PDA

Zobacz pełną wersję : D200 Gdzie oddać do wymiany gum?



Fotofil
01-09-2009, 23:12
Witam, tyle się naczytałem o serwisie na Postępu że zastanawiam się czy wysłać do nich aparat na wymianę gum (D200).
Co prawda nie ma jeszcze tragedii, ale się pomału odklejają. W serwisie powiedzieli mi 220zł za komplet.
Czy to dużo, czy mało tego nie wiem, bo nie mam porównania. Chciałbym jednak żeby to było zrobione porządnie.
Czy macie jakieś doświadczenie z gumkami (bynajmniej nie pytam o UNIMIL)?
A może jest jakiś serwis bliżej mojego domu? (Gdańsk)

maki
01-09-2009, 23:37
Weź to sobie sam podklej. Serio.
pozdr

Fotofil
01-09-2009, 23:42
Jedną z gum podklejałem dupaprenem, ale efekt jest marny. Gumy są już nieco rozciągnięte (mimo niewielkiego stosunkowo przebiegu aparatu), więc nie bardzo chcą zmieścić się w swoich wgłębieniach. Najgorszy dostęp jest pod spustem.
Jak Nikon mógł tak spaprać taki fajny aparat? Gumy ze starych dętek i to jeszcze na taśmę dwustronną klejone! Co za szit!

sprocket
02-09-2009, 03:56
Podklej sobie byle czym, superglue albo jakims tam dwuskladnikowym, serio mowie, szkoda sobie glowy tym zaprzatac, jesli juz chcesz sie pobawic to kup zestaw naprawczy do detek rowerowych albo materaców :) tam jest odpowiedni klej.

Fotofil
02-09-2009, 08:24
Podklej sobie byle czym, superglue albo jakims tam dwuskladnikowym, serio mowie, szkoda sobie glowy tym zaprzatac, jesli juz chcesz sie pobawic to kup zestaw naprawczy do detek rowerowych albo materacy :) tam jest odpowiedni klej.

Klej to pikuś. Najgorsze jest to że te gumy są rozciągnięte. Nie pasują w swoje gniazda.
Nie jestem kowalem. Robótki precyzyjne nie są mi obce, ale konia z rzędem temu co upcha te kondomy we właściwe miejsca.

maki
02-09-2009, 08:24
O tototo, superglue albo kropelka (tak ja podklejalem).
U mnie wystąpił problem z gumą zakrywającą gniazda, cały czas wyłaziła...to ją na chama na stałe zakleiłem. Jak bede potrzebował, to przetnę po "szwie" a potem znów zakleję.
Generalnie to jest wiocha z tymi gumami

Fotofil
02-09-2009, 08:30
O tototo, superglue albo kropelka (tak ja podklejalem).

Tak, tylko jak nieopatrznie zahaczysz tym klejem o pokrętło, to już tego nie wyczyścisz. A wtedy ze złości to chyba bym sobie aortę przegryzł...

postregiment
02-09-2009, 08:34
Fotofil - na Twoim miejscu podszedłbym do Pana Trojanowicza (ul sobótki 22 tel 058 341 09 16), ma sporo części zamiennych, sporą wiedzę i być może i Twój problem rozwiąże. Ja całe życie serwisuję u niego sprzęt (naturalnie sprzęt który jest już po gwarancji) i nie było takiej sytuacji aby mi nie pomógł, a co najprzyjemniejsze w 2/3 przypadków kasował mnie na koniec mniej niż zapowiadał przyjmując sprzęt :)

Fotofil
02-09-2009, 09:01
Najprostsze rozwiązania są najlepsze, Nie pomyślałem o Sobótki. Jest jeszcze Marek Mazur w Retrokamerze.

ps. świetne portfolio

postregiment
02-09-2009, 09:12
Retrokamery nie znam, nie polecam na pewno serwisu w Wielkim Młynie, ceny mają iście z kosmosu, a tak uderzam do p. Trojanowicza i oprócz zrobionego sprzętu zawsze czeka mnie przyjemna pogawędka, aż chciałoby się częściej chodzić z jednej strony, no ale z drugiej strony wolałbym jak najmniej bywać w serwisach :)

Fotofil
02-09-2009, 09:27
TUTAJ (http://bursztynowewraszenia.blog.onet.pl/Marek-Mazur,2,ID389595282,n) coś o Marku Mazurze. A TUTAJ (http://gtf-plenery.blogspot.com/2009_02_01_archive.html) spotkanie z Nim w GTF-ie (drugi reportaż).
Jedyny facet na świecie produkujący takie aparaty.

