Zobacz pełną wersję : Torba na D700+14-24+24-70+80-200 czyli...
...czyli w co zapakować sprzęt. Nie myślcie że nie szukałem.
Dotychczas używałem Tamrac 5606 i do korpusu z gipem i zapiętym obiektywem + sb+ tele (nawet80-200/2.8) w zupełności wystarczy.
Powiedzcie mi w czym nosicie swój majdan... Nie mogę się już zapakować z D700+24/70+80-200 w mojego Tamraca i myślałem o Tamracu 5612. http://www.tamrac.com/5612.htm Może ktoś użytkuje taką torbę? z obliczeń środka wynika że będzie ciasno obok siebie 80-200 i 14-24. Ale znając pi razy drzwi 5606 chyba da się upchnąć... I tu właśnie mam prośbę.
Może ktoś z Was posiada tą torbę i podobna klamoty?
A może doradzicie jakąś torbę na trzy szkła i puchę?
W jakich torbach nosicie aparaty?
Jeżeli ktoś chętny to zrobię foto mojego Tamraca z zapakowanym sprzętem. Fajną sprawą w tej torbie jest to że pucha z obiektywem jest w poziomie i przewidziano w tym ustawieniu również grip.
Patrzyłem też hama defender XXX ale tam zdaje się nosimy puszkę z obiektywem na dół... jakoś mi to nie leży...
Pozdrawiam
Piotr
TAMRAC 5606 SYSTEM6
Parę słów gwoli historii torby... Posiadam ją już około 7lat (tak mi się zdaje). Stan widać na foto. Nie mam odnośnika ale użytkowana powiedzmy średnio intensywnie (2 -5 dni w tygodniu jakiś wypad) czyli jakoś niespecjalnie ciorana głównie śluby ,plenery... Po tych latach przetarły się nitki na uchwycie naramiennym ale tak wygląda jak widać (trzyma się). Suwaki ok. Materiał spoko, nie mechaci się i odporny na wodę. W tym roku zalana została herbatą :( - sprzęt nie dostał ;). Za dobrych czasów pakowałem f100 z tokiną 28-70/2.6-2.8 a za nią 80-200/2.8 i obok lampa. Kapitalny układ. Korpus zawsze pod ręką i obiektyw do wyciągnięcia bez problemu. Teraz jak widać ciasno...
Na zdjęciach do korpusu dopięty 50/1.4 MF i widocze obiektywy to 80-200 i 24-70 z osłonami założonymi odwrotnie. Na jednej z ostatnich fotek widać jak dużo wystaje 80-200/2.8 nad brzeg torby. Dla jasności. Fotkę zrobiłem po to aby powiedzieć że nawet w tym położeniu torbę zamykamy suwakiem. Jedynie co uległo najbardziej destruktywnemu działaniu to przegródki - nie spisały się estetycznie :( tak się jakoś pogięły... widać na pierwszych fotkach. Ale po zapakowaniu torby i ułożeniu przegródek działają jak dawniej :) doskonale zabezpieczają sprzęt przed obijaniem się o siebie.
Zdjęcia zrobiłem z marszu bez upiększania realiów. Tak wygląda torba po otwarciu :-? lampa ładowana jest w miękkim pokrowcu na wierzch i robi się co nieco ciasno.
Zapomniałem dodać że od bagnetu do przegródki z obiektywami zmieścimy obiektyw do 10cm długości tyle zostało miejsca.
Pozdrawiam
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img195.imageshack.us/i/25985612.jpg/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img205.imageshack.us/i/42029261.jpg/)
siedemczwartych
25-08-2009, 12:50
a co myslicie o tym wynalazku?
http://www.allegro.pl/item717544860_hit_torba_i_plecak_w_jednym_40cm_sup er_pokrowiec.html
Dwa w jednym, firma nieznana, cena wręcz powalająco niska.
Nie wiem czy nie jakas tandeta?
Może ktoś to miał w łapach.
Bo wymiary idealne dla mnie no i masa dodatków włącznie z pasem bidrowym, szelkami na plecak, pokrowcem przeciwdeszczowym.
