mmmak
13-08-2009, 09:00
ostatnio namieszano mi w głowie i się troszke pogubiłem więc proszę wyprowadzcie mnie z błedu.
jesli chce ustawic standardowe proporcje swiateł czyli wypełniajace i efektowe ma byc o połowe słabsze od głównego to czy dobrze na diagramie zaznaczyłem ?
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/viewer.php?file=ytzq1vndirhth6l868vv.jpg)
jak obliczyc wypadkowa wart przysłony na modelce w takim ustawieniu ?
i jeszcze pytania praktyczne o pomiarze:
- na poczatku mierze główne tylko?
- potem tylko wypełniajace?
- potem efektowe (podswietlanie włosów)?
Te trzy pomiary robie ze schowana kopułka?
Na koniec włączam wszystkie swiatła i przy wyciągnietej kopułece robie pomiar na twarzy modelki?
dzieki z gory za pomoc :)
jesli chce ustawic standardowe proporcje swiateł czyli wypełniajace i efektowe ma byc o połowe słabsze od głównego to czy dobrze na diagramie zaznaczyłem ?
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/viewer.php?file=ytzq1vndirhth6l868vv.jpg)
jak obliczyc wypadkowa wart przysłony na modelce w takim ustawieniu ?
i jeszcze pytania praktyczne o pomiarze:
- na poczatku mierze główne tylko?
- potem tylko wypełniajace?
- potem efektowe (podswietlanie włosów)?
Te trzy pomiary robie ze schowana kopułka?
Na koniec włączam wszystkie swiatła i przy wyciągnietej kopułece robie pomiar na twarzy modelki?
dzieki z gory za pomoc :)