Zobacz pełną wersję : Plecak dwukomorowy firmy JPA
Po zakupie zooma 55-200 brakuje mi miejsca w torbie. Pomyślałem o przesiadce na plecak. Myśl moja padła na dwukomorowy, bo mi się wydaje, że taki plecak jest wygodniejszy gdy wybiorę się gdzieś dalej i jest gdzie wsadzić klamoty inne niż foto, np. kurtkę, jakieś żarło w postaci kanapek itd. Na sprzęt typu Lowerpro czy podobne nie stać mnie (3,4 a nawet 5 stówek za plecak nie dam) i znalazłem takie "cóś":
http://www.allegro.pl/item726363681_jpa_dwukomorowy_plecak_fotograficzny _na_aparat.html
Czy ktoś używa czegoś podobnego i ewentualnie może coś na ten temat napisać? Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi i sugestie.
BSKraków
31-08-2009, 22:14
Producent z Nowego Targu , mam kilka rzeczy kupionych u niego i są naprawdę solidne , wejdź sobie na ich stronę tam jest duży wybór plecaków w podobnej cenie
Wszedłem na stronę i po kliknięciu "na aparat" mam pustą stronę. Czy też tak masz, czy mi czegoś w systemie brakuje, jakiegoś plugina, np?
Edit:
Chyba coś nie tak mają ze stroną, bo cała reszta oferty się otwiera.
eldritch
31-08-2009, 22:37
Hmm... to z całą pewnością jest fajny plecak, ale zupełnie nie mogę się zgodzić z Twoją filozofią wyboru.
Po pierwsze, ten plecak odpowiada wielkością plecakowi Orion Trekker II - który kosztuje ok 170 zł w necie... a więc nie 500...
Po drugie w cenie do stukilkudziesięciu złotych znajdziesz jeszcze parę innych "markowych" modeli.
Hmm... to z całą pewnością jest fajny plecak, ale zupełnie nie mogę się zgodzić z Twoją filozofią wyboru.
Bardziej mi chodzi o praktykę niż o filozofię ;-). A jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o.... :mrgreen:
Po pierwsze, ten plecak odpowiada wielkością plecakowi Orion Trekker II - który kosztuje ok 170 zł w necie... a więc nie 500...
Po drugie w cenie do stukilkudziesięciu złotych znajdziesz jeszcze parę innych "markowych" modeli.
No, no, zaciekawiłeś mnie tematem. Jakieś linki? Propozycje?
krolewicz
31-08-2009, 22:57
moim zdaniem chcesz oszczędzać na niewłaściwym elemencie wyposażenie, wiadomo, że na tym forum niektórzy cierpią na schorzenie tzw. onanizmu sprzętowego, ale w tym przypadku warto dołożyć parę złotych.
zwróć uwagę jak małe i tandetnie są wykonane ramiona, które zakładasz na ramiona/plecy. Przy dłuższych wycieczkach musi to być mega niewygodne.
poza tym ten plecak jest relatywnie mały, jak sobie dokupisz coś, chociażby lampę czy stałke, to już będzie ciasno - a zapewne kupisz szybko :)
ze swojej strony mogę polecić Naneu Pro Military Alpha-L , sprzętu mieści sporo, kurtka, jakaś żyrka i popitka to dla niej żaden problem
bardzo solidne wykonanie zwiastuje wieloletnie użytkowanie, ostatecznie zrobisz jak zechcesz :)
masz sprzęt za ponad dwa tysiące złotych i chcesz go nosić w "reklamówce" :)
Zgadzam się z Tobą w 100% - "co jest tanie to jest drogie". No i też z tym, że sprzętu nie ma co pakować do reklamówki. Zaciekawił mnie ten model polecany przez Ciebie: Naneu Pro Military Alpha-L. Wygląda solidnie i cena jeszcze nie tak z kosmosu.
zwróć uwagę jak małe i tandetnie są wykonane ramiona, które zakładasz na ramiona/plecy. Przy dłuższych wycieczkach musi to być mega niewygodne.
poza tym ten plecak jest relatywnie mały, jak sobie dokupisz coś, chociażby lampę czy stałke, to już będzie ciasno - a zapewne kupisz szybko :)
O, i o takie rady mi właśnie chodziło :-) - przekonałeś mnie.
krolewicz
31-08-2009, 23:53
nie wiem czy w Twojej okolicy są jakieś sklepy foto - polecam się wybrać do jakiegoś dobrego
takich miejsc jest coraz mniej, markety i FJ wykańczają je skutecznie, ale naprawdę warto
ja pojechałem do jednego sklepu w Poznaniu wyłącznie z zamiarem pomacania, mieli duży wybór - lowepro, kata i wspomniane naneu
byłem właściwie zdecydowany na fastpacka 250 - jedynie cena wyższa gdzieś o 100 zl niz na allegro mnie ostudziła ;p
pojechałem jednak do drugiego (i zarazem chyba ostatniego w Poznaniu) i zakochałem się we wspomnianym Naneu Pro Military Alpha-L.
