PDA

Zobacz pełną wersję : s3 kompatybilość obiektywów



goblinos
03-09-2009, 19:23
Witam
To mój pierwszy wątek na tym forum, więc na początku chciałbym się przywitać :)
Jestem użytkownikiem Canona od dobrych kilku lat, ale coś korci mnie żeby spróbować możliwości S3Pro. Mam możliwość kupna tej puchy, ale do końca jeszcze nie jestem przekonany czy się na to zdecydować, bo to będzie się wiązało ze zmianą całej szklarni.
Na początek mam pytanie o kompatybilność manualnych obiektywów z tym korpusem.
Czy to tak jak w D200?
Jeżeli dobrze się rozeznałem w temacie, powinno być potwierdzenie ostrości oraz pomiar światła. Czy pomiar będzie działał we wszystkich trybach (matrycowe, punktowe itd)?
Czy będzie możliwość fotografowania w trybie preselekcji przysłony?
Czy są jakieś rodzaje obiektywy których nie będę mógł używać z s3pro (używać = brak pomiaru światła i potw. ostrości)? Trochę tego jest w systemie Nikona, jeszcze tego nie ogarnąłem (w C jest nieco prościej)
Czy wersja firmware w jakiś sposób to ograniczna?

Z góry dzięki z pomoc
Jak uda się kupić s3 na pewno to nie będzie ostatni wątek.
pozdrawiam
goblinos

zurek17
03-09-2009, 19:33
Jak w d200 byłoby s5 pro..w s3 pro nie ma pomiaru światła z manualami i nie działa ittl, czyli o CSL możesz zapomnieć a tak to bardzo fajna puszka. Wszystko i tak znajdziesz w google.

goblinos
03-09-2009, 20:12
ITTL i SCL przeboleję
Natomiast manualny pomiar światła jest dla mnie bardzo ważny, miałem zamiar zaopatrzyć się w jasne manualne stałki z racji ograniczonego budżetu. Jeżeli nie mam mieć pomiaru światła to już chyba lepiej zostanę przy Canonie

Widać słabo szukałem
dzięki
goblinos

Grygolas
17-09-2009, 07:41
ITTL i SCL przeboleję
Natomiast manualny pomiar światła jest dla mnie bardzo ważny, miałem zamiar zaopatrzyć się w jasne manualne stałki z racji ograniczonego budżetu.
Moim zdaniem w szkłach manualnych w tym wypadku nie jest większym problemem pomiar światła, a ostrzenie ręczne. Po 1-2-óch fotkach można prawidłowo ustawić parametry oświetlenia, z reszta to można poprawić w późniejszej obróbce. Ale jeśli w domu odkryjesz, że jednak ostrość przykładowo portretu jednak ustawiła się na uszach, a nie oczach , to wtedy jest płacz. A jeśli kupisz jakieś b.jasne szkło z małą GO to ...powodzenia!
Nie jestem użytkownikiem FUJI (a chciałbym:) ), takie moje zdanie...Może Fuji s3 ma w miarę duży wizjer, to trochę lepiej niż w d40.

bloodcrawler
17-09-2009, 09:27
Już lepiej d80 Ci wyjdzie, pomiaru nie ma, a wizjer lepszy. Jeśli "manualne szkła" o których mówisz to jakieś m42, to zostaw je dla canona (nikon dla nieskończoności musi mieć przejściówkę z soczewką). Jeśli zależy Ci mocno na matrycy i manualach to nie ma zmiłuj się, s5 czeka. Jeśli na... Nie wiem czym to kup d200 (wizjer + pomiar światła dla manuali + matryca porównywalna z d80).

goblinos
17-09-2009, 16:11
Jeśli zależy Ci mocno na matrycy i manualach to nie ma zmiłuj się, s5 czeka
I tak się to pewnie skończy :)

Na razie kompletuję szkła AF i zaczynam poznawać system Nikona :)
W międzyczasie będę szukał s5 w dobrej cenie, a jak znajdę, sprzedam AF i kupię MF.
Pozdrawiam
goblinos

slekar
21-09-2009, 20:52
Witam
Goblinos- podaj mi maila to ci prześlę sample porównawcze Nikona D700 i Fuji S5PRO wykonane stałką 50/1,8

zurek17
21-09-2009, 20:56
Sam chętnie zobaczę więc proszę na: [email protected]

mishieck
21-09-2009, 21:50
Tu wklejaj ;)

slekar
21-09-2009, 22:11
Zurek17.
Przesyłam ci sample nie ruszane,postaraj się je rzucić na forum

verus
21-09-2009, 23:16
S3 PRO ma kiepski wizjer, robienie zdjęć manualem może być trudne.
To świetna puszka a jakość obrazka wynagradza wszystkie jej wady użytkowe.

goblinos
22-09-2009, 06:18
Witam
Goblinos- podaj mi maila to ci prześlę sample porównawcze Nikona D700 i Fuji S5PRO wykonane stałką 50/1,8

to wrzucaj :)
goblin.forum [at] gmail.com

slekar
24-09-2009, 12:30
Przesłałem sample porównawcze d700-S5 PRO

zurek17
24-09-2009, 13:38
s5 pro 800

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img233.imageshack.us/img233/4369/s5asa800.jpg)
d700 800

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img8.imageshack.us/img8/2824/d700asa800.jpg)
s5 pro 1600

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img233.imageshack.us/img233/6052/s5asa1600.jpg)
d700 1600

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img233.imageshack.us/img233/8113/d700asa1600f.jpg)
s5 pro 3200

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img7.imageshack.us/img7/4188/s5asa3200.jpg)
d700 3200

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img10.imageshack.us/img10/9716/d700asa3200.jpg)