PDA

Zobacz pełną wersję : Nowy Olek E-600



Piotr_
31-08-2009, 09:22
No i mamy "nowego" Olka E-600 = E-620 po lekkiej kastracji. >link (http://www.optyczne.pl/2175-nowość-Olympus_E-600.html)<

Fefka
09-09-2009, 09:53
bez podświetlania klawiszy i kilku filtrów artystycznych - cała reszta bez zmian. Ciekawe jaka różnica w cenach będzie?

wyrwiflak
09-09-2009, 11:52
coś mało się dzieje w świecie lustrzanego 4/3, za to sporo w m43

superkomornik
09-09-2009, 12:46
Wymyślają ciągle to nowe korpusy, a jasnych szkieł jak na lekarstwo. Nie mają stałek jaśniejszych niż f/2, a przy tak małej matrycy produkcja jasnych szkieł nie powinna stanowić zadnego problemu (jak np 35-100/2.0).

koniecpolska
09-09-2009, 13:02
Wymyślają ciągle to nowe korpusy, a jasnych szkieł jak na lekarstwo. Nie mają stałek jaśniejszych niż f/2, a przy tak małej matrycy produkcja jasnych szkieł nie powinna stanowić zadnego problemu (jak np 35-100/2.0).Leica 25mm1.4, Sigma 30mm/1.4, Sigma 50mm/1.4, Zuiko 150mm/2, Zuiko 300mm/2.8
Jakich Ci jeszcze brakuje?


coś mało się dzieje w świecie lustrzanego 4/3
Jakbyś miał obiektyw 18-72mm/2.8-3.5, za mniej niż 2000zł, uszczelniony, dobrze wykonany, dobry optycznie od tzw pełnej dziury, a do niego:
A100 lub D80 lub 40D
to co Ci daje wymiana korpusu (i konieczność dopłaty co najmniej 2000zł) do
A700 lub D90 lub 7D ?

I co da taka wymiana przeciętnemu amatorowi ?

superkomornik
09-09-2009, 13:34
Leica 25mm1.4, Sigma 30mm/1.4, Sigma 50mm/1.4, Zuiko 150mm/2, Zuiko 300mm/2.8
Jakich Ci jeszcze brakuje?


Jest Leica, ok. Sigmy to można mieć w każdym systemie, ja pisze o szkłach Olympusa. Nie ma odpowiednika 35/1.8(1.4), 85/1.4 (ekwiwalent dla 35mm). 150/2.0 może i jest fajny, ale drogi i raczej głównie do sportu, przyrody. O cenie ni wspominam :)

Ok, do portretu jest np Zuiko 50/2.0. Ale na 4/3 2.0 da za dużą głębie (sam dużo używam 1.4-2.2 na FF).

Kolekcjoner
09-09-2009, 14:06
Wymyślają ciągle to nowe korpusy, a jasnych szkieł jak na lekarstwo. Nie mają stałek jaśniejszych niż f/2, a przy tak małej matrycy produkcja jasnych szkieł nie powinna stanowić zadnego problemu (jak np 35-100/2.0).

Tyle że nie bardzo chyba miałoby to dla nich sens rynkowy. Po pierwsze jak już wcześniej kolega zauważył trochę takich szkieł jest. Po drugie osób które je kupią w systemie jak na lekarstwo. Po trzecie wreszcie korpusów do których je można podpiąć też niezbyt dużo. No a przede wszystkim nasuwa się pytanie podstawowe do kogo by one miały być kierowane?

superkomornik
09-09-2009, 14:25
Trochę nie rozumie...a do kogo są adresowane np Nikkory 35/1.8, 50/1.8 czy 85/1.8? To tanie, jasne obiektywy, które dobrze się sprzedają (szczególnie ten pierwszy, który jest kupowany przez rzeszę amatorów).
Dlaczego w tym systemie nikt nie kupiłby odpowiedników takich szkieł? :)

A czemu nie mozna podpinać jasnych szkieł do korpusów Olympusa?

CzłowiekZ
09-09-2009, 14:40
Trochę nie rozumie...a do kogo są adresowane np Nikkory 35/1.8, 50/1.8 czy 85/1.8? To tanie, jasne obiektywy, które dobrze się sprzedają (szczególnie ten pierwszy, który jest kupowany przez rzeszę amatorów).
Dlaczego w tym systemie nikt nie kupiłby odpowiedników takich szkieł? :)

A czemu nie mozna podpinać jasnych szkieł do korpusów Olympusa?

Bo ludzie są leniwi i wolą jasny, ostry od pełnej dziury i tani zoom typu 14-54 czy 50-200 niż żonglować kilkoma stałkami, które i tak trzeba przymykać.

Kolekcjoner
09-09-2009, 14:40
Trochę nie rozumie...a do kogo są adresowane np Nikkory 35/1.8, 50/1.8 czy 85/1.8? To tanie, jasne obiektywy, które dobrze się sprzedają (szczególnie ten pierwszy, który jest kupowany przez rzeszę amatorów).
Dlaczego w tym systemie nikt nie kupiłby odpowiedników takich szkieł? :)

A czemu nie mozna podpinać jasnych szkieł do korpusów Olympusa?

Można tylko że robi się to po coś. Nie ma znów tak wiele osób, które wykorzystują efekt papierowej GO. Większość z nich i tak prędzej czy później kupi FF-a, który daje znacznie większe możliwości pod tym względem. Podałeś przykład Nikona podejrzewam, że Nikon jednego plasticzaka typu D5000 czy jak mu tam produkuje kilka razy więcej niż Olek wszystkich korpusów razem. Po prostu nie opłaca się projektować i wprowadzać do produkcji szkieł, które nie będą gwarantowały pewnej skali sprzedaży. Dlatego wydaje mi się że niektórych szkieł w tym systemie nie będzie.

mathu
10-09-2009, 23:47
Trochę nie rozumie...a do kogo są adresowane np Nikkory 35/1.8, 50/1.8 czy 85/1.8? To tanie, jasne obiektywy, które dobrze się sprzedają (szczególnie ten pierwszy, który jest kupowany przez rzeszę amatorów).
Dlaczego w tym systemie nikt nie kupiłby odpowiedników takich szkieł? :)

A czemu nie mozna podpinać jasnych szkieł do korpusów Olympusa?

A czemu nie ma Nikkora 12-24 za 1900 zł, 18-70/2.8-3.5 za 1500 zł, 50/3.5 macro za 800 zł? Co do jasnego standardu to jak już napisano jest Leica 25/1.4 kosztująca połowę ceny L-ki 35/1.4 i oferująca identyczną jakość obrazu.