PDA

Zobacz pełną wersję : [ Krajobraz ] Przed deszczem



Proac150
30-08-2009, 18:28
Tym razem kadr we właściwym kierunku (czytaj: zazwyczaj obieranym przez turystów)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img33.imageshack.us/img33/7246/grz2372e.jpg)

Dziękuję

erde
30-08-2009, 18:40
nie jestem do końca przekonany. przeszkadza mi mocne światło odbite od jednostek pływających, brak pionu na budynkach (szczególnie spichlerz z prawej) i te krzaczory z prawej. ale nie krytykuję tylko wyrażam opinię ;)

btw to strasznie żałuję, że w tym roku nie miałem czasu odwiedzić 3city, które uwielbiam!

sprychu
30-08-2009, 18:48
Zazwyczaj wolę bw, ale tym razem aż prosi się o kolor. Mimo to podoba się...

Greg77
30-08-2009, 20:15
erde napisal juz prawie wszystko.......drazni mnie to cos bialego wokol dzwigu....ale moze tak bylo!
Ech jakos mi dzis nie podchodzi....ostatnie bylo ciekawsze:)

harb
31-08-2009, 06:59
Zazwyczaj wolę bw, ale tym razem aż prosi się o kolor. Mimo to podoba się...

nie,nie, kolor w tym miejscu sprawi ze będzie banalnie - moze być b/w, ale to które mamy jest zbyt agresywne, no i kadrowo mz.zbyt ciasno :-D

Proac150
31-08-2009, 11:58
Ech, zawziąłem się, myślałem, że coś wycisnę z tej foty, to chyba 7 wersja. Z przodu wielka burzowa chmura, z tyłu mocne światło plus wielkie białe powierzchnie statków. Jeśli szerzej to już kiedyś będę musiał się umówić z Panem Janem i 12-24 :). Dziękuję za komentarze.

GUINNESSts
31-08-2009, 13:05
Strzel dwie foty i polacz to nie bedzie tego turystycznego ciecia z lewej.

harb
31-08-2009, 13:05
Ech, zawziąłem się, myślałem, że coś wycisnę z tej foty, to chyba 7 wersja. Z przodu wielka burzowa chmura, z tyłu mocne światło plus wielkie białe powierzchnie statków. Jeśli szerzej to już kiedyś będę musiał się umówić z Panem Janem i 12-24 :). Dziękuję za komentarze.

nie ma problemu - tylko ze ja mam o 2mm wężej bo 14-24mm :mrgreen:

borregaard
31-08-2009, 15:24
Troszkę dużo w kadrze i przy tych kontrastach można oczopląsu dostać,stąd może taki odbiór.....

Proac150
31-08-2009, 17:11
Troszkę dużo w kadrze i przy tych kontrastach można oczopląsu dostać,stąd może taki odbiór.....

Próbowałem kilku różnych (nauka) "obrobień" to myślę najlepiej wygląda, teraz już tylko pozostaje jeszcze raz udać się na miejsce, przy innych warunkach świetlnych. Dziękuję za uwagi.

barbi
31-08-2009, 23:16
Próbowałem kilku różnych (nauka) "obrobień" to myślę najlepiej wygląda, teraz już tylko pozostaje jeszcze raz udać się na miejsce, przy innych warunkach świetlnych. Dziękuję za uwagi.

To taka króciutka metafora kobiety: Jak bym miała podać rodzinie potrawę na stół prosto z przepisu książki kucharskiej, to wcale bym się nie zdziwiła, że może im nie smakować. Ale jak znam składniki, to mogę poeksperymentować, dać więcej tego, czy też innego składnika mniej, nawet dodać coś od siebie, i przede wszystkim próbować (kosztować). Jak jestem zadowolona z efektu, nic mi innego nie pozostaje jak "poczęstować" ich i zapytać czy smakuje. ;)

Proac150
31-08-2009, 23:31
To taka króciutka metafora kobiety: Jak bym miała podać rodzinie potrawę na stół prosto z przepisu książki kucharskiej, to wcale bym się nie zdziwiła, że może im nie smakować. Ale jak znam składniki, to mogę poeksperymentować, dać więcej tego, czy też innego składnika mniej, nawet dodać coś od siebie, i przede wszystkim próbować (kosztować). Jak jestem zadowolona z efektu, nic mi innego nie pozostaje jak "poczęstować" ich i zapytać czy smakuje. ;)

To męska metafora: Jak gotuję i gotuję, ale cały czas jest coś nie tak, to pytam lepszego, bardziej doświadczonego kucharza, co robię nie tak, że nie smakuję jakbym chciał. Czasami wystarczy dodać jakiegoś składnika, a czasami nic nie pomoże i trzeba zacząć gotować od nowa :) Dzięki, pozdrawiam.