PDA

Zobacz pełną wersję : [ Krajobraz ] O poranku.....



harb
13-08-2009, 08:34
......zapraszam



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img233.imageshack.us/img233/3990/dsc4688k3cropro.jpg)


pozdrawiam :-D

wingeo
13-08-2009, 09:16
.... o widzę, że nie tylko ja się szwędam rano po habaziach :mrgreen:
..... czuję ten klimat

borregaard
13-08-2009, 09:18
.... o widzę, że nie tylko ja się szwędam rano po habaziach :mrgreen:
..... czuję ten klimat
Każdy ,wcześniej czy póżniej, musi się poszwędać,od tego ucieczki nie ma....:mrgreen:

swiatlo
13-08-2009, 09:19
Świetne warstwy. Jakby przekładaniec. Jakby torcik.. :)
Bardzo mi się podoba. Kompozycja na szóstkę.

harb
13-08-2009, 09:49
.... o widzę, że nie tylko ja się szwędam rano po habaziach :mrgreen:
..... czuję ten klimat

najwyższy czas, bo juz za chwilę poranki zrobią sie juz bardzo zimne i dżdzyste - teraz mozna się jeszcze spokojnie i przyjemnoscią pobawić w fotografię :-D

ART69
13-08-2009, 09:52
Bardzo fajny klimacik, podoba się :-)

Nikonozaur
13-08-2009, 10:14
Ładnie Janku. Ta delikatna mgiełka nad wodą - same skwarki. Trzeba pomyśleć o jakimś porannym wyjściu w teren, problem w tym, że obojętnie kiedy się nie obudzę zawsze jest 9... :mrgreen:

zaza67
13-08-2009, 10:31
swietnie skomponowane ta mgielka dodaje uroku temu miejscu i swietnie sie komponuje z odbiciem drzew w wodzie

raddeli
13-08-2009, 10:36
mmmmm. Mgła dodaje zdjęciu uroku.

Sebastianito
13-08-2009, 10:36
Bardzo dobrze wykonane. Podoba mi sie kadr i kolory.

harb
13-08-2009, 12:35
Świetne warstwy. Jakby przekładaniec. Jakby torcik.. :)
Bardzo mi się podoba. Kompozycja na szóstkę.

dzięki Czarku :-D

kulten
13-08-2009, 16:25
Dla mnie wszystko pięknie ale jedna rzecz mi nieco nie pasuje. Białość wokół traw u dołu kadru. Poza tym ślicznie.

wojtek6308
13-08-2009, 16:30
Bardzo podoba mnie się kadr i kolorystyka tej pracy :-D

harb
13-08-2009, 16:35
Dla mnie wszystko pięknie ale jedna rzecz mi nieco nie pasuje. Białość wokół traw u dołu kadru. Poza tym ślicznie.

Kulten o czym piszesz bo nie rozumiem, jezeli masz na mysli kolor wody w trawach to wyjaśniam, kąt padania światła wygenerował taka barwę, moze to odbicie nieba nie wiem, poniewaz nie stawiałem pointów na wodzie więc uznałem ze nie będę ingerować w tę kolorystykę którą w takiej postaci dostałem z nefa i niczego nie przyciemniałem choć mogłem :-D mz. jest ok.

kulten
13-08-2009, 16:40
Kulten o czym piszesz bo nie rozumiem, jezeli masz na mysli kolor wody w trawach to wyjaśniam, kąt padania światła wygenerował taka barwę, moze to odbicie nieba nie wiem, poniewaz nie stawiałem pointów na wodzie więc uznałem ze nie będę ingerować w tę kolorystykę którą w takiej postaci dostałem z nefa i niczego nie przyciemniałem choć mogłem :-D mz. jest ok.

Zastanawiałem się czy to może odbicie z chmury. Gdyby to była moja (choć nie jest :)) praca to jednak zdecydowałem się na przyciemnienie tego dołu ale rozumiem punkt widzenia autora :).

atomant
13-08-2009, 16:51
Fajny kadr. Gratuluję :-)

pozdrawiam

harb
13-08-2009, 17:10
kulten chyba miałeś rację :mrgreen:


2.wersja z przyciemnioną wodą w trawach na dole kadru



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img40.imageshack.us/img40/1677/dsc4688k3acropr.jpg)

kulten
13-08-2009, 17:12
[CENTER]kulten chyba miałeś rację :mrgreen:


