PDA

Zobacz pełną wersję : Uchwyt na rękę do aparatu



krzad
24-07-2004, 19:21
Witam

Zastanawiam się nad kupnem uchwytu na rękę MATIN GRIP do D70. Istnieje jednak 3 wersje tego produktu i nie wiem którą wybrać.

GRIP I:
http://www.d70klub.digital.pl/akcesoria/matin.jpg

GRIP II:
http://www.systembank.pl/img/24_2d.jpg

GRIP III:
http://www.systembank.pl/img/53_1d.jpg


Najbardziej podoba mi sie wersja pierwsza bez paska na nadgarstku. Niestety nie mam gdzie sprawdzić tych uchwytów. Dostępne one są np. na stronie www.systembank.pl w dziale paski. Czy ktoś może używa takiego uchwytu? A jeśli tak to jakiego? Czy jest wygodny? Czy warto coś takiego kupić czy zostać przy pasku na szyję?

Jacek
24-07-2004, 20:27
Słuchaj. Fajnie, ze to odkryles. To, mysle dobre rozwiazanie do zdjec pionowych. Chocby dzisiaj niepewnie focilem obracajac. Chetnie to kupie. Oczywiscie grip I. Nastepne to juz chyba bajer. Nie ma tam jego ceny. Moze znasz? Wazne tez, ze mozna oprocz tego stosowac normalny pasek na szyje. W sumie fajne rozwiazanie. Kupuje.

admin
24-07-2004, 20:58
Nie czytacie Panowie stron klubu d70 :) Pisalem juz dawno, sam nabylem i chwale sobie bardzo. Mam ta pierwsza wersje, najmniej ograniczajaca nadgarstek. Polecam zdecydownie.

Kekacz
24-07-2004, 23:24
Fajna rzecz, jak ktos bedzie chcial ukrasc sprzet to najwyzej wyrwie reke a nie glowe z kregoslupem ;-)

Jacek
24-07-2004, 23:31
Rzeczywiscie Adin ma racje. Na tej stronie "system bank" grip I na razie nie jest dostepny. Wpisalem w google te nazwe, i co mi wyskoczylo? Klub nikoniarzy. Jako polecane akcesoria. Problem w tym, ze ja otwieram wraz z przegladarka od razu forum, a nie klub. Teraz bede madrzejszy. Moze Admin wie gdzie indziej to kupić? Lub ktos inny?
Naprawde uwazam, ze do pionu to duze wsparcie. W takie goraco jak dzis pasek na szyji to nie jest komfort... A sprobujcie w pionie zrobic z blokada ekspozycji. Gimnastyka...

admin
25-07-2004, 10:28
Jacku, otworzyla Ci sie strona forum poniewaz strony klubu sa skonstruowane na zasadzie ramek. Rozumiem ze sprawdzales dostepnosc na stronach systembanku ( http://www.systembank.pl/index.php?stronka=7&id=190 ). Niestety nie mam pojecia gdzie to kupic poza ich systemem. Moze ktos z Wawki moglby zobaczyc jak to wyglada na gieldzie w stodole... :)

krzad
25-07-2004, 11:51
A więc znalazłem w systembanku. Wersja I bedzie dostępna od końca lipca za ok 85zł. Oprócz tego znalazłem pod linkiem:
http://www.foto-net.pl/sklep/pokaz_karte_dzial.php?PHPSESSID=171231d57eaa1086fa e7d94bca6c0b18&grupa=osprz%EAt%20inny&producent=paski&pokaz=0
wszystkie 3 wersje za 94zł oraz tu:
http://www.pstryk.com.pl/szukaj?zaaw=1&did=86&vid%5B%5D=46&tylkonowe=1&cenamin=&cenamax=&submit.x=37&submit.y=38
są tylko wersja II i III.

Jacek
25-07-2004, 21:53
Dzieki. Juz zamowilem. Na pewno sie przyda.

Tr0n
25-07-2004, 21:55
A ja się tak zastanawiam - mi pasek na szyje wydaje sie wygodny. zawsze w razie czego aparat moze podyndac a tak - trzeba go trzymac :?

Jacek
25-07-2004, 22:03
Tronie mily. Nieuwaznie czytasz. Ten grip w niczym nie utrudnia Ci przypiecia paska na szyje. Masz to i to. Prosze zrob pion z jednoczesnym przytrzymaniem blokady AE/AF. Naprawde wtedy, jesli aparat nie wisi na szyi, boje sie o niego. A nie zawsze (upał) na szyi jest wygodnie. Ja mowie o robieniu zdjec przez np. slub lub impreze dluzsza niz 5 min.

