PDA

Zobacz pełną wersję : Cuda Pana Marka



pavel_9
21-08-2009, 13:07
Czy mółgby ktoś mi doradzić jak osiągnąć efekt jak na tych zdjęciach:

http://marek.stan.getphoto.pl/index.php?pageid=4&lang=pl

Chodzi mi konkretnie o to aby wydobyć, że tak powiem kolor z tła (nie jest całe czarne).

Czy to tylko kwestia rozstawienia powiedzmy dwóch softboxów, tło się doświetla samo, a później tylko zamalowywuje się na czarno to co zbędne, czy może to wyższa szkoły jazdy (większa liczba lamp) albo mnóstwo zabawy w PS?

Mam nadzieję, że w miarę jasno się wyraziłem ;)

Siupes
21-08-2009, 13:42
... tło się doświetla samo, a później tylko zamalowywuje się na czarno to co zbędne...

mniej wiecej dokladnie tak. dobrze ustawione lampy i pol kilo ps potem powinno zalatwic sprawe.

stig
21-08-2009, 14:14
Shop. Oryginalnie tlo jest takie jak widac w najjasniejszych miejscach. Pozniej tylko (w Shopie) "posmarowane" burn'em w okolo. Czyli nie chodzi o to, zeby rozjasniac -- tylko przyciemnic. ;)

bukowy dziad
21-08-2009, 16:06
hah - z tego co kojarze, to malo kto w aż takim stopniu posluguje się shopem, by uzyskać zdiecie...np. drugie w galerii "szał" to chyba częsci skladowe cos kolo szesciu roznych osób ze zdiec robionych w przeciagu kilku miesiecy...:)
ot taka ciekawostka;)