Czyli nie mogłeś przestać o tym myśleć i zajrzałeś do RAWa? :D

harb
13-08-2009, 17:17
Czyli nie mogłeś przestać o tym myśleć i zajrzałeś do RAWa? :D

nie, w rawie jest tak jak na jedynce, zauwaz ze tam jaśniejszy pas zaczyna się juz przed trawami, sadzę ze to odbicie swiatła z nieba - ale dla lepszego wyglądu zdjecia uznałem po wprowadzeniu korekcji w/g Twojej sugestii ze chyba jest lepiej i dlatego fotka jest na forum (wbrew pozorom sensowne uwagi biorę pod uwagę :mrgreen:)

kulten
13-08-2009, 17:28
To poproś moda o przerzucenie drugiej wersji na pierwsza stronę by inni nie przeoczyli innej wizji :D .

harb
13-08-2009, 17:35
To poproś moda o przerzucenie drugiej wersji na pierwsza stronę by inni nie przeoczyli innej wizji :D .

nie Marcinie, bo to się wiąże z naszymi komentarzami :-D

kulten
13-08-2009, 17:36
nie Marcinie, bo to się wiąże z naszymi komentarzami :-D

hehe, oki, rozumiem.

achpiotr
13-08-2009, 18:05
Dla mnie zdjęcie nie jest ciekawe. Jak na widoczek brak kolorów (jedynie kolorami można by coś tu zawalczyć). Jak na mgłę to za mało mgły w tak szerokim planie, nawet od razu jej nie dostrzegłem. Jak na wschód brak wschodu. Nie ma także nic ciekawego w odbiciu wody, żadnej ciekawej kompozycji, symetrii czy anty symetrii. Bardzo przeciętne szare zdjęcie. Ogólnie nic to zdjęcie nie wnosi, nie budzi żadnych emocji. Jak by to powiedzieć przy zdjęciu portretowym ani modelka ciekawa, ani chociażby ujęta w ciekawy sposób. Osobiście uważam, że w krajobrazie należy uchwycić niepowtarzalną kolorystykę lub niepowtarzalne zjawisko lub w ciekawy sposób sfotografować coś nieciekawego (tak że na przykład nikt w ten sposób na daną rzecz nigdy nie spojrzał). Oczywiście jak zawsze robin pisze jest to tylko i wyłącznie moje zdanie na temat tej fotografii i to że nie zamieściłem na forum nigdy żadnego swojego zdjęcia nie znaczy że nie mogę wyrażać opinii o innych a także nie znaczy że robię lepsze.

harb
13-08-2009, 18:28
Dla mnie zdjęcie nie jest ciekawe. Jak na widoczek brak kolorów (jedynie kolorami można by coś tu zawalczyć). Jak na mgłę to za mało mgły w tak szerokim planie, nawet od razu jej nie dostrzegłem. Jak na wschód brak wschodu. Nie ma także nic ciekawego w odbiciu wody, żadnej ciekawej kompozycji, symetrii czy anty symetrii. Bardzo przeciętne szare zdjęcie. Ogólnie nic to zdjęcie nie wnosi, nie budzi żadnych emocji. Jak by to powiedzieć przy zdjęciu portretowym ani modelka ciekawa, ani chociażby ujęta w ciekawy sposób. Osobiście uważam, że w krajobrazie należy uchwycić niepowtarzalną kolorystykę lub niepowtarzalne zjawisko lub w ciekawy sposób sfotografować coś nieciekawego (tak że na przykład nikt w ten sposób na daną rzecz nigdy nie spojrzał). Oczywiście jak zawsze robin pisze jest to tylko i wyłącznie moje zdanie na temat tej fotografii i to że nie zamieściłem na forum nigdy żadnego swojego zdjęcia nie znaczy że nie mogę wyrażać opinii o innych a także nie znaczy że robię lepsze.