Tr0n
25-07-2004, 22:06
A sorki zapomniałem o takich profesjonalnych wykorzystaniach sprzętu - po zastanowieniu rzeczywiście wydaje sie przydatny w niektórych sytuacjach. Ale cóż ja laik (amator czy jak kto woli mol książkowy) wyciagam aparat tylko na kilka chwil dzienie z plecaka więc prosze o wybaczenie :)

Bogdan
25-07-2004, 22:41
wersje II i III byly dzis na gieldzie po 80; wersji I nie bylo, ale cena wynosi [wg sprzedawcy] 60 i mają byc w sprzedazy za tydzien lub 2

Jacek
25-07-2004, 22:45
Dzieki za info. Trudno. Czekal nie bede. Na gieldzie (w najblizszym czasie) nie bede. Przeplacilem w fotonecie i juz. Ale bede mial za dwa dni...
Powiem Wam czy warto. Choc opinia Admina przekonala mnie bez mydła...Po to mam forum, by sie sluchac madrzejszych...

MichalP
26-07-2004, 08:53
Pytanko do Bogdana :

W ktorym miejscu na gieldzie (rozumiem , ze chodzi o Warszawe i Stodole) mozna nabyc te paski ???

Bogdan
26-07-2004, 15:32
mniej wiecej na srodku duzej sali na parterze, maja tam tez m.in. zwykle szerokie paski [z napisami i bez]

MichalP
26-07-2004, 15:40
Bogdan - wielkie dzieki. Chetnie sprawdze za 2 tygodnie czy jeszcze beda mieli ...

MichalP
09-08-2004, 10:20
Tronie mily. Nieuwaznie czytasz. Ten grip w niczym nie utrudnia Ci przypiecia paska na szyje. Masz to i to. .

Własnie kupiłem wersje pierwsza (55PLZ na gieldzie) i kurcze zastanawiam sie na tym jak mozna przypiac jednoczesnie oba ?? (uchwyt na reke i pasek naszyje) ... :oops:

Niech ktos napisze , ze tak ma i nie stosowal jakis karkolomnych kombinacji to bede kombinowal dalej ... :idea:

antonjo
09-08-2004, 13:03
No ja też sobie nabyłem Grip II, i w sumie żadna rewela, a pasek na szyje i tak sie przydaje ...

slawek-
09-08-2004, 14:00
Kupiłem wersję I. Niestety mam teraz problemy ze zmianą typu pomiaru i korekcji (przycisk + kółko). Poza tym, żeby porządnie wsadzić łapę w gripa muszę mocno wysunąć palce do przodu przez co mijam się ze spustem.

Jednym słowem zestaw D70 + Grip I jest dla mnie niezbyt wygodny.

MichalP
09-08-2004, 14:25
Ale extra ...
Kazdy sobie cos kupil , ale aby ktos napisal , ze ma jednoczesnie pasek i uchwyt to nie ma ... :x
A i ja przy wersji 1 nie mam problemu z obsluga aparatu dodam jeszcze , ze chyba nawet jest mi wygodniej z nim niz bez niego. Choc dalej uwazam , ze pasek na szyje jest przydatny ...

slawek-
09-08-2004, 14:36
Ale extra ...
Kazdy sobie cos kupil , ale aby ktos napisal , ze ma jednoczesnie pasek i uchwyt to nie ma ... :x


Przymocuj pasek do tego plastikowego dynksa w gripie. Nie widzę inaczej :-)

MichalP
10-08-2004, 10:59
Fajnie , ale nie wiem czy noszenie 6k PLZ na plastikowym kawalku plastiku :wink: da mi komfort psychiczny :? .
Ciagle czekam na wypowiedz JACKA , ktoremu nie stwarza problemu zapiecie tego i tego :!: :?: :idea: ...

Bogdan
10-08-2004, 12:05
skoro dzielimy sie doswiadczeniami: na ost. gieldzie ogladalem gripI, przypialem do aparatu i zrezygnowalem; jest dla mnie niepraktyczne kombinowanie z wciskaniem dloni miedzy grip i uchwyt, duza strata czasu, zwlaszcza, ze najczesciej uzywam aparatu bez paska; lezy w odpietej torbie i jest gotowy do uzycia w 2-3 sek;

pasek na szyje tez traktuje jako zlo konieczne, uzywam tylko wtedy, gdy nie mam innego wyjscia [przewiduje duzo zdjec w krotkim czasie, a mam jeszcze torbe i chce miec 2 rece wolne]

[nie twierdze, ze to optymalne, ale do takiego systemu sie przyzwyczailem]

