PDA

Zobacz pełną wersję : Mieszek Macro i automatyka



jasior
13-08-2009, 17:10
Witam. chciałbym się pobawić w mieszek macro bez automatyki i mam pytanie. czy da się go wykorzystać z 70-300Vr? na logike biorąc nie, bo 70-300 nie ma manualnej zmiany przesłony więc tak jakby wchodzi w gre tylko f 22? pozdrawiam :)

HYPER
13-08-2009, 18:17
dokładnie jak piszesz

adolfik9501
13-08-2009, 22:55
Jeśli mieszek do Nikona masz, to zakup za 50 dych Helios 58/2 jakiegoś a do tego przejściówkę M42/Nikon bez soczewki. Jeśli jednak mieszka nie masz, to możesz czasem wyrwać poniżej stówy coś na M42 a do tego dodatki jak wyżej. Problem automatyki zostanie więc rozwiązany :)

Garnett
14-08-2009, 07:31
70-300 nie wykozystasz z mieszkiem. Lepiej kup tak jak pisze kolega wyzej mieszek m42 i jakies szkielko m42 koszt ok 100-150zl.
Ja uzywam mieszka na m42 i Zeiss 135/3,5 i daje rade