Zobacz pełną wersję : W miarę dobry statyw do krajobrazów
Witam, jako, że mój poprzedni statyw (swoją drogą straszne badziewie) się po prostu "zepsuł", to musze kupić coś nowego. Chciałbym kupić coś trwalszego, co by mi starczyło na dłużej, a jednocześnie nie zrujnowało portfela. Mieszkam w Irlandii, więc polskie sklepy nie wchodza w grę. Na ebay.ie znalazłem cos takiego http://cgi.ebay.ie/MANFROTTO-190XDB-390RC2-PHOTO-VIDEO_W0QQitemZ120459010843QQcmdZViewItemQQptZUK_C amerasPhoto_CameraAccessories_TripodsSupports?hash =item1c0beaa31b&_trksid=p3286.c0.m14
Porównywałem troche ceny i stwierdziłem, że to nie byłby głupi zakup. Acha, moja lustrzanka z obiektywem nie waży więcej niż 1.5 kg. Co Wy o tym sądzicie ?
witold68
24-08-2009, 23:19
polecam manfrotto 055xprob,...jest troche ciezkawy przy dluzszym noszeniu w plener, ale za to b. stabilny...
grudzinsky
25-08-2009, 09:59
http://www.warehouseexpress.com/buy-manfrotto-190xprob-tripod/p1017664 wysylaja tez do IE, ale poszukaj tego u siebie. ja mam, uzywam i jestem zadowolony. do tego glowice najlepiej kulke http://www.warehouseexpress.com/buy-manfrotto-488rc2-midi-ball-head/p10924 - bardzo fajna sprawa przy foceniu panoram :)
Manfrotto 190 może być OK pod warunkiem, że nie jesteś wysoki. Ten statyw ma tylko 118.5 cm wysokości z wsuniętą całkowicie kolumną (http://www.manfrotto.com/Jahia/site/manfrotto/pid/14887?livid=68&lsf=68&child=2). Natomiast ta ebayowa głowica nie jest do celów fotograficznych. Już lepsza jest ta, którą proponuje kolega grudzinsky.
Bierz Manfrotto 55 - nie zawiedziesz się. Faktycznie 190 jest mała i lekka. Używałem jej do momentu aż zobaczyłem jak F100+mb10+ 75-300/4-5.5 (z mocowanie do statywu) leci na glebę... miałem głowicę foto zdaje się że 141 rc.
55 używam już kilka lat. Jest już leciwy ale daje radę i wiele przeżyła. Aktualnie do statywu mam podpiętą taką głowicę :) http://www.manfrotto.com/Jahia/site/manfrotto/pid/2352?livid=80&lsf=80&child=1 :mrgreen:
Powiem Wam że bomba! Aparat z gripem zakładam z drugiej strony tak że rączka jest z przodu. Obsługa pierwsza klasa!!!Aparat ląduje na statywie tylko z 80-200/2.8 i bardzo szybko potrafi się obracać w każdą stronę :)
Bierz 55 . Głowica wg uznania.
Proac150
25-08-2009, 15:17
polecam manfrotto 055xprob,...jest troche ciezkawy przy dluzszym noszeniu w plener, ale za to b. stabilny...
Dokładnie tak, to chyba najciekawsza propozycja
Dzięki za odpowiedzi, mam 190cm wzrostu więc ten manfrotto 190XDB chyba odpada. Pomyśle jeszcze...
zdecydowanie polecam 055. jest ciężkawy, ale dasz radę. bardzo stabilny, dobre wykonanie
Akurat ciężar mnie nie odstrasza, tylko trochę cena, kombinowałem, żeby się zmieścić tak w 120 euro, a wychodzi na to, że trzeba będzie dokupić jeszcze głowicę. Wyjdzie prawie 200 euro ;/
Główkuje też nad jakimś Velbon Sherpa, nie wiem jeszcze jaki model. Co sądzicie o tych statywach, warto sie w to pchać przy moim budżecie, wytrzyma to wypady na zdjęcia w niesprzyjającej pogodzie (czasem w ekstrmalnym wietrze i deszczu) ? Nie chce znowu ładować kasy w błoto ;/
Pumexior
25-08-2009, 18:52
Mam Sherpe 600 i na prawdę polecam. Ciężki, stabilny i zawsze może posłużyć do obrony własnej :) Używałem go na plaży podczas sztormu i ani drgnął. Nałapał dużo piasku i brudu ale bez problemu można było go wyczyścić.
Wszystko jest metalowe, d200 z gripem i 18-70 dźwiga bez problemu. Chyba najlepszy w kategorii cena/jakość. Brak korbki chyba można zaliczyć na plus ( sherpa 750 już ją ma) Mam 185cm wzrostu i nie miałem potrzeby maksymalnie go wysuwać.
woytec60
25-08-2009, 19:30
Mam Sherpe 600 i na prawdę polecam. Ciężki, stabilny i zawsze może posłużyć do obrony własnej :) Używałem go na plaży podczas sztormu i ani drgnął. Nałapał dużo piasku i brudu ale bez problemu można było go wyczyścić.
Wszystko jest metalowe, d200 z gripem i 18-70 dźwiga bez problemu. Chyba najlepszy w kategorii cena/jakość. Brak korbki chyba można zaliczyć na plus ( sherpa 750 już ją ma) Mam 185cm wzrostu i nie miałem potrzeby maksymalnie go wysuwać.
Mam 187cm wzrostu, rownież Sherpę 600R i również polecam na wszelkie wycieczki. :)
Głowica jest regulowana jedną dźwignią co wydawałoby się wadą w przypadku panoramowania.
Jednak jej lekkie "popuszczenie" powoduje, że obraca się w poziomie a pion jest stabilny.
Niemniej typowo do panoram poleciłbym raczej taką z trzema oddzielnymi dźwigienkami.
Sherpa jest fajny na wszelkie wojaże, niezbyt ciężki i z pokrowcem w zestawie.
adolfik9501
26-08-2009, 14:10
Locter sprawdź PW.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.