noraczej
06-09-2009, 11:02
zdecydowanie nie wiedziałem gdzie taki wątek zamieścić ale że będzie o d70s (po części) to wypadło tutaj ;)
ale do rzeczy...
zastanawiam się, od czego zależy 'jakość' autofokusa (czyt. szybkość, celność) w przypadku obiektywów z silnikiem (af-s) podłączonych do puszki ze śrubokrętem (d70s) ? czy w takim wypadku za ustawianie ostrości odpowiedzialny jest sam obiektyw (czyli wszystko zależy od jakości autofokusa obiektywu) czy mechanizm autofokusa z puszki też ? np. czy d70s z nikkorem 17-55/2.8 będzie ostrzył tak samo szybko/celnie jak powiedzmy d90 (który zapewne 'śrubokręt' ma 'lepszy' niż d70s) z tym samym obiektywem ? z tego co ja wymyśliłem to powinno tak być bo od ustawiania ostrości obiektyw ma swój silniczek i cały system i nie potrzebuje korzystać ze śrubokręta (?) w takim razie, czy przy korzystaniu z obiektywów af-s można ustawić autofokus w body na 'M' ?
nie mam tego jak sprawdzić bo 17-55 będę miał dopiero w przyszłym tyg ;)
ale ważniejsze - czy moja teoria nt. autofokusów jest słuszna ? od tego będzie zależał kierunek mojego rozszerzania systemu ;)
ps. jest jakiś sensowny synonim słowa 'autofokus' ? :D
ale do rzeczy...
zastanawiam się, od czego zależy 'jakość' autofokusa (czyt. szybkość, celność) w przypadku obiektywów z silnikiem (af-s) podłączonych do puszki ze śrubokrętem (d70s) ? czy w takim wypadku za ustawianie ostrości odpowiedzialny jest sam obiektyw (czyli wszystko zależy od jakości autofokusa obiektywu) czy mechanizm autofokusa z puszki też ? np. czy d70s z nikkorem 17-55/2.8 będzie ostrzył tak samo szybko/celnie jak powiedzmy d90 (który zapewne 'śrubokręt' ma 'lepszy' niż d70s) z tym samym obiektywem ? z tego co ja wymyśliłem to powinno tak być bo od ustawiania ostrości obiektyw ma swój silniczek i cały system i nie potrzebuje korzystać ze śrubokręta (?) w takim razie, czy przy korzystaniu z obiektywów af-s można ustawić autofokus w body na 'M' ?
nie mam tego jak sprawdzić bo 17-55 będę miał dopiero w przyszłym tyg ;)
ale ważniejsze - czy moja teoria nt. autofokusów jest słuszna ? od tego będzie zależał kierunek mojego rozszerzania systemu ;)
ps. jest jakiś sensowny synonim słowa 'autofokus' ? :D