wg mnie lepiej wykonany i bardziej przemyślany niż fastpack, a przy tym tańszy
kieszeń na laptopa to też dobre rozwiązanie nawet jeśli nie masz póki co komputera (też nie mam)- zmieści się tam lekka kurtka, jeansy czy coś w ten deseń
miałem w swoim życiu wiele niby firmowych plecaków, typu adidas czy nike - naneu to inna liga, serio
jeśli masz jakieś pytania, to wal - postaram się pomóc
northrop
01-09-2009, 05:28
jeszcze od siebie dodam, ze umieszczenie uchwytow statywu w tym plecaku to jakis koszmar i kosmos. moj statyw po zlozeniu, razem z glowica to jakies ~70cm. gdybym mial nosic cos takiego w pozycji "lezacej" cos czuje, ze nie raz udezylbym glowica w sciane, slup, drzewo lub po prostu w przechodniow. do tego, z zaczepionym statywem, ni jak idzie postawic plecak, tylko trzeba go polozyc "plecami" na podlodze, co moze troche utrudnic wyjmowanie aparatu i gabarytow. no chyba, ze przy kazdym zakladaniu/zdejmowaniu plecaka bedzie sie zakladalo/sciagalo statyw. troche, nie do konca przemyslana konstrukcja tego plecaka.
ja odradzam JPA ale to moje osobiste zdanie..
znajomy kupił plecak jakiś super solidny reklamowany przez Nich na wyjazdy w góry... 2 wyjazdy w góry na tydzień i już zaczynało się coś urywać, przedzierać... jakaś masakra... do 10go wyjazdu ledwo dożył...
torba na ramię JPA >> materiał mi poszedł w szwach po miesiącu a wcale nie była upchana na maxa...
eldritch
01-09-2009, 12:35
Lowepro Fastpack 200 - całkiem spory plecak
Tu http://www.cyfrowe.pl/aparaty/lowepro-fastpack-200-niebieski.html za 208 zł
Tu http://www.allegro.pl/item725039783_lowepro_fastpack_200_3_kolory_sklep_ prezent.html za 199 zł (miało być do stokilkadziesiąt... ;))
Jednokomorowy ale niezły Lowepro Flipside 300
Tu http://www.allegro.pl/item730056881_lowepro_flipside_300_fc_chorzow_fvat _czarny_nieb.html za 245 zł
Naneu Pro Brawo
Tu http://www.allegro.pl/item721946240_plecak_naneu_pro_bravo_lustrzanka_ca non_nikon_sony.html za 175 zł
Tamrac Adventure 6
TU http://www.allegro.pl/item724014856_plecak_tamrac_adventure_6_model_5546 _torbyfoto_pl.html za 239 zł
Tu http://www.redcoon.pl/index.php/cmd/shop/a/ProductDetail/pid/B131641/cid/10024/refId/ceneo/ za 193 zł
Dzięki za linki. Spodobał mi się Naneu Pro Brawo (na ceneo znalazłem nawet za 162 zeta). W między czasie znalazłem coś takiego:
http://www.foto-tip.pl/sklep/product_info.php?products_id=1408
Tak, wiem, żadna marka, ale co o tym sądzicie.
eldritch
01-09-2009, 13:26
podróbka Tamraca 6 - IMHO niewarte tych 95 zl.
No tak właśnie mi się wydaje, że jakiś taki znajomy wzór :-)
Czy ktoś używa czegoś podobnego i ewentualnie może coś na ten temat napisać? Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi i sugestie.
Proszę bardzo: używam właśnie takiego plecaka od ok. 2lat. Nie w jakiś ekstremalnych warunkach, ale trochę "normalnych" wycieczek zaliczył (przeważnie 0,5-1 - dniowe). Przez ten czas nic się z nim nie stało - "zmiękczył" się tylko trochę (wszystko co nowe jest sztywne, jak się poużywa to mięknie :mrgreen:).
Nie przesadzałbym z twierdzeniami, że to reklamówka i jeśli coś nie ma firmowej metki, to jest wielkim G! Wspomniany plecak spełnia swe zadanie bardzo przyzwoicie, co mnie nawet czasami denerwuje: czekam na jakąś usterkę, a tu nic... (żeby mieć pretekst do kupna naneu pro). Wykonanie nie jest tak dobre jak, np: lowepro, ale nie jest najgorzej (podobne jak, np: hama) - mój strzępi się tylko przy "rączce", tej u góry pomiędzy mocowaniem szelek.
Zgadzam się, że mocowanie statywu jest nieprzemyślane i niewygodne - w taki sposób statyw nosiłem tylko raz (w sumie najlepiej nosi mi się go osobno, w osobnym futerale). Trochę bałem się, że nie ma dodatkowych mocowań łączących komorę dolną z górną (tylko zamek błyskawiczny), ale jak na razie wszystko jest OK.
W dolną komorę mieszczę: d40+S50-150; N18-55, 55-200, czasem też 50/1,8E oraz lampę Amity (gabarytowo podobna do SB600).
Nosi się go przyzwoicie... są, oczywiście, dużo wygodniejsze plecaki, ale też swoje kosztują. Ten nosi się, po prostu - "normalnie" (nie wiem jak to inaczej nazwać :) ).
Gdybym miał dzisiaj kupować plecak, kupiłbym naneu pro. Nie dla metki jednak czy użytego materiału, wyglądu... ale dla rozwiązania jakie zastosowali: dostęp do dolnej komory od pleców. Mocowanie statywu też lepsze niż w opisywanym jpa.
Dziękuję za opinie. Koniec, końców kupiłem ten http://www.foto-tip.pl/sklep/product...oducts_id=1408. Na plecach leży przyzwoicie. Dobry system nośny, wygodne szelki. Brak mocowania statywu mi nie przeszkadza - nosze go osobno w futerale z paskiem. Jedno ale, to to, że spód plecaka jest sztywny, nie ma w nim żadnej pianki, ale z tym akurat sobie poradziełm i wyłożyłem go pianką z karimaty (czy coś podobnego). jest już miękko i bezpieczniej.
Oczywiście za tę kasę nie ma co oczekiwac cudów, ale jak na moje potrzeby wystarczy. Gwarancję ma 36 - cio miesięczną, więc w razie problemów pojedzie z powrotem.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.