Fotofil
02-09-2009, 22:19
Byłem na Sobótki 22
Pan był miły, ale poinformował mnie że gumy to tylko serwis w Wawie, ale kazał zadzwonić w piątek, może uda mu się "załatwić" komplet za 200zł :cry:

luxius
03-09-2009, 16:13
gumu trzeba troche obciac i podkleic na kropelce , ktorą nanosisz w minialnych ilosciach np nozykiem i kleisz kawalek po kawalku

wiem , ze gumy mozna tez wymienic wd200 w krakowie na Czapskich chyba za dwie stowy

robin102
03-09-2009, 17:19
Byłem na Sobótki 22
Pan był miły, ale poinformował mnie że gumy to tylko serwis w Wawie, ale kazał zadzwonić w piątek, może uda mu się "załatwić" komplet za 200zł :cry:
Te gumki któryś z kolegów kupował u Podstepowych i sam przyklejał. Był o tym wątek, a tak przy okazji kolejnego gumowego wątku może by tak spece od szperania po miejscach sprzedaży w wielkim internetowym wszechświecie wybadali gdzie te gumki kupić za granicą można. Kupił bym z 1000 sztuk w tym 300 do D200, 300 do D700, 300 do D300 oraz 100sztuk profilaktycznie do D400 hi hi hi i po kosztach rozsyłał do kolegów. Noooooo za obiecane piwo przy tzw. okazji.

Fotofil
03-09-2009, 19:49
Byłem dziś u Marka Mazura. Mam przynieść body w poniedziałek. Potwierdził to o czym myślałem.
Najpewniejszy sposób to na oryginalną taśmę dwustronną. Jeszcze nie mogę podjąć decyzji. Czy wymiana oryginalnych gum na Postępu czy podklejanie za niewielką kasę. Nie ma tragedii, ale jestem estetą i nie lubię takich ruchomych gumek. Skłaniam się ku nowym gumom. Ale jeszcze się muszę z tym przespać.

Bonthyc
03-09-2009, 20:19
Ja w Castoramie nabyłem klej guma-metal za jakieś 3zł, oderwałem całą gumę i oczyściłem ją oraz body z resztek kleju i taśmy klejącej, podciąłem tą nieszczęsną rozciągniętą gumę jakieś 2-3mm od strony klapki karty pamięci tak aby cała się mieściła w swoje miejsce i przykleiłem. Jak na razie nic się nie odkleja i nie odstaje, jak się to porządnie i czysto zrobi to efekt jest bardzo dobry wizualnie, a 3zł a 220zł to jednak różnica.

Edit:
Wcześniej eksperymentowałem z jakąś 2 stronną taśmą klejącą znoszącą obciążenie iluś tam kg ma metr^2, generalnie używa się takiej taśmy, np do klejenia grzbietów w książkach. Na początku wyglądało ok, ale potem puściło. Jeszcze zaznaczę, że wtedy guma nie była podcięta i możliwe, że dlatego wyszła ze swojego miejsca.

A tak poza tym obawiał bym się kleić klejami cyjanoaktrylowymi, pod tą gumą są śrubki które przy ewentualnej awarii (oby nie!) mogą być potrzebne do odkręcenia w serwisie w celu likwidacji usterki, a jak je zakleimy na amen to nie będzie różowo.

maki
03-09-2009, 22:35
NO to niech ktos jeszcze napisze jak sobie poradzic z wyłażącą gumką od strony gniazd (ta po lewej patrzac od ekranu). Przykleiłem ją na stałe, ale może można ją jakoś samemu wymienić? Zabieg na Postępu mnie nie interesuje.

luxius
04-09-2009, 20:53
A tak poza tym obawiał bym się kleić klejami cyjanoaktrylowymi, pod tą gumą są śrubki które przy ewentualnej awarii (oby nie!) mogą być potrzebne do odkręcenia w serwisie w celu likwidacji usterki, a jak je zakleimy na amen to nie będzie różowo.


Gume takim klejem klei sie punktowo, nie na całej powierzchni.


Byłem dziś u Marka Mazura. Mam przynieść body w poniedziałek. Potwierdził to o czym myślałem.
Najpewniejszy sposób to na oryginalną taśmę dwustronną. Jeszcze nie mogę podjąć decyzji. Czy wymiana oryginalnych gum na Postępu czy podklejanie za niewielką kasę. Nie ma tragedii, ale jestem estetą i nie lubię takich ruchomych gumek. Skłaniam się ku nowym gumom. Ale jeszcze się muszę z tym przespać.



wydasz kase na postepu i za pól roku to samo?

