PDA

Zobacz pełną wersję : Fotografowanie na imprezach... po raz kolejny.



BorysR
05-09-2009, 02:56
Jutro a wlasciwie dzis mam robic fotoreportaz z tatoofest w warszawie. Reportaz ukaze sie w gazecie. Akredytacje itp rzeczy od organizatorow sa zalatwione. Jak wiadomo na takich imprezach kadry trafiaja sie rozne: portrety, plany ogolne itd itp. I teraz pytanie czy powinienem ludzi prosic o pozwolenie na fotografowanie? Jezeli tak to w jakim wypadku? Jest to w sumie impreza otwarta. Jaka forme powinna miec ewentualna prosba?

Prosze o pomoc.
B.

mini21
05-09-2009, 07:02
Ja też mam wejściówkę, niestety dziś nie dam rady.
Wydaje mi się, że osoby, które będą "udostępniały" swoje tatuaże mają podpisaną jakąś umowę i logiczne jest dla mnie, że zgodnie z tym pozwalają na publikację ich zdjęć.
Nie wiem tego dokładnie, najlepiej napisać maila do organizatorów.

wacki4
10-09-2009, 23:30
pstrykaj kogo popadnie - trochę to dziwne by było jakbyś prosił każdego z osobna o zgodę. jak ktoś będzie się burzył ze nie chce zdjęcia to nie rób, wykasuj jak poprosi, a wszystko będzie ok ;)

downandout
11-09-2009, 12:28
a nie jest tak, że na imprezach masowych można focić do woli?

Lusiferna
15-10-2009, 21:04
No właśnie, pociągnę temat jeszcze troszkę...za kilka dni mam fotografować imprezę taneczną w klubie na prośbę właściciela ów lokalu. Fotki najprawdopodobniej będą później wykorzystane na jego stronie www, bądź ulotkach reklamowych. Między nami sprawa jest czysta, moje fotki z imprezy za udostępnienie lokalu tylko dla mnie i modelki na prywatną sesję czyli no cash. A co z ludźmi fotografowanymi na imprezie, co jeśli będą się "burzyć",że ktoś im robi zdjęcia. Czy wobec nich zleceniodawca ma jakieś zobowiązania?

dominikmiz
15-10-2009, 21:09
Na oko sprawa wygląda tak:
-Właściciel ponosi odpowiedzialność bo to on wystawia zdjęcia na stronie(Chyba)
-Ty tylko robisz zdjęcia za jego zgodą.prośbą
Takie jest moje zdanie

maaati
30-10-2009, 21:56
A powiedzcie mi taką rzecz. Zamierzam dnia jutrzejszego fotografowac imprezę sportową. Impreze ogólnopolska, ale nie sądzę, żeby była obstawiania przez fotografów (to na pewno). Wydaje mi się, że z trybun mogę robic tyle zdjęc, ile mi się podoba. A jak się sprawa ma, jeśli chce focic 'tam niżej'? Tak dokładniej będą to zawody ju-jitsu.

5.

jackrabbit
30-10-2009, 22:23
Na oko sprawa wygląda tak:
-Właściciel ponosi odpowiedzialność bo to on wystawia zdjęcia na stronie(Chyba)


zalezy od umowy, w umowie moze byc napisane ze fotograf poswiadcza ze ma zgody fotografowanych osob, wtedy dupa bita w razie W. ;)