PDA

Zobacz pełną wersję : Pokrowiec przeciwkurzowydeszczowy :)



Robert_P
31-08-2009, 11:10
Witam,
w związku z tym że robię sporo zdjęć podczas zawodów żużlowych pomyślałem o pokrowcu na aparat, już dawno się z takim zamiarem nosiłem ale ostatnia "pustynna burza" przelała szalę goryczy .
Na alle znalazłem coś takiego http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=143806 niestety zdjęcia są małe i nie do końca pokazują to co chciałbym zobaczyć no i oczywiście ciężko ocenić czy jest funkcjonalny a może coś takiego: http://www.e-cyfrowe.pl/kata-e-702-gdc-pokrowiec-przeciwdeszczowy-p-4387.html
Może ktoś nabył takowy i podzieli się wrażeniami.
Interesuje mnie jak jest rozwiązany dostęp do obiektywu , trwałość okienek, jak ze zmianą obiektywów ?

Oczywiście inne alternatywy ochrony sprzętu mile widziane.

Pozdrawiam

robren

Adak
31-08-2009, 11:46
Kata ma dobre opinie.
Jeden znajomy tego używa.

wosik
31-08-2009, 22:48
co do linku pierwszego mam pokrowiec Matin zakupiony w system bank no i używam go z hybrydą sony H7 a tam są przyciski W T do ogniskowej jednak jeśli chodzi o obiektywy przymierzany był z D80 i D70 problem sprawia jednak kręcenie na KIT-owym obiektywie jeśli nie ma się o co zaciągnąć gumki jak np. o tulipan czy coś, a jeśli zaczepimy to wkładamy palce przez suwak i jakoś daje rade, chyba bardziej sprawdza się przy pompce, osobiście jak dla mnie za dużo grubego materiału na obiektyw i to sprawia, że ciężko się posługuje obiektywem, a o zmianie można zapomnieć chyba ;] wiele plusów za odporność, jakość wykonania i trzymanie temperatury minusy za mało przemyślane posługiwanie się obiektywem

Robert_P
01-09-2009, 08:52
co do linku pierwszego mam pokrowiec Matin zakupiony w system bank no i używam go z hybrydą sony H7 a tam są przyciski W T do ogniskowej jednak jeśli chodzi o obiektywy przymierzany był z D80 i D70 problem sprawia jednak kręcenie na KIT-owym obiektywie jeśli nie ma się o co zaciągnąć gumki jak np. o tulipan czy coś, a jeśli zaczepimy to wkładamy palce przez suwak i jakoś daje rade, chyba bardziej sprawdza się przy pompce, osobiście jak dla mnie za dużo grubego materiału na obiektyw i to sprawia, że ciężko się posługuje obiektywem, a o zmianie można zapomnieć chyba ;] wiele plusów za odporność, jakość wykonania i trzymanie temperatury minusy za mało przemyślane posługiwanie się obiektywem

Dzięki za konkrety , możesz przesłać foty tego pokrowca na mail ([email protected])a ? Z góry dzięki.

ufolek012
07-09-2009, 22:32
może głupie pytanie ale nie miałem do czynienia z żadnymi pokrowcami i czy np. w momencie porysowania okienek oczywiście od zwykłego użytku czyli jakieś małe rysy nie będą pojawiać się na zdjęciu albo przeszkadzać af i go mylić?

Aras
10-09-2009, 10:15
Jakie okienka miałyby się porysować? Przednia soczewka obiektywu jest na zewnątrz.

lacha
10-09-2009, 11:02
uzywam Matina przeznaczonego na dlugie szkla (300/400mm) i bardzo sobie go chwal
jakosc wykonania jest bardzo dobra.. .czesc zakladana na body jest lekko ocieplona co w zime swietnie sie sprawdza
nigdy nie probowalem zmieniac obiektywu ale nie bylby to jakis wiekszy problem...
dla niektorych dodatkowym atutem moze byc tez to iz pokrowiec matina wyglusza migawke :)

piterrrro
25-09-2009, 12:48
a przez taki pokrowiec na mrozie mozna robic zdjecia? czy bedzie ryzyko uszkodzenia sprzetu?

siedemczwartych
06-05-2010, 16:46
odświeżam temat.
Znalazłem ciekawy pokrowiec.
http://foton.kalisz.pl/pl/sklep/p/1518/pokrowiec-do-aparatow.html
I teraz pytanie:
Czy ktoś zna te firme a szczególnie ten produkt?
A może znajdzie się ktoś z Kalisz i podejdzie do nich zobaczyć i obfotografować to cudeńko?

marszull
07-05-2010, 10:40
Calkiem sprytnie to wyglada

ps dlaczego ten watek jest Akcesoria, wynalazki, własne inicjatywy a nie Pozostale akcesoria?

siedemczwartych
07-05-2010, 10:58
a kto to wie..... jest i tyle :)
Nadal szukam kogoś z Kalisza.
Może znajdzie sie chętny do pomocy?

marszull
07-05-2010, 12:29
Tez bym chetnie uslyszal o wrazeniach i zobaczyl zdjecia (lub film) jak to na zywo wyglada

MMark
08-05-2010, 10:31
Ja moge polecic pokrowce firmy Aquatech, nie sa moze tanie, ale daja rade zarowno w trakcie deszczu monsunowego jak i safari a porze suchej.
http://www.aquatech.net/c--47--sportshieldprofessionalseries.aspx
Nie ma chyba nic lepszego.

Marek