PDA

Zobacz pełną wersję : Colpix 5700, klopot z wbudowana lampa !!!



enzo 11
23-07-2004, 11:46
:?:
Witam,
zdecydowanie chce zakupic 5700 i mam juz kontrahenta. ale po pierwszych ogledzinach okazalo sie, ze lampa nie jest wyzwalana-nie otwiera sie a na celowniku czerwona kontrolka SB. lampa na pewno jest wlaczona. prosze o wszelkie sugestie w tej materii. z gory dziekuje

admin
23-07-2004, 11:56
Nie do konca wiem jak jest z 5700 wiec troche zgaduje, ale po pierwsze sprawdz czy na wyswietlaczu jest wskaznik lampy, po drugie czy nie jest w menu wlaczona opcja blysku z lampy zewnetrznej, po trzecie ustaw aparat w trybie manualnym i otworz ja recznie (jesli jest opcja). Byc moze ustawione sa z pozycji menu jakies tryby lampy ktore uniemozliwiaja normalny blysk... Powodzenia.

jakulec
29-07-2004, 09:48
Witam.
Sprobuj 'zignorowac temat', tj. majac wlaczona odpowiednia opcje lampy - zrob zdjecie. Zobaczysz czerwony napis o braku gotowosci lampy. A teraz sprobuj delikatnie otworzyc lampe recznie...
Juz po jakichs dwoch miesiacach uzytkowania lampa otwierala sie ak sobie. Ale w niczym to nie przeszkadza.
W razie watpliwosci - targuj sie :wink:

P. S. To moj debiut na forum :oops:

admin
29-07-2004, 09:50
Witaj na forum Jakulec. Milego pobytu... :)

W sprawie aparatu, jesli to nie jest kwestia jakiegos nastawu, aparat do serwisu, szkoda kombinacji...