PDA

Zobacz pełną wersję : f80 i problem z korpusem (migajace err + E)



insane
07-03-2005, 14:28
moglbym prosic o pomoc ...
od poczatku ...
mialem zaladowany film 8 klatka czekala w pogotowiu na naswietlenie...
wiec wybralem sie w sobote pochodzic po miescie. wyciagam aparat i sorry gregory error ...

na LCD zaczelo mi migac Err oraz zamiast 8 klatki zrobilo sie E (czyli pusta komora)
oprocz tego pokazaly sie symbole korekcji ekspozycji i korekty mocy blysku...
w celowniku dodatkowo miga EL - pamięć naświetlenia i drabinka z kropka ze nie moze zlapac ostrosci

auto focus nie kreci obiektywem, pomiar swiatla nie dziala ....

zwinalem film do kasety zajrzalem do instrukcji i widze ze jak jak migaja dwa pierwsze symbole Err oraz E to siakis problem z przesuwaniem filmu ... wlozylem inny negatyw do aparat ale nawet nie chcial nawinac go na szpule ;/ myslalem ze to wina baterii ale zmienilem na nowki (CR123) i dalej to samo.

myslale ze cos z sensorem podczerwieni ale niestety ... nie wiem moze cos jest jeszcze nie tak w CSM ustawione, ale nie sadze, bo nie zmienialem.
moze siakis twardy reset softu...
aparat nie jest siakos ekstremalnie uzywany, ani nie rzucam nim na lewo i prawo ...

moze mi ktos pomoc ? pozdrawiam i z gory dziekuje

[ Dodano: Pon 07 Mar, 2005 ]
zaobserwowalem jeszcze ze wszystkie ustawienia CSM mi sie pozmienialy ... .. wrocilem do fabrycznych wiec nawijanie filmu jest ok . .EL bylo zmienione w CSM ... reszta ... dalej swieci jak na dyskotece :/

[ Dodano: Pon 07 Mar, 2005 ]
pokminilem pokminilem .. z zalozonym filmem ...
zaladowal sie .. mozna strzelac zdjecia bangla :)

jeden szopek ... na lcd dalej mam symbole korekcji expozycji si sily lampy mimo ze ona sa ustawione na 0 :/

Anonymous
08-03-2005, 00:33
Sprobuj sprawdzic czy pierscien przyslony jest ustawiony na najmniejsza przyslone - tylko wtedy aparat dziala z obiektywem.

irekka
08-03-2005, 08:52
Gość ma rację - sprawdź czy obiektyw ma ustawioną najmniejsza przysłone - nie musi byc zablokowana, ale to wskazane, żeby przypadkowo nie dało się przestawić.

alien712
08-03-2005, 09:49
Sprobuj sprawdzic czy pierscien przyslony jest ustawiony na najmniejsza przyslone - tylko wtedy aparat dziala z obiektywem.

Oczywiście jeśli masz pierścień przysłon :mrgreen:

A o resecie ustawień przeczytaj w instrukcji F80.
Reset dwuprzyciskowy pozwala na natychmiastowy powrót do ustawień fabrycznych pewnych funkcji (wciśnij równocześnie na 2 sekundy przyciski BKT i +/-).
Następującym funkcjom przywrócone zostają ustawienia fabryczne: pole AF, fleksja programu, korekcja ekspozycji, blokada naświetlenia, wariacja naświetleń, synchronizacja z błyskiem, korekta mocy błysku.

Anonymous
08-03-2005, 15:50
mam obiektyw typu G wiec o pierscieniu przyslony nie ma mowy

co do resetu ustawien .. nie wiedzialem ze takowy jest :)
jak tylko dostane aparat w lapy to sprawdze ..

dzieki za pomoc

insane
09-03-2005, 01:27
huhu zabanglalo :) nikon f80 wraca do gry
dziekuje bardzo z calego serducha :)