na wstępie odpowiem Ci tak - masz prawo mieć inny gust i masz prawo odbierać tę fotkę po swojemu

ja jednak nie zgodzę się z Toba w żadnej kwestii, kolorem jest nawet b/w tutaj są takie kolory jakie wygenerowała natura(z założenia nie chciałem zrobić landrynkowatej pocztówki), mgły doprodukować więcej nie mogłem (nie wziąłem ze soba maszyny :-D) brak wschodu piszesz - ale nie on był przedmiotem zdjęcia (odsyłam do tytułu) mz. zdjęcie ma klimat i nie pretenduje na okładkę NG, jest jak wiele zdjeć na forum zdjęciem krajobrazu, liczę na to że oprócz mnie spodoba się jeszcze komuś, wiem ze nie wszystkim - starałem się je zrobić porawnie technicznie i mam nadzieję ze jakiś większych uchybień tutaj nie ma

z Twojego komentarza wynika ze szukasz zdjęć wybitnych, jednakże ja nie zaliczam sie do wybitnych fotografów, ja się tutaj uczę, dlatego radzę Ci znależć publikacje juz uznanych i cenionych autorów, dziekuję jednak za wizytę i wypowiedż

pozdrawiam :-D

Radek_1
13-08-2009, 18:35
Pierwsza klasa - jak często :)

GUINNESSts
13-08-2009, 20:30
No piknie! Fajnie i naturalnie o co wbrew pozorom wcale nielatwo. Musze jednak dodac, ze druga wersja jakby delikatnie stracila ma warstwach, o ktorych pisal swiatlo.

Skrzat
13-08-2009, 20:40
No cóż, moj gust pewnie nie jest zbyt wysublimowany:wink: bo ten obrazek bardzo mi się podoba.

Kadr i kolorystyka i emocje - wszystko na duży +

Rob123
13-08-2009, 20:46
Jak na widoczek brak kolorów (jedynie kolorami można by coś tu zawalczyć)
Oczywiście można zawlczyć z kolorami całkiem możliwe że z takiego zawlczenia wyszedł bym nam jakiś zachód a nie wschód słońca :)
Moim zdaniem kolory są i to bardzo fajne, łagodne stonowane i sadzę że kolorystykę która tu widzimy jest taka jaką można było zobaczyć tego poranka w tym miejscu.

harb
13-08-2009, 21:22
No piknie! Fajnie i naturalnie o co wbrew pozorom wcale nielatwo. Musze jednak dodac, ze druga wersja jakby delikatnie stracila ma warstwach, o ktorych pisal swiatlo.

ale to raczej niemozliwe gdyż został przyciemniony tylko skrawek dołu fotki - operacja praktycznie w jednym miejscu, na samym dole zrobiło się o odcień ciemniej to fakt, ale wszystko inne powinno być bez zmian :-D

GUINNESSts
13-08-2009, 21:48
ale to raczej niemozliwe gdyż został przyciemniony tylko skrawek dołu fotki - operacja praktycznie w jednym miejscu, na samym dole zrobiło się o odcień ciemniej to fakt, ale wszystko inne powinno być bez zmian :-D

Ja to widze u siebie dokladnie tak: Na 1ce dol przed trawa jest taki jakby odbijala sie w nim biala chmurka, a za trawą
żółta.
Na 2ce natomiast i przed, i za trawa jest identycznie. Tak jak na niebie.

harb
13-08-2009, 22:01
Ja to widze u siebie dokladnie tak: Na 1ce dol przed trawa jest taki jakby odbijala sie w nim biala chmurka, a za trawą
żółta.
Na 2ce natomiast i przed, i za trawa jest identycznie. Tak jak na niebie.


Tomku przeczytaj dokładnie watek, za radą Kultena przyciemniłem to miejsce w drugim zdjeciu :-D

Marcin T
14-08-2009, 00:00
Znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie. Klimat jest.
Kadr jest wyśmienity.

achpiotr
14-08-2009, 09:40
na wstępie odpowiem Ci tak - masz prawo mieć inny gust i masz prawo odbierać tę fotkę po swojemu

ja jednak nie zgodzę się z Toba w żadnej kwestii, kolorem jest nawet b/w tutaj są takie kolory jakie wygenerowała natura(z założenia nie chciałem zrobić landrynkowatej pocztówki), mgły doprodukować więcej nie mogłem (nie wziąłem ze soba maszyny :-D) brak wschodu piszesz - ale nie on był przedmiotem zdjęcia (odsyłam do tytułu) mz. zdjęcie ma klimat i nie pretenduje na okładkę NG, jest jak wiele zdjeć na forum zdjęciem krajobrazu, liczę na to że oprócz mnie spodoba się jeszcze komuś, wiem ze nie wszystkim - starałem się je zrobić porawnie technicznie i mam nadzieję ze jakiś większych uchybień tutaj nie ma