MichalP
10-08-2004, 14:02
Kzady robi to co lubi i jak lubi (sie przyzwyczail).
Ja nie jestem osoba duzej postury i w zwiazku z tym moje nie duze dlonie nie maja problemu z zakladaniem Gripa I . Uwazam , ze jest to bardzo przydatne ustrojstwo :wink: , ale musze przyznac , ze w wielu sytuacjach przydaja sie wolne obie dlonie :evil: I moje upierdliwe pytanie (JACKU) zostaje bez odpowiedzi : Jak niby bez problemu mozna przypiac obia ustrojstwa jednoczesnie ??? :?: :?: :?:

Saint
10-08-2004, 14:25
wszystko ma - jak mowia - swoj zady i walety takze trzeba dokladnie przeliczyc ilosc za i przeciw przeciez nie mazdemu taki uchwyt sie przydaje.

Jacek
10-08-2004, 22:21
Tu Jacek! Witam po urlopie. Kochani, jak juz pisalem, zamowilem gripa w firmie Foto-Net (Sopot). Czekalem kilka dni i sie doczekalem...Przyslali mi Gripa II. Owszem, przymierzylem i... natychmiast odeslalem! To nie to! Moze do kamery dobre. Ale nie do aparatu.
Tak wiec, nadal nie mam gripa I, ale obiecali...Jak dostne, to natychmiast sie podziele opinia. Wiem jednak, ze mozna przypiac obie rzeczy jednoczesnie. Tyle tylko, ze pasek na szyje przypina sie od dolu do tego gripa. Aparat wisi wtedy bokiem. Troche nie tego sie spodziewalem, ale cos za cos...Uwazam jednak, ze pasek na szyje przydaje sie przy czestej zmianie obiektywow. A mnie sie to zdarza co sobote (sluby :lol: ). Sprobuje i powiem. Na razie firma Foto-Net nie daje znaku zycia. Nie wspomne przy tym ze za gripa zaplacilem (jelen jeden) 106 zl z przesylka...Nie smiejcie sie prosze...

MichalP
11-08-2004, 11:20
O witamy Jacka (dobra ja witam... :o )
A z tym montowaniem juz sprawdze dzis w domku :roll:

nevton
12-08-2004, 00:03
a ja kupilem 3 bo jest ze skory i bardzo sobie chwale jak roboie foty to trzymam aparat caly czas w reku a jak nie robie to odkladam - tak mam poprostu a jak zapne dodatkowy pasek to palce moga odpoczac bo aparat wisi na nadgarstku - narazie mam zapiety do F-60 wiec nie wiem jak to bedzie z wygoda przy D-70 ale narazie jestem bardzo zadowolony - jak sie go dobrze i pewnie zamocuje i pochowa wszystkie wystajace paski to jest calkiem wygodnie i pewnie - pasek na szyje mocuje sie od dolu to fakt aparat wisi bokiem ale sam pasek jakby mniej przeszkadzal przy foceniu w pionie w szczegulnosci

pierwszy raz jak zalorzylem i zapialem to mnie dopadla absurdalna mysl - jakbym zalorzyl foto-proteze dloni - za duzo S-F sie naogladalem :)

Ewusia
05-10-2004, 17:00
Wlasnie dorwalam sie do d70. Nie wiedzialam ze on jest taki ogromny. Czesto pisaliscie na forum, iż mimo że co poniektorzy maja duze lapska to im aparat lezy dobrze w dloni. No bo on jest wyprofilowany na takowe. Ja swoja go niestety nie obejmuje. Musze kupic sobie jakis pasek, bo go upuszcze... :( A po tym co sie naczytalam na forum na temat gripa to juz nie wiem na co sie zdecydowac... Niestety nie mam możliwości wyprobowania tego w zadnym sklepie... Czy majac przypiety ten grip można robic zdjecia bez wkladania reki pomiedzy pasek a aparat? I czy latwo mozna to dopasowac do wielkosci dloni? Moj ukochany nie do konca ma tak male raczki jak ja... :(

admin
05-10-2004, 17:10
Mam wersje pierwsza (moim skromnym zdaniem najlepsza) i bez problemu mozna wykonac zdjecie z gripem pod dlonia (nakladajac reke na niego). Pasek mozna dopasowac bez klopotu, choc nie wiem Ewuniu jak z Twoja mala raczka sprawa bedzie wygladala bo pasek trzeba mocno naciagnac. Wygoda jest jednak ogromna. Sam co prawda zdejmuje gdy biegne w plener z plecakiem i paskiem na szyje, ale w wielu sytuacjach zdjeciowych nie wyobrazam sobie jego braku.

szymony
05-10-2004, 17:15
Czy majac przypiety ten grip można robic zdjecia bez wkladania reki pomiedzy pasek a aparat? I czy latwo mozna to dopasowac do wielkosci dloni? Moj ukochany nie do konca ma tak male raczki jak ja... :(

Gripa można regulować na takiej samej zazadzie jak długość paska.
Od bidy też można focić z założonym gripem, ale nie wkładają dłoni do niego.
A D70 nie jest znów taki duży, manuale bywaja większe.

