze szkłem w środku. Powinieneś zauważyć, że nikon we wszystkich nowych obiektywach rezygnuje z pierścienia przysłon, nie jest to jedynie przypadłość 70-200. Dzięki bajerowi VR mogę robić w ciężkich warunkach portrety na 1/40 s z ręki, obywam się bez konieczności podnoszenia ISO.
A jeśli chodzi o 70(80)-200/2.8 to najlepszym jak do tej pory jest 80-200/2.8D AF-S - nieprodukowany już niestety.....
Takie bajki wiele osób powtarza tylko nikt nigdy nie pokazał na czym ta lepszość polega, a ja Tomasz jestem jak nie zobaczę to nie uwierzę :)
Czytając wasze wypowiedzi nasuwa mi się wniosek jeden lepiej mieć AF-S 70-200/2.8G IF-ED VR i mieć zapas na trudne warunki w IF niż potem narzekać i tracić przy sprzedaży kupując wspomniany obiektyw.
Dzięki wszystkim za wypowiedzi
dareknik
10-09-2009, 20:40
Nie w IF w trudnych warunkach, tylko VR.
Nie w IF w trudnych warunkach, tylko VR.
:) jeszcze zielony jestem
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.