jabr
26-08-2009, 09:42
Wczoraj pstryknąłem parę zdjęć córce i zrobiłem z tego mały kolaż. Zdjęcie w NEFach, wołane w LR, przeniesione do PS, tam zrobiony kolaż. Problem jest następujący:
Po ustawieniu wybranych przeze mnie parametrów zdjęć zaznaczyłe trzy foty i wybrałem Edit in > Photoshop. Tam otworzyły się także NEFy (być może w tym tkwi problem, ale chciałbym zasięgnąć Waszej opinii), poprzycinałem, zrobiłem kolaż i...
Zapisałem sobie pracę jako plik .psd. Kolory cały czas są tak, jak ma być (zdjęcie pierwsze). Następnie zmieniłem rozdzielczość foty, zapisałem w innym miejscu już jako .jpg, kolory są OK. Wrzuciłem jotpega na bloga foto i... kolory są dużo chłodniejsze niż takie, jakie miały być (zdjęcie drugie).
Co ciekawe: zarówno plik .psd, jak i .jpg w przeglądarce IrfanView są wyświetlane tak, jak plik drugi (zimne), a w LR - tak jak pierwsze (cieplejsze)... Spróbowałem wyeksportować plik wyświetlany w Lightroomie i co mnie zaskoczyło - oczywiście plik jest ładny (pierwsze zdjęcie :/).
Co jest przyczyną takiego stanu rzeczy? To wina PS'a przy zapisie? Przy zapisywaniu jotpega miałem suwak na 12.
A to zdjęcia, o które się rozchodzi:
01
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img22.imageshack.us/img22/8321/66109503.jpg)
02
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img175.imageshack.us/img175/4880/81036398.jpg)
Po ustawieniu wybranych przeze mnie parametrów zdjęć zaznaczyłe trzy foty i wybrałem Edit in > Photoshop. Tam otworzyły się także NEFy (być może w tym tkwi problem, ale chciałbym zasięgnąć Waszej opinii), poprzycinałem, zrobiłem kolaż i...
Zapisałem sobie pracę jako plik .psd. Kolory cały czas są tak, jak ma być (zdjęcie pierwsze). Następnie zmieniłem rozdzielczość foty, zapisałem w innym miejscu już jako .jpg, kolory są OK. Wrzuciłem jotpega na bloga foto i... kolory są dużo chłodniejsze niż takie, jakie miały być (zdjęcie drugie).
Co ciekawe: zarówno plik .psd, jak i .jpg w przeglądarce IrfanView są wyświetlane tak, jak plik drugi (zimne), a w LR - tak jak pierwsze (cieplejsze)... Spróbowałem wyeksportować plik wyświetlany w Lightroomie i co mnie zaskoczyło - oczywiście plik jest ładny (pierwsze zdjęcie :/).
Co jest przyczyną takiego stanu rzeczy? To wina PS'a przy zapisie? Przy zapisywaniu jotpega miałem suwak na 12.
A to zdjęcia, o które się rozchodzi:
01
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img22.imageshack.us/img22/8321/66109503.jpg)
02
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img175.imageshack.us/img175/4880/81036398.jpg)