Ewusia
05-10-2004, 17:20
dzieki szymony

tak naprawde nie chodzi o wielkosc aparatu, ale o to jak lezy w dloni. po prostu dla mnie uchwyt jest za szeroki i nie obejmuje go pewnie, a nie chcialabym aparatu upuscic tylko dlatego ze ktos mnie w tlumie popchnie

chyba zdecyduje sie na allegro
- tanio i wysylka gratis

nevton
05-10-2004, 17:33
napisze wiecej jak bede w domu

Ewusia
05-10-2004, 17:41
Mam wersje pierwsza (moim skromnym zdaniem najlepsza)

Skoro guru tak twierdzi...

Właśnie takowy zakupiłam na allegro - dzieki wszystkim za pomoc

admin
05-10-2004, 17:58
Przeceniasz mnie Ewuniu. ma te zalete ze jest rowniez najmniejszy. To co mnie w nich nieco rozczarowalo, to mocowanie paska przy zapietym gripie. Zostawiam go jak Nikon przewidzial, oplatajac pasek gripa przez to samo mocowanie. Jakos nie wyobrazam sobie paska ze spodu aparatu :)

adik
05-10-2004, 22:17
Ja mam z boku pasek firmowy i jest spox:>

nevton
05-10-2004, 23:31
ja tez mam pasek zboku
a wybralem III bo byl najwiekszy :)

no i paskudna fotka kamera internetowa co do mocowania

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.nevton.3d.pl/grip.jpg)

no i wywinalem pasek od gripa tak by nie znajdowal sie miedzy aparatem a dlonia

MichalP
06-10-2004, 09:21
Ja mam jeszcze inna kombinacje.
Gripa (1) mam zamontowanego normalnie , ale pasek mam zamontowany : z lewej strony aparatu normalnie , a z prawej do gripa , ale w tym samym miejscu co pasek gripowy :twisted:
Ale to rozwiazanie troche jest irytujace (aparat wisi krzywo) . Na naszym spotkaniu (chyba Grzegorz) mial pasek mocowamy do Aparatu za posrednictwem takich koleczek jak od kluczy - to rozwiazywaloby problem mocowania w tradycyjny sposob i Grip by nie przeszkadzal ... 8)
Grzesiek :!: mozesz potwierdzic lub zaprzeczyc ?? I podac zrodlo nabycia przedmiotu ??

JerzykB
06-10-2004, 15:25
Mam Gripa I, po kilku przymiarkach zrobiłem tak: z gripa wystaje taki kawałek plastiku który ma za zadanie opierać się z tyłu body, usunąłem toto, dzięki czemu mogłem przekręcić plastikową część gripa bardziej do przodu jest zdecydowanie wygodniej (mam dużą łapę). Od razu jednak zaznaczam-grip leży w szufladzie, przestałem toto używać-grip i pasek to zabyt wiele jak dla mnie a z samym gripem jak zmienić obiektyw bez rozłożenia się na stole, trawie..., czymkolwiek, eeee wolę beeez ;-} zwłaszcza że od neoprenu wewnątrz ręka się poci, na plastikowe klamerki jakby patrzę nieufnie bo miernej są jakości.

milk
08-10-2004, 10:43
Witam!
Krótka informacja dla Krakusów chcących mieć w/w opisywanego gripa.
Jest do nabycia w sklepie foto przy al.Kijowskiej tuż za skrzyżowaniem z Królewską. Taki mini sklep-komis-servis-RTV. Cena niezła bo coś koło 60.-
Byłem tylko chwilę więc ogląd tylo wizualny bez założenia do body ale to jest dokładnie to co na pierwszej fotce.

Pozdr z Krakowa
Grzegorz

MichalP
14-10-2004, 09:27
Mysle , ze rozwiazaniem klopotu jednoczesnego mocowania Paska i Gripa jest to :

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=32624410

Nie jestem powiazany ze sprzedawca ...

