PDA

Zobacz pełną wersję : czt ktos uzywal pilota z podgladem?



marszull
01-09-2009, 23:43
takiego jak z tej aukcji (http://allegro.pl/item719714282_pilot_liveview_nikon_d3_d2xs_d2x_d2_ fuji_s5_s3_pro.html)
Jakies wrazenia?

Marcin_gda
02-09-2009, 00:03
Zdziebko drogie...
Jak masz coś z LV to są inne opcje (poza WT-x):
- aplikacia OnOne na Iphona (wymaga podłączenia kamery do PC-ta z WIFI)
- gdzieś się pojawił bezprzewodowy "kabel" usb. Można by go użyć z darmowym softem do sterowania Nikonem
http://www.bernd-peretzke.de/index.php?option=com_content&view=article&id=5&Itemid=9

Siupes
02-09-2009, 00:31
takiego jak z tej aukcji (http://allegro.pl/item719714282_pilot_liveview_nikon_d3_d2xs_d2x_d2_ fuji_s5_s3_pro.html)
Jakies wrazenia?

o w dziaslo kopane, to juz nawet z domu wychodzic nie trzeba ;)

havk
02-09-2009, 01:24
dobrze ze nie ma kółek wmontowane i nie jezdzi samo po miescie ;p

marszull
02-09-2009, 11:52
Zdziebko drogie...
Jak masz coś z LV to są inne opcje (poza WT-x):
- aplikacia OnOne na Iphona (wymaga podłączenia kamery do PC-ta z WIFI)
- gdzieś się pojawił bezprzewodowy "kabel" usb. Można by go użyć z darmowym softem do sterowania Nikonem
http://www.bernd-peretzke.de/index.php?option=com_content&view=article&id=5&Itemid=9

Nie mam iphona ;-)
co do bezprzewodowego "kabla" usb to moglbys rozwinac
bardzo ciekawe bylo by uzycie tego w studio
jakies linki itd

Co do samego urzadzenia wymienionego w linku, to myslalem o mozliwosciach przy fotografowaniu, trudno dostepnych miejsc na wyskokim statywie. Zaleta wielkosc urzadzenia, w porownaiu do lapka, i mozliwosc podgladu i jednoczesnej korekty kata i wysokosci na statywie aparatu.

Marcin_gda
02-09-2009, 17:04
Nie mam iphona ;-)
co do bezprzewodowego "kabla" usb to moglbys rozwinac
bardzo ciekawe bylo by uzycie tego w studio
jakies linki itd

Co do samego urzadzenia wymienionego w linku, to myslalem o mozliwosciach przy fotografowaniu, trudno dostepnych miejsc na wyskokim statywie. Zaleta wielkosc urzadzenia, w porownaiu do lapka, i mozliwosc podgladu i jednoczesnej korekty kata i wysokosci na statywie aparatu.

http://www.wisair.com/products/reference-designs/wusb-dongle-set/
http://www.olidata.com/wusb/?productid=1
http://www.cablesunlimited.com/products/Prod_Individual3.aspx?groupcode=I4098

Gdzieś widziałem jak na jednym z forów gość opisywał dostosowanie takiego zestawu do potrzeb fotograficznych. Zasadniczo problemem było dostawienie zasilania, do czego zmajstrował stosowny kabelek, bo oryginalna podstawka była dla niedo zbyt duża, i dołożył zasilanie bateryjne.

OIDP odpalił to z oryginalnym softem Nikona.

zresztą chyba znalazłem
http://petetek.blogspot.com/2009/05/50-wireless-tethering-solution.html

Powodzenia

Marcin_gda
02-09-2009, 17:10
dobrze ze nie ma kółek wmontowane i nie jezdzi samo po miescie ;p

hehe, widziałem gdzieś galerię zrobioną przez kota.
Ktoś swojemu mruczkowi zamontował na szyi mały aparat z interwalometrem i wypuścił bestię na wolność.
Ten wrócił następnego dnia z ciekawym materiałem.

Jakbyś zamontował to psu, to może by się słuchał komunikatów słownych wysyłanych przez CB. I taniej i ekologicznie. A jak duży piesek, to sprzęt byłby bezpieczniejszy...

marszull
02-09-2009, 20:45
Dzieki za linki. Bardzo sprytne, ale niestety nie dziala pod makiem ;-(
a juz chcialem zakupic

dominikmiz
02-09-2009, 21:00
Kiedys bylem na zlocie to jeden kolega z canona mial taka glowice i aparat podlaczony do kompa jakos i mial piolta i tom glowica sterowal bezprzewodowo:D to bylo miedzy statywem a aparatem wmontowane aparat podlaczony do kompa i dzialal calkiem fajne tylko troszke sie kiwalo mialo luzy ta glowica

Marcin_gda
03-09-2009, 12:37
Dzieki za linki. Bardzo sprytne, ale niestety nie dziala pod makiem ;-(
a juz chcialem zakupic

Doinstaluj sobie Windę, choćby na maszynie wirtualnej. I tak wyjdzie taniej :) A jako bonus masz PEŁNĄ kontrole nad aparatem. No i mozliwość uzycia z innymi zabawkami niż aparat.

marszull
03-09-2009, 13:50
niby tak, ale to tylko male ulatwienie w pracy studyjnej (mam teraz 10m kabla usb ;-)
a i tak nie rozwiazuje problemow, przy ktorych mozna by uzyc pilota z podgladem