PDA

Zobacz pełną wersję : [ Mamiya ] Mamiya 35mm SLR



kh29228
17-08-2009, 22:50
Witam,
czy ktoś posiada informację o lustrzankach 35mm Mamiya? Znalazłem kilka stron opisujących poszczególne modele, ale trudno wywnioskować z nich, które modele są warte uwagi, a które nie. Mam świadomość, że Mamiya nie produkuje już ich od wielu lat, ale poszukuje właśnie takiego leciwego sprzętu.

Z góry thx za wszelkie informacje i podpowiedzi.

Jacek_Z
18-08-2009, 01:48
jest tyle ciekawszych leciwych aparatów 35 mm. Olympus, Pentax, Fuji, Contax, Canon, Yashica, Leica. No i Nikon oczywiście :)

axer
18-08-2009, 07:37
Jacek_S miał swego czasu kilka takich perełek Mamiyi - jeśli tu nie zajrzy to napisz mu PW.

messer
19-08-2009, 15:43
Kolega w pracy posiada dwie sztuki Mamiya Sektor ;-)
Jedna prawie dziala, druga jest dawca organow.

wkrass
20-08-2009, 02:37
czy ktoś posiada informację o lustrzankach 35mm Mamiya?
Do okolo polowy lat 70-tych lustrzanki 35mm Mamiyi mialy mocowanie M42 a bateria potrzebna byla zdaje sie tylko do swiatlomierza. Pod koniec lat 70-tych/na samym poczatku lat 80-tych firma stworzyla wlasne, niekompatybilne (o ile dobrze pamietam) z czymkolwiek innym mocowanie tudiez upchala co nieco elektroniki w korpusy. Dosc szybko po tym 35mm SLRs by Mamiya zniknely w otchlaniach niepamieci. Wybor tego systemu dzisiaj to decyzja typu "zrobie mamie na zlosc i odmroze sobie uszy".

newtonek
20-08-2009, 14:34
Wybor tego systemu dzisiaj to decyzja typu "zrobie mamie na zlosc i odmroze sobie uszy".

Oj, przecież tego nie kupuje się żeby używać na co dzień ;) Jakby co, to ja mam do sprzedania NC 1000s w ładnym stanie, w komplecie z Sekkorem 50/1.7. Poczytać można np. tu (http://freenet-homepage.de/stauber/mamiya-nc/index.htm) albo tu (http://www.thecamerasite.net/01_SLR_Cameras/Pages/mamiya%20NC.htm).

messer
20-08-2009, 14:35
Czy ja wiem? Wybierając jedną z lustrzanek z mocowaniem M42 to nie jest aż taki strzał w kolano.
Dobrej, taniej optyki jest do dostania sporo; równiez w postaci Zeisów na ten przykład.

Pomysł analogowej fotografii z manualnym lustrem M42 jest pomysłem dość zacnym i - co nie pomijalne - tanim w kwestii sprzętu.
Oczywiście pytanie, czy to powinien być aparat Mamiya, to już inna inszość -- tak jak pisał Jacek_Z -- jest sporo bardzo udanych modeli innych firm.
Co nie zmienia faktu, że Mamiyą Sektor (mocowanie M42) udało się zrobić kilka rolek całkiem udanego materiału.

kh29228
20-08-2009, 16:45
ok, żeby wyjasnić. zastanawiałem się nad M42, a nie nad innym mocowaniem. przeglądając ebay'a natknąłem się na wiele korpusów Mamiya 35mm, w bardzo niskich cenach. zastanawiało mnie czy cena jest adekwatna do jakości czy może to coś dobrego w niskiej cenie.

jazco
23-08-2009, 10:34
Mamiya dobra jest. Ludzie sprzedają w cenach takich bo jednak mało popularne no i już trochę wiekowe aparaty.
Jeśli będziesz miał dostęp do dobrego serwisu lub kupisz po CLA to aparat będzie działał i działał i działał i dawał dużo radochy..
Ja już powoli nie mam czasu na film i trochę mi z tego powodu smutno :/

Michał Jędrak
23-08-2009, 11:37
Jeśli Ci szkoda 70zł na nikona F-601 i szukasz aparatów typu Mamiya 35mm to znaczy, że chyba masz za dużo czasu. No chyba, że tak jak ja, lubisz różne pierdoły i połowa zakupów to sprzęt kupiony z ciekawości, to rozumiem.