PDA

Zobacz pełną wersję : W miarę dobry statyw do krajobrazów



Locter
24-08-2009, 23:08
Witam, jako, że mój poprzedni statyw (swoją drogą straszne badziewie) się po prostu "zepsuł", to musze kupić coś nowego. Chciałbym kupić coś trwalszego, co by mi starczyło na dłużej, a jednocześnie nie zrujnowało portfela. Mieszkam w Irlandii, więc polskie sklepy nie wchodza w grę. Na ebay.ie znalazłem cos takiego http://cgi.ebay.ie/MANFROTTO-190XDB-390RC2-PHOTO-VIDEO_W0QQitemZ120459010843QQcmdZViewItemQQptZUK_C amerasPhoto_CameraAccessories_TripodsSupports?hash =item1c0beaa31b&_trksid=p3286.c0.m14

Porównywałem troche ceny i stwierdziłem, że to nie byłby głupi zakup. Acha, moja lustrzanka z obiektywem nie waży więcej niż 1.5 kg. Co Wy o tym sądzicie ?

witold68
24-08-2009, 23:19
polecam manfrotto 055xprob,...jest troche ciezkawy przy dluzszym noszeniu w plener, ale za to b. stabilny...

grudzinsky
25-08-2009, 09:59
http://www.warehouseexpress.com/buy-manfrotto-190xprob-tripod/p1017664 wysylaja tez do IE, ale poszukaj tego u siebie. ja mam, uzywam i jestem zadowolony. do tego glowice najlepiej kulke http://www.warehouseexpress.com/buy-manfrotto-488rc2-midi-ball-head/p10924 - bardzo fajna sprawa przy foceniu panoram :)

markB
25-08-2009, 14:34
Manfrotto 190 może być OK pod warunkiem, że nie jesteś wysoki. Ten statyw ma tylko 118.5 cm wysokości z wsuniętą całkowicie kolumną (http://www.manfrotto.com/Jahia/site/manfrotto/pid/14887?livid=68&lsf=68&child=2). Natomiast ta ebayowa głowica nie jest do celów fotograficznych. Już lepsza jest ta, którą proponuje kolega grudzinsky.

-bob-
25-08-2009, 14:36
poprę witolda68

Klatka
25-08-2009, 15:04
Bierz Manfrotto 55 - nie zawiedziesz się. Faktycznie 190 jest mała i lekka. Używałem jej do momentu aż zobaczyłem jak F100+mb10+ 75-300/4-5.5 (z mocowanie do statywu) leci na glebę... miałem głowicę foto zdaje się że 141 rc.
55 używam już kilka lat. Jest już leciwy ale daje radę i wiele przeżyła. Aktualnie do statywu mam podpiętą taką głowicę :) http://www.manfrotto.com/Jahia/site/manfrotto/pid/2352?livid=80&lsf=80&child=1 :mrgreen:
Powiem Wam że bomba! Aparat z gripem zakładam z drugiej strony tak że rączka jest z przodu. Obsługa pierwsza klasa!!!Aparat ląduje na statywie tylko z 80-200/2.8 i bardzo szybko potrafi się obracać w każdą stronę :)
Bierz 55 . Głowica wg uznania.

Proac150
25-08-2009, 15:17
polecam manfrotto 055xprob,...jest troche ciezkawy przy dluzszym noszeniu w plener, ale za to b. stabilny...

Dokładnie tak, to chyba najciekawsza propozycja

Locter
25-08-2009, 16:05
Dzięki za odpowiedzi, mam 190cm wzrostu więc ten manfrotto 190XDB chyba odpada. Pomyśle jeszcze...

kh29228
25-08-2009, 16:31
zdecydowanie polecam 055. jest ciężkawy, ale dasz radę. bardzo stabilny, dobre wykonanie

Locter
25-08-2009, 16:53
Akurat ciężar mnie nie odstrasza, tylko trochę cena, kombinowałem, żeby się zmieścić tak w 120 euro, a wychodzi na to, że trzeba będzie dokupić jeszcze głowicę. Wyjdzie prawie 200 euro ;/
Główkuje też nad jakimś Velbon Sherpa, nie wiem jeszcze jaki model. Co sądzicie o tych statywach, warto sie w to pchać przy moim budżecie, wytrzyma to wypady na zdjęcia w niesprzyjającej pogodzie (czasem w ekstrmalnym wietrze i deszczu) ? Nie chce znowu ładować kasy w błoto ;/

Pumexior
25-08-2009, 18:52
Mam Sherpe 600 i na prawdę polecam. Ciężki, stabilny i zawsze może posłużyć do obrony własnej :) Używałem go na plaży podczas sztormu i ani drgnął. Nałapał dużo piasku i brudu ale bez problemu można było go wyczyścić.
Wszystko jest metalowe, d200 z gripem i 18-70 dźwiga bez problemu. Chyba najlepszy w kategorii cena/jakość. Brak korbki chyba można zaliczyć na plus ( sherpa 750 już ją ma) Mam 185cm wzrostu i nie miałem potrzeby maksymalnie go wysuwać.

woytec60
25-08-2009, 19:30
Mam Sherpe 600 i na prawdę polecam. Ciężki, stabilny i zawsze może posłużyć do obrony własnej :) Używałem go na plaży podczas sztormu i ani drgnął. Nałapał dużo piasku i brudu ale bez problemu można było go wyczyścić.
Wszystko jest metalowe, d200 z gripem i 18-70 dźwiga bez problemu. Chyba najlepszy w kategorii cena/jakość. Brak korbki chyba można zaliczyć na plus ( sherpa 750 już ją ma) Mam 185cm wzrostu i nie miałem potrzeby maksymalnie go wysuwać.
Mam 187cm wzrostu, rownież Sherpę 600R i również polecam na wszelkie wycieczki. :)
Głowica jest regulowana jedną dźwignią co wydawałoby się wadą w przypadku panoramowania.
Jednak jej lekkie "popuszczenie" powoduje, że obraca się w poziomie a pion jest stabilny.
Niemniej typowo do panoram poleciłbym raczej taką z trzema oddzielnymi dźwigienkami.
Sherpa jest fajny na wszelkie wojaże, niezbyt ciężki i z pokrowcem w zestawie.

adolfik9501
26-08-2009, 14:10
Locter sprawdź PW.