PDA

Zobacz pełną wersję : Wielki namiot bezcieniowy ??



wHeaSle
13-08-2009, 12:19
Witam kolegow i kolezanki
Jestem nowy na tym forum :)
Mam takie oto pytanie,
musze zrobic zdjecie kabiny hydromasazowej na potrzeby katalogu, pomieszczenie jest dosc przestronne, aczkowliek jest sporo elementow ktore odbijaja sie w scianach lustrzanych kabiny oraz w szklanych drzwiach.

Co byscie radzili probowac, robic wielki namiot bezcieniowy, koszt plotna i stelaza to koszty poniesione raz w zasadzie a wiem ze takich zdjec bede mial wiecej, czy moze polecacie jakies inne rozwiazanie, jakich lamp jeszcze uzyc przy takim "malenstwie".. dodam tylko ze kabina na palecie ma ok 240 wys wiec namiot bedzie dosc wysoki ok 260 cm (lub wyzszy)

cykam D90,
jestem ciekaw opinii, moze ktos z Was juz z czyms takim walczy.... :)
pozdrawiam
wHeaSle

Czornyj
13-08-2009, 12:55
Największy namiot jaki można kupić ma 180x180x180cm, więc musisz zmajstrować coś na własną rękę. Swego czasu robiłem zdjęcia armatury łazienkowej i klient zmajstrował sobie w tym celu pokoik bezcieniowy z rurek chromowanych do budowy stoisk i ścianek z mlecznej pleksy, ale była to dość kosztowna budowla.

Ogólnie jednak namiot bezcieniowy można olać - główny problem to równo oddalona i oświetlona płaszczyzna przed kabiną, która będzie się odbijać od błyszczących powierzchni kabiny - najlepiej byłoby wokół niej uformować półokrąg z białych arkuszy pleksy, czy czegoś w tym guście.

wHeaSle
14-08-2009, 09:06
no wlasnie tez myslalem o plexi, jednak jakbym zrobil polokrag powiedzmy ze statywow i miedzy nimi rozpial biale plotno to mialbym mozliwosc sterowania swiatlem
a przy pleksi no niestety takiej mozliwosci nie mam.
zreszta jak mowilem, taka konstrukcja zrobiona raz i mam spokoj a zdjec bedzie cala masa przez najblizsze pare lat wiec mysle ze to najlepsze roziwazanie.

Czornyj
14-08-2009, 09:12
To może być praktycznie cokolwiek, byle białe. Nie ma konieczności podświetlać tego z tyłu - można postawić lampy z przodu, skierować na konstrukcję i odbić od niej światło.

Skibek
19-08-2009, 20:56
A ja bym pojechał z tymi kabinami do Tundry, czy nawet na antarktydę i tam zrobił sesję. Światło zastane. Gorąco od lamp studyjnych nie będzie. Jak trafisz na pochmurne niebo to zdjęcie niemal samo się zrobi i nawet obróbka nie będzie konieczna ;)

jacektechnik
19-08-2009, 23:12
może coś takiego choć dość wysoka cena http://www.allegro.pl/item710191078_5_x_10_m_pawilon_namiot_5x10m_cena_b rutto.html
albo takie coś dużo tańsze plus białe ścianki np prześcieradło :) http://www.allegro.pl/item713484403_namiot_pawilon_ogrodowy_handlowy_now osc_2_kolory.html

wosik
31-08-2009, 22:56
hmmm a gdyby tak, znaleźć białą ścianę i białą podłogę, przed kabiną pod sufitem rozwiesić na całej szerokości białe prześcieradło i z za prześcieradła postawić 2 lampy stałe, ładnie doświetli nic się nie odbije a jeśli podłoga nie będzie idealnie biała to można podkolorować na PhotoShopie jeśli robisz dla katalogu to może było by to nawet wskazane, wydaję mi się to w miarę rozsądne i tanie wyjście z sytuacji

JARON
01-01-2010, 15:06
Ciekawe, jak kolega wHeaSle poradził sobie z zadaniem.
Nie mam żadnego doświadczenia w tego typu realizacjach, ale wydaje mi się, że należy zupełnie odwrotnie podejść do tematu.
Uważam, że najpierw powinno się ustawic ekrany, czy blendy tłumiące światło, a dopiero po tym oświetlenie-podobnie, jak fotografuje sie np. samochody do prospektów.

Hosaka
19-01-2010, 19:19
Gdy z żoną zastanawialiśmy się nad kupnem nowego stołu do kuchni, odrazu wiedziałem że chcę stół z szklanym blatem najlepiej z matowego nie przezroczystego szkła. Problemem było znalezienie takiego. Udało się po dwóch miesiącach i teraz po drobnych modyfikacjach cieszę się z mojego nowego bezcieniowego stołu do robienia zdjęć mrówkom! :)



(żona mniej się cieszy)
edit by: żona

mikka
05-02-2010, 01:26
Też jestem ciekaw, jak się skończyła historia z kabiną.

Co do metody, w razie czego zawsze można psiknąć po chromie sprayem matującym. Tyle, że wtedy nie do końca będzie wyglądał jak chrom...

shap
12-02-2010, 16:11
Może jakieś fotki z wynikami...? Sam jestem ciekaw jak skończyła się sesja kabiny ;-)

spy89
10-09-2013, 11:00
Mimo ze mineły 3 lata to jestem ciekaw jak to udało się autorowi. A może ktoś z was uporał się jak zrobić zdjęcie dużego obiektu? A gdyby tak zrobić z rurek PCV stelaż i naciągnąć prześcieradła na to?