PDA

Zobacz pełną wersję : S2 pro i napis END



sally
27-08-2009, 15:41
witam,
w moim S2 Pro na gornym wyswietlaczu pojawil sie napis END. Czy to koniec migawki? Spotkal sie ktos z takim problemem? Aparat wykonal okolo 20k zdjec, czy to mozliwe ze migawka juz padla? W serwisie fuji uslyszalem, ze to niemozliwe, aby taki blad wystapil.
Prosze o pomoc. Pozdrawiam

karabud
27-08-2009, 15:55
Sprawdziles karty pamieci/baterie czy wszystko z nimi ok?

WALOD
27-08-2009, 15:56
Witam.
Istnieje prawdopodobieństwo, że napis dotyczy numeracji plików. W wielu aparatach jest tak, że jeżeli kolejne zdjęcia otrzymają numer np: .....9999 to aparat zostaje zablokowany. Reset numeracji z pozycji menu w takim przypadku rozwiązuje problem. Nie wiem czy dotyczy to również aparatu S2 pro.
Pozdrawiam
WALOD

jacek.gold
27-08-2009, 15:58
on się żegna ;) ma Cię już dość :mrgreen::twisted:

fIlek
27-08-2009, 15:59
on się żegna ;) ma Cię już dość :mrgreen::twisted:

Eee tam dość - przecież dopiero co go kupił na Allegro :D

R
27-08-2009, 15:59
on się żegna ;) ma Cię już dość :mrgreen::twisted:


:mrgreen: jakbym sam siebie przeczytal

a w ramach pomocy - moze film sie skonczyl?

sally
27-08-2009, 17:03
dziekuje za porady
zasilanie, karty itd sprawdzone
zliczanie zdjec przestawione z cont. na renew
spust migawki dalej nie dziala

sally
27-08-2009, 17:06
jest jakis reset w tym aparacie?

Smurf
27-08-2009, 21:37
Chłopie, czym sie przejmujesz?
Przecież trafiło Ci się prawdziwe szczęście:
http://www.forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=102202
Zrób tylko tak, jak Tad_Bie w 8 poście :)

sally
27-08-2009, 21:53
ja nie mam az takiego szczescia
narazie rozpoczalem korespondencje z serwisem w Niemczech, zobaczymy ile mnie wycenia za naprawe ;)

jacek.gold
27-08-2009, 22:16
ja nie mam az takiego szczescia
narazie rozpoczalem korespondencje z serwisem w Niemczech, zobaczymy ile mnie wycenia za naprawe ;)

nie chcesz mojego? ;)
tanio sprzedam

mazilis
27-08-2009, 22:22
Czyżby napis "END" oznaczał godzinę 'zero' i definitywny koniec produkcji lustrzanek Fuji, teraz tylko czekać aż u wszystkich posiadaczy Fufu wyskoczy :)


P.S. na moim jeszcze nie ma

sally
28-08-2009, 00:10
istnieje jakis reset w tej puszce?

fIlek
28-08-2009, 00:14
Nie wiem, czy dobrze pamiętam, ale zapytam na wszelki wypadek - w S2pro są 2 rodzaje baterii - paluchy i bodaj CR123. Rozumiem, że jedne i drugie sprawdzone?

sally
28-08-2009, 00:19
tak, sa dwa rodzaje. mam jeszcze zasilacz sieciowy
mimo wszystko END nie znika :(

Roba66
28-08-2009, 00:42
tak, sa dwa rodzaje. mam jeszcze zasilacz sieciowy
mimo wszystko END nie znika :(
A dawno wymieniałeś baterie CR123s? W Twoim Fuji często wyskakują błędy związane z tymi bateriami.
Spróbuj wyjąć wszystkie bateria - paluszki i CR123 i uruchom aparat na zasilaczu. Jeżeli to wina CR123, to powinien się dźwignąć. Wtedy trzeba kupić nowe CR123.
Czytałem, że na komplecie CR123 można zrobić nawet 2000 zdjęć, ale i tylko 100.

sally
28-08-2009, 17:40
na zasilaczu tez wystepuje ten blad

a z serwisu z Niemczech dostalem odpowiedz:
"we dont know the word „END“ on the display of the S2 Pro , we have never seen it before.

Please send us for a check your camera "

:)

JK
28-08-2009, 18:18
Może karta była zawirusowana i się obraził, albo jakaś tania noname? :wink:

Bielik
28-08-2009, 18:53
ostatnio taki na allegro poszedł (http://www.allegro.pl/item715143938_fuji_s2_pro_z_dodatkami_uszkodzony.h tml)

koniec jest blisko.

nem
29-08-2009, 23:53
Ale jak to możliwe, że autoryzowane serwisy nie mają pojęcia co to może być? Sprawa prawie jak z archiwum X. Ciekawe.

nem
30-08-2009, 00:00
ostatnio taki na allegro poszedł (http://www.allegro.pl/item715143938_fuji_s2_pro_z_dodatkami_uszkodzony.h tml)

koniec jest blisko.

No bo to właśnie ten ;)

sally
30-08-2009, 12:58
Ale jak to możliwe, że autoryzowane serwisy nie mają pojęcia co to może być? Sprawa prawie jak z archiwum X. Ciekawe.
ciekawe jak sie zakonczy
wczesniej serwis Fuji Polska mowil ze nie zna takiego bledu, teraz niemiecki to potwierdzil. Ciekawostka

widze ze koledzy bardzo dociekliwi i spostrzegawczy sa - tak to ten aparat z aukcji :)

Bielik
30-08-2009, 16:27
No bo to właśnie ten ;)

google mnie przechytrzyło.

sally
22-09-2009, 12:00
wyslalem aparat do serwisu w Niemczech. Otrzymalem od nich nastepujaca wiadomosc: "The camera has been received by us, return authorization number *****. the camera is for repair processing for Fuji in England. Once we receive the estimate, we share this with you via email." Czyli podobnie jak bylo w przypadku kolegi Tad_Bie. Ciekawe, czy bede mial tyle szczescia co on i tez dostane nowe S5 =)