Shihan
06-09-2009, 17:29
Najprościej zamówić, poprzez wsparcie techniczne Nikona. I samemu sobie przykleić. Od 3 lat tak robię. Co pół roku wymieniam gumki w dwóch aparatach. Zamawiasz komplet i Ci wysyłają. Tylko komplet w D300, nie obejmuje klapki, tylko spód pod gripem. Lepiej opisać, która jest Ci potrzebna. Cena kompletu 200 zł z małym hakiem.

Fotofil
06-09-2009, 17:44
Najprościej zamówić, poprzez wsparcie techniczne Nikona. I samemu sobie przykleić. Od 3 lat tak robię. Co pół roku wymieniam gumki w dwóch aparatach. Zamawiasz komplet i Ci wysyłają. Tylko komplet w D300, nie obejmuje klapki, tylko spód pod gripem. Lepiej opisać, która jest Ci potrzebna. Cena kompletu 200 zł z małym hakiem.
W serwisie na Postępu koszt wymiany wszystkich to 220zł.

Andrzej Olender
06-09-2009, 18:31
Tu nie chodzi o cenę, montując je na swoim korpusie zrobisz to dokładniej, lepiej niż serwisant dla którego to będzie jedno z wielu zleceń. Drugi plus to że puszka tygodniami nie będzie zalegać w serwisie.

eskimos
06-09-2009, 19:19
Mirroo kupował gumy na Postepu i sam wymieniał , zapytaj jego , podobno łatwizna taka zabawa

link do tematu (http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=96278)

Shihan
06-09-2009, 20:23
Z dziesięć razy już to robiłem, najpierw z D200 teraz D300. Zawsze mam 2 takie same puszki, więc x2, są jak nalepki :) I właśnie o to chodzi, że samemu dokładniej i masz sprzęt cały czas przy sobie. Wymiana trwa 5 minut. :):) Zamawiam przez internet, nawet nie trzeba jeździć, mogą tylko zapytać, czy już się to robiło? Oczywiście, całe życie to robię w Nikonie :) Efekt - ciągle jedno, planowe dziecko na kącie :):):)

Fotofil
06-09-2009, 20:26
No dobra, to teraz tylko problem gum. Muszę kogoś z Wawy namówić żeby mi wysłał.

Shihan
06-09-2009, 20:41
Wejdź na stronę Nikona, na wsparcie techniczne - działka serwis. Zaloguj się lub zarejestruj - jeśli jeszcze nie jesteś i zamów, tzn. napisz e-mail - podaj jakie gumy i na jaki adres mają wysłać :) To wszystko.

Fotofil
07-09-2009, 10:13
W tej chwili skończyłem rozmowę telefoniczną z serwisem. Nie wysyłają gum. Tylko wymiana w serwisie.

gALL
07-09-2009, 10:45
Obecnie gumy mozna kupic na e-bayu, koszt to jakies 15 funtow.

Bonthyc
07-09-2009, 14:01
To może jakiś grupowy zakup, żeby przesyłka taniej wyszła? Ja bym się pisał na komplet gum do D200 i znam co najmniej jedną osobę która prawdopodobnie tez by była zainteresowana ;)

gALL
07-09-2009, 14:41
Zorientuje sie w tym temacie i dam Wam znac wieczorem.

Swoja droga to bede w Polsce za miesiac i bylaby okazja to rozeslac z PL.

maki
07-09-2009, 18:10
W tej chwili skończyłem rozmowę telefoniczną z serwisem. Nie wysyłają gum. Tylko wymiana w serwisie.

Interesujące, bo ja dziś na moje mailowe zapytanie o gumę - zaślepkę do gniazd usb i tych obok, dostałem odpowiedź:

Guma
Nr referencyjny 090907-000028

Otrzymaliśmy ostatnio Twoje żądanie pomocy osobistej z naszego centrum online pomocy technicznej. Poniżej znajduje się podsumowanie żądania i nasza odpowiedź.

--------------------------------------------------------------------------------

Nikon Europe Support 07-09-2009 | 13:12

Szanowny Panie Andrzeju Makal.

Dziękujemy za zadanie pytania poprzez system wsparcia technicznego Nikon w sprawie D300.

Gumę do D300 proszę zamówić w Serwisie Nikon Polska i otrzyma Pan ją za zaliczeniem pocztowym.

Wsparcie techniczne i Infolinia nie są powiązane z działalnością serwisu firmy Nikon i nie udzielają informacji dotyczących jego funkcjonowania. Wszystkie kwestie związane ze statusem naprawy aparatu, czy cennikiem ewentualnych napraw aparatów Nikon należy kierować pod numer serwisu (22)460 87 34, (22)460 87 35, (22)460 87 36 lub adres [email protected] .
Więcej informacji w sekcji SERWIS:
http://www.nikon.pl/support/pl_PL/local/broad/373/1.html

W razie dodatkowych pytań dotyczących tej sprawy, proszę kliknąć link powyżej, aby uaktualnić zgłoszenie.