JerzykB
14-10-2004, 12:31
A no właśnie, czy ktoś z Was już dotykał tego paska? Przyznam że z obrazka niezwykle mi się podoba ale jeśli ma być tak tandetny jak GripI to ja nie chcę na tym nosić mojego "sssskarbeczka". Mówiąc-tandetnie- mam na myśli głównie plastiki czyli klamerki. Bardzo chętnie bym wymienił pasek, ten oryginalny....sami Wiecie...no przynajmniej jest solidny ;-}

admin
14-10-2004, 12:52
Mnie nie przekonuja te plastikowe klamerki... Przy zalozeniu utrzymania puszki z 80-200 lub wyzej, balbym sie o wytrzymalosc tego polaczenia. Sama idea jest super. Podobny pasek mial Grzes na plenerze. Moglby dopisac cos na ten temat.

Ewusia
15-10-2004, 10:14
Mysle , ze rozwiazaniem klopotu jednoczesnego mocowania Paska i Gripa jest to :...

Chyba nie do końca - gripa z tego nie będzie. Co najwyżej rączka jak w smyczy.

A gripa juz mam - teraz lezy w torbie bo:
1. rozkręcała się śrubka do statywu
2. płytka ze statywu nie przylegała w całości do aparatu
3. drugi uzytkownik za bardzo się męczył
4. nie dosięgałam swobodnie do przycisków

Ale na teren i tak się przyda. A co do powierzenia skarbeczka klamerkom. Podpiełam w jeden uchwyt zarówno grip i pasek więc nic mu nie grozi. A jeśli trzymam tylko na gripie - to w końcu mam go w rece i tak latwo nie wypuszcze

Prezes
08-08-2005, 13:14
czy ma ktos wersje III? pilne

GeKo
09-08-2005, 01:47
A ja używam szelek operacyjnych, takich jak do noszenia broni tylko zamiast kabury wisi sobie tam D70. Teraz po całym dniu biegania z aparatem nie boli mnie szyja, a aparat jest cały czas pod ręką. 8)

sjm
09-08-2005, 01:51
GeKo

A ja używam szelek operacyjnych, takich jak do noszenia broni tylko zamiast kabury wisi sobie tam D70.
Ciekawe. Wrzuć jakieś foty tych szelek.

Dasia
18-08-2005, 18:15
Ciekawa jestem tych szelek, ja mam nova 3AW i mozna do tego dokupic takie szelki do montowania jej z tylu, czy ktos ma? czy jest to wygodne i sie sprawdza? I czy komus jeszcze paski z toreb niszcza ubrania? (mechaca)? Bo zalatwilam juz sobie 2 bluzki i lekko sie zdenerwowalam. Tnx za odpowiedz.

fotone
17-05-2006, 15:27
Ja ma zapytanie bo sie niedoczytalem w koncu.
Czy którykolwiek z Gripów (I,II,III) obejmie zestaw d70s+GRIP(battery pack)+łapa -wcale nie z tych najmniejszych??

MYSZ
17-05-2006, 22:17
Oryginał Nikona AH-4 , chyba juz nie produkowany , nic nie trzeba trzymać , aparat wisi bezpiecznie na nadgarstku

[ Dodano: Sro 17 Maj, 2006 ]
Ale nie pasuje do gripa :x

Olsono
14-11-2013, 00:45
odkopię temat. :)

czy ktoś korzysta z takiego uchwytu? który z obecnie dostępnych na rynku najlepiej wybrać?

kkokosz
14-11-2013, 07:42
Ja korzystam czasem z podobnego rozwiązania, ale mam jakąś podróbkę niefirmową :) A korzystam tylko czasem, bo na ogół wolę mieć do body przykręconą płytkę mocowania statywowego (często korzystam ze statywu) i nie chce mi się cały czas przykręcać i odkręcać tego ustrojstwa. Poza tym, od kiedy przesiadłem się na FX i jego ciężkie szkła, wygoda noszenia aparatu w ten sposób znacznie spadła, lepiej po prostu mieć wygodną torbę na ramię i wygodny pasek już do samego focenia ;)

dominika876
14-11-2013, 13:59
Wydaje mi się, że pasek na szyje jest duzo wygodniejszy i na pewno w przerwach pomiędzy robieniem zdjęć ma się wolne ręce :) (http://mfirma.de) jak miałabym wybierac to jednk kupiłabym ten 2 :) (http://blog-dominika.thoughts.com/)

Olsono
14-11-2013, 17:08
mam neoprenowy pasek z Matina, ale jako że teraz chcę się przesiąść na D7100 + grip, więc sprzęt będzie ważył na pewno więcej. :) przede wszystkim dużo podróżuje, więc często łażę z aparatem w ręce, a chodzenie przez cały dzień z aparatem na szyi jest często męczące. dlatego też na pewno chcę kupić takie coś.

dzięki za rady. muszę popatrzeć, który mam konkretnie wybrać.