Coś za dużo jak za te pieniądze :)
Wiesz co trzeba byłoby wziąć torbę do ręki. Po obrazku niewiele widać. A czego szukałem? Ciekaw jestem czy torba ma przeszyty od spodu pasek łączący ją po zapięciu r rączką u góry. Niby detal ale... po zapięciu klamer pasek ten trzyma całą torbę od spodu, niemożliwe jest urwanie się uchwytu. NIe widzę również na czym trzyma się pasek naramienny. Czy jest to całe ogniwo metalowe czy też po prostu gięte. Siateczka w klapie jest po prostu siateczką... włóż tam małe metalowe przedmioty...
Mój tamrac 6 jest flakowata po otworzeniu natomiast po zapięciu suwaka i klamer jakoś dziwnie robi się taka zwarta.
Torba którą pokazałeś ma jedną zaletę widoczną od razu: jest ogromna. A może ktoś ma taką i pokazałby ułożenie sprzętu?
siedemczwartych
28-08-2009, 14:08
no i kupiłem tę torbe.
http://www.allegro.pl/item717544860_hit_torba_i_plecak_w_jednym_40cm_sup er_pokrowiec.html
Pierwsze wrażenie dość pozytywne.
Torba duża, solidnie wykonana, dowolnie konfigurowana.
Pasek solidny + pas biodrowy + paski na statyw no i szelki by ząłożyc jak plecak. Wszystko się sprawdza.
Upakowałem D700 z gripem + 80-200 + 24-70 + SB-900 w futerale + 35 i zostało jeszcze miejsce na 14-24
Myśle, że warta jest swojej niskiej ceny.
A jak z trwałością to będę mógł napisać za jakiś czas. :)
Mam nadzieję, że będzie tak trwała na jaką wygląda.
Na taki sprzęt (/drogawy/), kupiłeś tanią torbę, nieznanej firmy. W przyszłości okaże się czy to mądre posunięcie. Dlaczego zrezygnowałeś z Tamraca, albo Lowepro? Pytam z ciekawości bo sam ostatnio kupiłem nową torbę. /Lowepro Stealth Reporter D550 AW/
siedemczwartych
28-08-2009, 16:51
żadna z tych toreb nie spełniała moich oczekiwań.
I zapewniam Cię, że cena nie była tu wyznacznikiem.
Wręcz byłem zdziwiony ceną obecnie zakupionej torby i miałem wątpliwości co do jej jakości.
W tej chwili stwierdzam, że jest wykonana solidnie a czas pokaże, czy utopiłem 150 pln a i tak kupię "markową" :)
Na pewno nie mam ciśnienia by posiadać torbę ze znanym logo dla samego logo :)
Leatherface
28-08-2009, 20:01
O tamrac s6 jest moja recenzja w odpowiednim dziale jakby co ;)
Ja też już mam Tamrac 5612. Kawał torby. Nie zawiodłem się. Co do pomieszczenia w nim sprzętu - sponio. Przegródki ułożyłem tak że z przodu w pozycji jak w Tamrac 5606 aparat spoczywa z 24-70. potem kilka cm luzu i dwie przegródki w których mieszczą się spokojnie dwa obiektywy z fi77 80-200 czy 70-200 lub 14-24 (10cm średnicy). Jak dla mnie zbyt duże dwie przednie kieszenie - po prostu trzeba głęboko po małe rzeczy sięgać. Zapomniałbym, 5612 ma w końcu sztywne dno. Nawet z ciężarem nie robi się "szmaciana" w noszeniu. Ciekaw jestem jak będzie w terenie z funkcjonalnością, ale tu musicie poczekać. Tamrac 5606 po tych latach nabrał przechyłu... trzeba było ją zawsze zapinać na klamrę ponieważ mogło co nieco wypaść... a nawet wypadło... Z drugiej strony patrząc 12 jest głębsza i przedmioty leżą na dnie sprowadzając ją do pionu. Zobaczymy.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.