PDA

Zobacz pełną wersję : Polar a różnica w kolorach ??



King
08-10-2006, 13:01
Mam takie pytanie czy może wystąpić różnica w oddawaniu kolorów pomiędzy polarkami róznych firm??
Spotkałem się z taką opinią że polary marumi lepiej oddają kolory niż polary hoya -> Marumi DHG i Hoya super HMC. Może ktoś wie coś na ten temat. Dodam że nie rozpatruje różnic w tanich polarach tylko tych ze średniej połki, gdyż mam zamiar kupić któregoś z tych dwóch wymienionych wyżej.

ALF
08-10-2006, 14:23
jeżeli polar jest wykonany w technice tradycyjnej i posiada dobre powłoki, to działa jak filtr neutralny...może jedynie podbić kontrast lub wzmocnić kolory, ale ich nie zmieni...natomiast filtry firm "wynalazkowych" moją w tej dziedzinie różne "osiągnięcia" :D
są również polary, które posiadają jeszcze dodatkowe funkcje...są więc polary połączone z filtrem ocieplającym lub oziębiejacym - te dają już oprócz polaryzacji dedykowane efekty...nie są jednak w powszechnym użyciu...

King
08-10-2006, 14:29
tak wiem chodziło mi raczej o to czy zdjęcie zrobione z filtrem hoya będzie się różniło kolorystycznnie od zdjęcia zrobionego filtrem marumi czy będzie takie samo ??

ALF
08-10-2006, 14:37
będzie zbliżone, ale nie identyczne...z racji zastosowania innych powłok ochrnnych...ja wybrał bym marumi...

Nivelen
08-10-2006, 15:29
hmm a powiedzmy ze mam mocowanie na obiektyw 52mm to jaki kupic filtr ? tez 52 czy moze kupic wiekszy i stosowac przejscia ale zaoszczedzic jesli sie kupi nastepny obiektyw z wiekszym mocowaniem ?

ALF
08-10-2006, 15:52
UVki zawsze w średnicy szkła, ale polara już można większego przez przejściówki