z Twojego komentarza wynika ze szukasz zdjęć wybitnych, jednakże ja nie zaliczam sie do wybitnych fotografów, ja się tutaj uczę, dlatego radzę Ci znależć publikacje juz uznanych i cenionych autorów, dziekuję jednak za wizytę i wypowiedż

pozdrawiam :-D

Gdybym wystawił zdjęcie na forum poszukiwał bym konstruktywnej krytyki, po to by móc stawać się coraz lepszym. Nie widział bym sensu w tym by ktoś mi tylko słodził. Myślę że uwaga kierująca mnie do albumów profesjonalistów jest nie na miejscu, ponieważ jest to, przynajmniej ja tak to odbieram, Twoja obrona przed moją krytyką, wyczuwam zdenerwowanie. Wystawiasz zdjęcie po to by otrzymać konstruktywną krytykę czy to pozytywną czy to negatywną. Nie wystawiasz chyba po to fotek żeby być tylko chwalonym. Rozumiem że każdy negatyw w jakiś sposób boli, czasem bardzo. Na forum bywa wiele bardzo dobrych zdjęć, wręcz zachwycających a w albumach profesjonalistów czasem się takich nie znajdzie. Dodam tylko że zastanawiałem się bardzo czy pisać komentarz do Twojego zdjęcia bo wiem jak ludzie na forum reagują. Niemniej jednak jedyne co mogłem wnioskować o Tobie jako osobie mogłem odczytać ze zdjęcia profilowego i zdecydowałem że może moje uwagi będą dla Ciebie w jakiś sposób pomocne. Jeżeli chciałeś dowiedzieć się czy zdjęcie jest jedynie poprawnie technicznie mogłeś to zaznaczyć pod zdjęciem, a tego nie zrobiłeś, zatem nie sądzę że tylko o to Tobie chodziło- myślę że zdjęcie Ci się podoba i jesteś z niego zadowolony, i masz do tego prawo, wszak gusta są różne, a co więcej na razie oprócz mnie wszyscy chwalą fotkę. Niemniej jednak mają jakieś uwagi i chyba chcieli by powiedzieć coś więcej. Myślę że czy zdjęcie jest dobre czy nie nigdy nie będzie mogło być przedmiotem 'kłótni" jaką chyba powoli starasz się rozpętać, nie można nikomu udowodnić że się myli jeżeli dane dzieło do niego nie przemawia. Napisałem co myślę i nie możesz mi udowodnić że zdjęcie powinno mi się podobać dlatego że nie jesteś profesjonalistą - to jest cynizm: "Proszę o komentarze, jeżeli negatywne to dlatego że nie jestem profesjonalistą i proszę najlepiej nie komentować tyko iść do księgarni albo na wystawę". Na swojej stronie masz wiele bardzo mi się podobających zdjęć, których mogę Ci pozazdrościć ale akurat to mi się nie podoba.

harb
14-08-2009, 10:14
napisał achpiotr
.....Gdybym wystawił zdjęcie na forum poszukiwał bym konstruktywnej krytyki.....

a dlaczego uwazasz że Twoja jest konstruktywna ? :-D odpowiedziałem Ci pokrótce jakie jest moje zdanie na temat "Twojej konstruktywnej krytyki" mz. jest to teoretyzowanie nie majace nic wspólnego z krytyką - po prostu napisałeś mi co Ty chciałbyś widzieć na tej fotografii zapominajac ze jest to moje zdjęcie i moja wizja - życzysz sobie więcej koloru tam gdzie go nie może być zbyt dużo (zdjecie robione pod mocne słońce, drzewa trzeba wyciągąć z cienia i zadbać o szczegóły) moze nie jesteś w stanie ogarnąć co moze matryca aparatu cyfrowego, piszesz ze jest zbyt mało mgły skoro gołym okiem widać że więcej jej tam nie było (scieliła się leciutkimi pasemkami nad samą wodą) oczekiwałeś wschodu bo pisałeś o nim prawda - ale zdjęcie dotyczy poranka - dziwię się że nie docierają do Ciebie sensowne słowa wyjaśnienia, w jakim celu wchodzisz jeszcze raz w wątek w którym już napisano Ci wystarczającą odpowiedż ????

wiesz kto napisał konstruktywną krytykę w tym wątku !!!!, zrobił to Kulten pisząc
Dla mnie wszystko pięknie ale jedna rzecz mi nieco nie pasuje. Białość wokół traw u dołu kadru. Poza tym ślicznie.