Z poważaniem

Roman Olczak
Europejskie Centrum Wsparcia Technicznego Nikon
www.europe-nikon.com/support

--------------------------------------------------------------------------------

Andrzej Makal 06-09-2009 | 23:07

Czy istnieje możliwość nabycia u Pństwa gumy/zaślepki gniazd miniUSB, TV czyli tych po lewej stronie korpusu (D300) patrząc od strony LCD, w celu samodzielnej jej wymiany. Guma owa przestała w jakiś sposób pasować do korpusu, wyłazi na zewnątrz - jest to bardzo irytujące w codziennym użytkowaniu.

Jeżeli to możliwe, proszę o cenę tej gumy, a raczej o całkowity koszt "transakcji" i szczegóły na jakiej drodze mogłaby ona zostać przeprowadzona.

Z góry dziekuję za odpowiedź.

Z poważaniem

Andrzej Makal

ADAS
07-09-2009, 18:23
Nie klejcie gum na kropelkę.
powtórzę
N I E K L E J C I E G U M N A K R O P E L K Ę.
\
Nie warto.

robin102
07-09-2009, 19:22
HA HA HA akcja ze śledzeniem gum po świecie i serwisie świadczy tylko o tym, że to serwis na wariackich papierach bez procedur, bez zarządzania jakością, bez relacji z klientami, bezhołowie totalne do naprawy tylko się kwalifikujące.

gALL
07-09-2009, 22:16
http://shop.ebay.co.uk/?_from=R40&_trksid=m38&_nkw=d200+grip+rubber - ceny gum do D200.

Sa chetni?

luxius
09-09-2009, 10:44
HA HA HA akcja ze śledzeniem gum po świecie i serwisie świadczy tylko o tym, że to serwis na wariackich papierach bez procedur, bez zarządzania jakością, bez relacji z klientami, bezhołowie totalne do naprawy tylko się kwalifikujące.



żenada
!!!!!!!

Fotofil
09-09-2009, 10:52
Interesujące, bo ja dziś na moje mailowe zapytanie o gumę - zaślepkę do gniazd usb i tych obok, dostałem odpowiedź:

Guma
Nr referencyjny 090907-000028

Otrzymaliśmy ostatnio Twoje żądanie pomocy osobistej z naszego centrum online pomocy technicznej. Poniżej znajduje się podsumowanie żądania i nasza odpowiedź.

--------------------------------------------------------------------------------

Nikon Europe Support 07-09-2009 | 13:12

Szanowny Panie Andrzeju Makal.

Dziękujemy za zadanie pytania poprzez system wsparcia technicznego Nikon w sprawie D300.

Gumę do D300 proszę zamówić w Serwisie Nikon Polska i otrzyma Pan ją za zaliczeniem pocztowym.

Wsparcie techniczne i Infolinia nie są powiązane z działalnością serwisu firmy Nikon i nie udzielają informacji dotyczących jego funkcjonowania. Wszystkie kwestie związane ze statusem naprawy aparatu, czy cennikiem ewentualnych napraw aparatów Nikon należy kierować pod numer serwisu (22)460 87 34, (22)460 87 35, (22)460 87 36 lub adres [email protected] .
Więcej informacji w sekcji SERWIS:
http://www.nikon.pl/support/pl_PL/local/broad/373/1.html

W razie dodatkowych pytań dotyczących tej sprawy, proszę kliknąć link powyżej, aby uaktualnić zgłoszenie.

Z poważaniem

Roman Olczak
Europejskie Centrum Wsparcia Technicznego Nikon
www.europe-nikon.com/support (http://www.europe-nikon.com/support)

--------------------------------------------------------------------------------

Andrzej Makal 06-09-2009 | 23:07

Czy istnieje możliwość nabycia u Pństwa gumy/zaślepki gniazd miniUSB, TV czyli tych po lewej stronie korpusu (D300) patrząc od strony LCD, w celu samodzielnej jej wymiany. Guma owa przestała w jakiś sposób pasować do korpusu, wyłazi na zewnątrz - jest to bardzo irytujące w codziennym użytkowaniu.

Jeżeli to możliwe, proszę o cenę tej gumy, a raczej o całkowity koszt "transakcji" i szczegóły na jakiej drodze mogłaby ona zostać przeprowadzona.

Z góry dziekuję za odpowiedź.

