PDA

Zobacz pełną wersję : Używany D70 jak sprawdzić ?



Robert_P
06-03-2005, 00:34
Przymierzam się do nabycia D70 z 18-70 i możliwe że będzie to używany egzemplarz.
W związku z tym pytanko do kolegów i koleżanek : na co zwrócić uwagę przy zakupie używki ? Czy są jakieś czułe miejsca po których można zobaczyć że z aparatem jest coś nie tak ? Jak patrzeć na testowe fotki ?
pozdrawiam

wizja
06-03-2005, 00:49
można zrobić foto i sprawdzić czy matryca dosyć czysta; zajrzeć do środka i sprawdzić ocznie stan wewnętrzny (czystość lustra, matówki - to powie coś o warunkach użytkowania); w obojętnie jakim zdjęciu sprawdzić w exifie ile było nim pstryknięte; sprawdzić wątek o backfocusie i zrobić ten test http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?t=66

to tak na szybko

Robert_P
06-03-2005, 23:49
To co napisał Bywalec (dzięki) to wyczytałem z forum.
Nic więcej nikt nie doda ?
Nie ma żadnych słabych punktów które należałoby sprawdzić ??
Kurcze czyżby tak doskonały aparat :lol:

Kaleid
06-03-2005, 23:51
To zalezy...mozesz ocenic aparat po ogolnym stanie obudowy...to mowi troche o wlascicielu (czy dbal i sprzet czy nie) Nawet na dosc intensywnie uzywanym korpusie nie musi byc widocznych sladow zuzycia. W EXIFie jest informacja o calkowitym przebiegu aparatu (ile zrobil klatek od nowosci) Najprosciej zrobic zdjecie...i sprawdzic ;)

Robert_P
07-03-2005, 00:34
To wszystko wiem i wyczytałem z forum . Ale czy D70 nie ma słabych punktów np. mało płynnie chodzące pokrętło , zacinający się włącznik zniszczony gwint od statywu czy jakies takie pierdoły które się po długim i niewlasciwym użytkowaniu się pojawiają ?
Z drugiej strony patrząc, jeśli nie macie tego typu złych doświadczeń to dobrze świadczy o Nikosiu :mrgreen:
Z góry dzięki za porady

Anonymous
07-03-2005, 00:55
Jeżeli roczny aparat nosi ślady używania - poważne rysy, zajechany gwint od statywu, nie kupuj. Nie wiem jaki flejtuch by musiał używać aparat, by w rok uszkodzić korpus. D70 jest wykonany całkiem bardzo solidnie. Może i trzeszczy, ale bez przesady.

Z drugiej strony - plastik ochronny na LCD będzie porysowany na 100% już po tygodniu używania, tym bym się nie sugerował.

BTW - ciekawe z czego Nikon zrobił tą osłonkę. Dużo czasu musiało im zabrać wyprodukowanie tak chałowatego plastiku.

adik
07-03-2005, 01:04
Ja uzywam od konca wakacji.Poprzednio nosilem w marnej torbie i plecaku.OD swiat lepiej.Rys zero.Oslonka leciutko rysnieta.Reszty sladow brak.Gwint okej.Stopka okej.Naprawde D70 trzdeba umiec dobic i zniszczyc.

SiD
07-03-2005, 01:34
Ja bym przytoczyl watek z krzywo wklejonymi matrycami (krzywe zdjecia przy 100% prostym ustawieniu aparatu). Hm cos wiecej? Jak robi dobre zdjecia jest ok :)

Gregg
09-03-2005, 18:36
Nie chciałem zakładac nowego wątku więc sie przyczepię...
Kupuję właśnie d70kę.
Czy mając tylko aparat w ręce da sie stwierdzić ile było nim zdjęć wykonanych? Poprostu kupuje sprzęt nowy i chciałbym wiedzieć czy sprzedawca nie robi ze mnie wała.
Wizja napisałes cos takiego: "w obojętnie jakim zdjęciu sprawdzić w exifie ile było nim pstryknięte". czy widać to w aparacie czy trzeba zdjęcie dac do kompa i dopiero czytac exif'a

wizja
09-03-2005, 18:41
Wizja napisałes cos takiego: "w obojętnie jakim zdjęciu sprawdzić w exifie ile było nim pstryknięte". czy widać to w aparacie czy trzeba zdjęcie dac do kompa i dopiero czytac exif'a

tylko na kompie niestety

ps. może pożycz od kogoś palmtopa (albo idź z tym kimś) i zainstaluj tam jakiegoś exif podglądacza. Albo umów się ze sprzedawcą w kafejce internetowej i tam sprawdź.