Z poważaniem

Andrzej Makal


Powyższy post potwierdza opinię że serwis Nikona na Postępu jest daleko od Europy. Skoro ten kto wcześniej przyjdzie do pracy ten rządzi.

ps. Też byłbym zainteresowany importem gum z Wysp

luxius
09-09-2009, 11:12
zobacz sam jak Gumisie skacza tam i siam :)))

Mariusz888
09-09-2009, 21:51
U mnie gumy siedzą dobrze po za jedną standardowo czyli pod przednim pokrętłem dlatego jak byście ciągli skądś np tak jak widzę na Ebau pojedyncze kawałki (lub zestaw cały w dobrej cenie) to też się piszę :) bo gumy w cenie 600-800zł czyli "postęp pełną gębą" to raczej podziękuję :lol:

Fotofil
09-09-2009, 22:00
bo gumy w cenie 600-800zł czyli "postęp pełną gębą" to raczej podziękuję :lol:
Bez przesady. Przeczytaj pierwszy post.

Krycha
10-09-2009, 09:26
Ja zrobiłem tak: zwykła taśma dwustronna do dywanów, ta cienka, gumę przyciąłem nożykiem budowlanym a prowadnicą była zwykła linijka, trzyma się od 2 miechów bez problemów!!! sęk w tym wszystkim jest taki, że klej puszcze bo guma się naciąga, i żaden klej bez przycięcia tego nie sklei, bo guma ciągnie wszystko w przeciwną stronę! nie ma szans. Na Postępu pisałem, gum nie chcieli sprzedać!

P.s.
Z ciekawości napisałem jeszcze raz do Nikona z innego maila ;) czekam na odp.

Fotofil
10-09-2009, 09:38
Ja już odebrałem aparat od Pana Mazura o którym pisałem wcześniej. Gumy są podklejone kapitalnie. Jak fabryka. Myślałem że będzie coś widać, ale nie. 150zł. nie poszło na marne. Tyle kosztowała usługa. Zrobił to tak jak robią to w serwisie na Postępu. Odkleił, wyczyścił resztki starej taśmy, przyciął i doszlifował rozciągnięte gumy i porządnie przykleił.
Teraz już mogę sprzedawać moje body D200 :)
Czekam na oferty.

W1LOVE
10-09-2009, 11:14
A jak to wygląda jak ktoś jest w NKP ?
Kiedyś czytałem że jedna wymiana jest free, prawda toto ?

trrr
10-09-2009, 11:57
ja przez te zasrane gumy zmieniłem system i przez tych baranów z postępu ;/

ekonet
10-09-2009, 13:29
A jak to wygląda jak ktoś jest w NKP ?
Kiedyś czytałem że jedna wymiana jest free, prawda toto ?
Nie w NKP, lecz w NPS. Jedna wymiana wyklejek rocznie za darmo. I czyszczenie aparatu.

plusfoto
10-09-2009, 14:32
No to teraz rozumiem dlaczego dla pozostałych tak drogo:mrgreen:

gALL
11-09-2009, 10:06
Tylko NPS w PL rozni sie od NPS w UK :D

W UK jest na liscie 2x wiecej sprzetu.

luxius
16-09-2009, 07:49
Tylko NPS w PL rozni sie od NPS w UK :D

W UK jest na liscie 2x wiecej sprzetu.



A to ciekawe? Kolejny dowód na to, ze polscy uzytkownicy nikona sa gorszi od pozostalych, przynajmniej dla instytucji zwanej serwisem nikona? Czym zasluzylismy sobie na takie traktowanie. Moze w rewanzu wszyscy polscy uzytkownicy nikona powinni czarna tasma zakleic logo firmy na swoim sprzecie? Fajny happening by wyszedl. gdyby wszyscy takie fotki jednego dnia przeslali do nikona w Japoni na przykład.

gALL
16-09-2009, 13:28
Lista sprzedu NPS UK:
Full list of qualifying products for entry to the Nikon Professional User Scheme:

Nikon F5, F6
Nikon D2X, D2Xs, D2H, D2Hs, D3, D3x
Nikon D200, D300, D700

400mm f/2.8G ED VR AF-S Nikkor
500mm f/4G ED VR AF-S Nikkor
600mm f/4G ED VR AF-S Nikkor

AF-S DX 35 f1.8G
AF-DX 10.5MM F/2.8G
AF-S 50 f1.4G
AF 16 F/2.8D
AF 18 F/2.8
AF 28 F/1.4D
AF 14 F/2.8
AF 24 F/2.8D
AF 20 F/2.8
AF 28 F/2.8D
AF 35 F/2D
AF 85 F/1.4
AF 85 F/1.8
AF DC 105 F/2
AF DC 135 F/2
AF 180 F/2.8

AF-S 24-70mm f/2.8G ED
AF-S 14 - 24mm f/2.8G
AF-S VR 200-400 F/4G
AF-S VR 70-200 F/2.8G IF-ED
AF 35-70 F/2.8
AF-S DX 17-55MM F/2.8G
AFS 80-200 F/2.8
AF 24-85 F/2.8-4
AFS 28-70 F/2.8
AFS 17-35 F/2.8
AFS DX 12-24 F/4G

AF-S 600 F/4
AF-S 400 F/2.8
AFS 300 F/2.8
AF-S VR 200 F/2
AF-S 500 F/4
AFS 300 F/4
AF-S VR 300 F/2.8
AF-S 400mm VRf/2.8G ED
AF-S 500mm VRf/4G ED
AF-S 600mm VR f/4G ED

AF 60 F/2.8D
AF 105 F/2.8
AF-S 105 F/2.8 VR
AF-S 60 F2.8
AF 200 F/4
PC 85 F/2.8
PC-E 24 F/3.5
PC-E 45 F/2.8
PC-E 85 F/2.8

Do tego:
"Do I qualify? If you own 2 pieces of kit from the list below, (one of which being a camera body)" - Po polsku, wystarczy 2 rzeczy z listy w tym jedno to musi byc puszka.

A co mamy w NPS PL:

"Poniższa lista jest "listą kwalifikującą do programu NPS", czyli osoby, które posiadają 2 lustrzanki i 3 obiektywy spośród wymienionych poniżej, mogą ubiegać się o uczestnictwo w NPS.
NIE OZNACZA ona jednak, że każdy z wymienionych w niej modeli jest serwisowany. Lista sprzętu serwisowanego w trybie NPS jest aktualizowana co 3 miesiące."

Czyli minimum 5 rzeczy :D

Lista NPS PL:

NIKON F3, F4, F5, F6
NIKON D1, D1X, D1H,
NIKON D2H, D2Hs, D2X, D2Xs
NIKON D3, D3X
NIKON D700

Niby wiecej aparatow ale D200, D300 w PL nie kwalifikuja sie, szkla AF 24-85 F/2.8-4 tez nie ma. W UK D300/D700 + AF 24-85/2.8-4 to dosc popularny zestaw slubny.

HYPER
16-09-2009, 17:45
a czy w NPS UK/Ireland sa te same zasady dotyczace napraw ? czy przysluguje takze jedna wymiana gum dla kazdej puszki na rok ? nie znalazlem tych informacji na stronie Nikon UK.

mini21
16-09-2009, 19:24
Ale kicha!
Jak zwykle polscy użytkownicy (nawet ci "Profi") dostają po dupie od serwisu.
Czyli będąc w NPS nie wyczyszczą mi matrycy w D200 na zasadzie NPS ?
Kolejny raz serwis Nikona mnie zaszokował.
Tylko tak dalej! (a może ktoś się nimi w końcu zajmie).

edit:

Dopiero teraz doczytałem, że czym innym jest sprzęt serwisowany przez NPS, a czym innym sprzęt kwalifikujący do programu NPS.

kichu
16-09-2009, 19:56
Panowie, mylicie program. W UK sa dwa - jeden to Nikon Professional Services (NPS) drugi to Nikon Professional User. Ten pierwszy to pelen program NPS, wymagania do wstapienia jak w PL, do tego trzeba udokumentowac, ze ponad 50% dochodow osiaga sie z fotografii.

Ten drugi to sie nazywa Nikon Professional User scheme i to jest cos pomiedzy pelnym NPS-em, a normalnym uzytkownikiem i tu wymagania sa jak podajecie wyzej, ale i korzysci z programu sa mniejsze niz w normalnym NPS.

Shihan
19-09-2009, 13:46
W tej chwili skończyłem rozmowę telefoniczną z serwisem. Nie wysyłają gum. Tylko wymiana w serwisie.

Jeszcze w sprawie gum. Trzeba napisać e-maila z zamówieniem do Serwisu Nikona, a nie dzwonić. Wysyłają bez łaski, bo liczą sobie koszt naprawy - 80 zł za komplet, a kleimy my. Komplet to 4 gumy: 1 pod kciukiem 9,33 zł, 2 przednia z czerwonym znaczkiem 85,38 zł, 3 boczna z lewej 38,16 zł, 4 pod gripem 9,33 zł, bez sensu jest ją brać, ceny zawierają VAT. Gumy na 2 gniazda boczne, nie są w zestawie. Trzeba je dopisać. Razem zapłacimy 255,60 zł (bez zaślepek na 2 gniazda). Może i dużo, ale mamy na rok spokój, przy dwóch body :)

Fotofil
19-09-2009, 13:54
Razem zapłacimy 255 zł (bez zaślepek na 2 gniazda). Może i dużo, ale mamy na rok spokój, przy dwóch body :)
Koszt wymiany gum w serwisie to 200zł. brutto

Shihan
19-09-2009, 14:07
Są jeszcze koszty wysyłki 25 zł. Może teraz jest już taniej. Data mojej faktury to sierpień 2009.

stachmuszel
22-09-2009, 07:23
Koszt wymiany gum w serwisie to 200zł. brutto

Coś zię zmieniło? Jeszcze niedawno było 600 pln?

Fotofil
22-09-2009, 08:25
Coś zię zmieniło? Jeszcze niedawno było 600 pln?
Dzwoniłem osobiście na Postępu. Tyle mi powiedział pan , który odebrał telefon.

NBA
22-09-2009, 09:29
Dzwoniłem osobiście na Postępu. Tyle mi powiedział pan , który odebrał telefon.

O! To jakaś promocja? O jaką puszkę pytałeś?

Fotofil
22-09-2009, 09:44
O! To jakaś promocja? O jaką puszkę pytałeś?
No nie róbcie jaj...
....o mielonkę tyrolską

skoras
22-09-2009, 10:18
Koszt wymiany gum w serwisie to 200zł. brutto

Tak, koszt wymiany, o materiałach pewnie zapomnieli wspomnieć :D

nightelf
28-09-2009, 19:48
Eh w moim D200 też zaczeła się odklejać guma z przodu body :-( a mam je od nowości jakiś rok i trzy miesiące tylko.

nightelf
19-11-2009, 22:41
Witajcie

Czy obecnie można samemu kupić gumę do D200? Chodzi o ten odcinek na gripie z przodu.
Gwarancji już nie mam, aparat ma ponad rok.
Na e-mail serwis nie raczył odpowiedzieć ponad miesiąc.
Nie chcę podklejać kropelką, tylko od razu wymienić tą gumę.

Czy zostaje mi tylko oddanie do serwisu?

Nemeth
19-11-2009, 23:10
Poszukaj dobrze na forum. Temat był poruszany niejednokrotnie.

Gumy możesz sobie kupić na e-bay.

eko131
19-11-2009, 23:40
Mianowicie odklejające się gumy. Czy ktoś z Was wie ile wymiana może kosztować, ewentualnie czy ktoś próbował to naprawiać samodzielnie i czy można zestaw "ogumienia" kupić osobno - do samodzielnego montażu :) Co od samodzielnej naprawy kwestią jest dobór kleju itp. Pytam bo właśnie nabyłem nikona d200 po okazyjnej cenie. ale jego "ogumienie" pozostawia wiele do życzenia. Pozdrawiam.

jacek.gold
19-11-2009, 23:44
a musisz?

eko131
19-11-2009, 23:45
a chciałbym

fIlek
19-11-2009, 23:48
Szukajcie a znajdziecie: http://www.forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=112387&page=6

jacek.gold
19-11-2009, 23:48
a masz http://www.forum.nikon.org.pl/showthread.php?p=1457295

Moonbeam
19-11-2009, 23:48
Swoje przykleiłem super glue, a to co odstawało odciąłem nożykiem do tapet. Na razie trzyma się idealnie :) Już więcej w ten sposób zdjęć zrobiłem niż na oryginalnie trzymających się gumach.

eko131
19-11-2009, 23:57
ok - dzięki wielkie. Nie mogłem znaleźć.
Pozdrawiam.

nightelf
20-11-2009, 02:45
również pięknie dziękuję :-)

Salleh
20-11-2009, 10:52
Tak swoja droga to dziwie sie, ze serwis nie wymienia ich za free ;/ doskonale wiedzac, ze to czeste przypadki.

Skibek
21-11-2009, 14:16
Tak swoja droga to dziwie sie, ze serwis nie wymienia ich za free ;/ doskonale wiedzac, ze to czeste przypadki.
Właśnie dlatego nie wymienia ich za free ;)
Wtedy terminy byłyby dłuższe o te kilka miesięcy ;)

Yuras
25-06-2010, 16:37
Zaktualizuje wątek, bo może ktoś będzie szukał. Z informacji na dziś z serwisu na Postępu, zestaw wyklejek do D200 (prawa grip przód, lewa gniazda przód, tył kciuk) to koszt 256zł (w tym 80zł robocizny), można zamówić na Postępu i otrzymać wysyłkowo. Same zatyczki na gniazda po 20zł. Trzeba wysłać maila z zapytaniem na [email protected] w mailu trzeba podać swoje dane oraz S/N korpusu (niezbędne do otwarcia zlecenia i wyceny), odpowiadają z wyceną i na bazie tego robi się zamówienie (również mailem). Tutaj póki szczena opadnięta opisze czasy kontaktu. Mniej więcej od 15:15 do 15:30 próbowałem się dodzwonić... po rozmowie, zgodnie z sugestią pani z słuchawki o 15:48 napisałem maila z zapytaniem... UWAGA.. o 16:08 oddzwonił do mnie pan z żółtego serwisu z zapytaniem o szczegóły i odpowiedział na pare dodatkowych pytań, o 16:48 otrzymałem pełna wycenę na maila w pliku PDF. Nie wiem ile potrwa realizacja zamówienia, ale mają na miejscu, więc jestem dobrej myśli.

mycza
25-06-2010, 17:29
Witam,
U P Adama Bieńka na Al. Jerozolomiskich w W-wie koszt wymiany gum to 150zł(100 gumy, 50 wymiana).

rockabilly
30-06-2010, 11:44
ten shit powinni wymieniać u każdego w ramach akcji serwisowej.
nie za 600,250, czy 200 zł.

za free.

gówno zrobili i niech gówno kleją.

u mnie puszka ma 17 tysi i juz pokrętło pod palcem wskazującym chodzi ciężko przez tą j.......ą gumę.

powinni sobie na członki te gumy przyklejać w nikonie- w ramach zajęć warsztatowych


200 zeta za kawałki chińskiej gumki...kpina z nas

rooner
30-06-2010, 11:58
Brawo:) lepiej bym tego nie ujął :)

rockabilly
30-06-2010, 12:58
ja tam niektórych z Was podziwiam i zazdroszczę.


widać szczęści się Wam i bogaci skoro to kupujecie w tym śmiesznym nikon polska...

już wolę 200 zł pijakowi dać niż płacić tym złodziejom

dembiec
30-06-2010, 20:44
To i ja może wtrące swoje 3 grosze otóż zamowilem wyklejke pod kciuk w w serwisie i cena wyniosła dokladnie 54,34 zł :) dlatego tansza alternatywa byl zakup tej samej wykleji w fujifilm za 13 zł z groszami

Yuras
07-07-2010, 13:09
Witam,
U P Adama Bieńka na Al. Jerozolomiskich w W-wie koszt wymiany gum to 150zł(100 gumy, 50 wymiana).

..w rozmowie telefonicznej z p. Bieńkiem padła kwota 160zł i wyraźna sugestia, by poszukać sobie serwisu gdzieś bliżej, zatem zgodnie z sugestią wymieniłem u Kadejów w Krakowie za 200zł cały kpl. (serwis na Postępu kalkulował kwotę bez gumy pod statyw, którą ostatecznie też wymieniłem).

iggor
16-08-2010, 11:20
To i ja może wtrące swoje 3 grosze otóż zamowilem wyklejke pod kciuk w w serwiesie i cena wyniosła dokladnie 54,34 zł :) dlatego tansza alternatywa byl zakup tej samej wykleji w fujifilm za 13 zł z groszami

Odświeżam temat z pytaniem gdzie kupiłeś tą gumę do fujfilm?

Cold
16-08-2010, 17:02
Ja w piątek wymieniłem gumy w D200 samodzielnie. Zakupiłem w [email protected]. Cena z dostawa DHL - 230,00 zł

dembiec
16-08-2010, 21:37
odnośnie gum , napisalem emaila [email protected] i porposilem o wycene wyklejki a potem w dalszym kontakcie przez email zamówiłem :)

KUBAS95
27-08-2010, 17:20
Witam, tyle się naczytałem o serwisie na Postępu że zastanawiam się czy wysłać do nich aparat na wymianę gum (D200).
Co prawda nie ma jeszcze tragedii, ale się pomału odklejają. W serwisie powiedzieli mi 220zł za komplet.
Czy to dużo, czy mało tego nie wiem, bo nie mam porównania. Chciałbym jednak żeby to było zrobione porządnie.
Czy macie jakieś doświadczenie z gumkami (bynajmniej nie pytam o UNIMIL)?
A może jest jakiś serwis bliżej mojego domu? (Gdańsk)

Moim zdaniem tylko warszawa. W ubiegłym tygodniu byłem ze swomi i wymienili, wyczyścili i zapłaciłem 375zł razem z czyszczeniem matrycy. Naprawdę polecam ten servis.