a ponieważ jak napisałem mądre rady trafiają do mnie, objawiło to się poprawioną wersją w postaci fotki nr 2 uwzgledniając oczywiscie rzeczywiscie konstruktywną krytyke Kultena

to wszystko co mam Ci do powiedzenia, nie będę mielił wątku pisząc o wyższości Swiąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkiej Nocy bo nie jest to celem tego forum


pozdrawiam i mam nadzieje ze tym razem dotarło :-D

achpiotr
14-08-2009, 11:20
Wątek tyczy się krytyki twojego zdjęcia nie krytyki mojej krytyki. Przepraszam za krytykę. Nie pisałem jak Kulten, bo dla mnie nie ma co poprawiać- zdjęcie zrobione o niewłaściwej porze w niewłaściwym miejscu, przynajmniej plan jaki w sobie zawiera, i dlatego jest jak jest i nie ma co wyciągać czy podkolorowywać, nadaje się do kosza. Pisząc wcześniej o kolorach chodziło mi że dla takiego zdjęcia, nie akurat tego bo wiem z z tego się nic nie da zrobić. Zresztą to i tak był przykład. Dyskusja bezsensu, napisałem na początku ogólnie jakie dla mnie cechy powinno mieć zdjęcie tego typu. Uważam że nadal się bronisz przed głosem krytyki i nie wiem po co chcesz mi udowodnić że to zdjęcie ma mi się podobać- podobać mi się nie będzie. To jest moje zdanie, i nie musi zgadzać się z Twoim i może tak zostać. Czepiasz się szczegółów mojej wypowiedzi tylko po to by w jakiś sposób mi udowodnić że nie tak się wyraziłem, że chodziło o poranek a nie wschód - nie obchodzi mnie co było celem zdjęcia - jestem odbiorcą i co by nie było jego celem nie podoba mi się. A jak sobie nazwiesz ten obraz to jest twoja subiektywna sprawa, poranek, zachód, pejzaż, lochness itp. Moim zdaniem zdjęcie nie osiągnęło celu nadrzędnego nie trafia do mnie jako do odbiorcy. Konstruktywną krytyką było z mojej strony podanie cech jakich brakuje takiemu zdjęciu; cech nadrzędnych a nie już jakiś kosmetycznych poprawek.

A jak miały by być kosmetyczne poprawki to:
-zdjąć hue i luminacje czeriwni
-zdjąć saturację pomarańczu
-podnieść saturacje i luminacje żółci
-pobawić się kontrastem
jaki cel?:
Uwydatnienie roślinności linii brzegowej, konkretnie małych krzaczków i ich odbicia w wodzie - to mógł by być punkt na którym oko by się zawiesiło na tym zdjęciu, bo czegoś takiego brakuje. Oczywiście moim zdaniem :)

Nikonozaur
14-08-2009, 11:38
A nie przyszło Ci do głowy szanowny achpiotrze, że przyczyna Twojej awersji leży w Tobie, a nie w omawianej fotografii?

Przepraszam za OT.

achpiotr
14-08-2009, 11:46
A nie przyszło Ci do głowy szanowny achpiotrze, że przyczyna Twojej awersji leży w Tobie, a nie w omawianej fotografii?

Przepraszam za OT.

Oczywiście że przyczyna mojej awersji leży we mnie - to nie podlega dyskusji. Patrzę na zdjęcie przez pryzmat siebie, swoich doświadczeń mojego pojęcia piękna czy brzydoty, są rzeczy które mnie interesują bardzie lub mniej. Każdy jest inny i ma inną ocenę rzeczywistości. A jeśli przez awersję wewnętrzną chcesz powiedzieć że może nie lubię autora to się mylisz - nie znam autora zdjęcia i nie mam nic przeciwko niemu.

Czy naprawdę musi mi się to zdjęcie podobać?
Jak musi bo inaczej skazany jestem na lincz - to już mi się podoba.

Super fotka! Trzymaj tak dalej! Trochę więcej kontrastu bym dał, ale może to tylko mój monitor.

Pozdrawiam.

tormentol
14-08-2009, 11:51
Przyzwoite foto, interesująco skadrowany kawałek przyrody, przenosi klimat i dobrze się ogląda :)

harb
14-08-2009, 12:07
achpiotr[/B];.....Czy naprawdę musi mi się to zdjęcie podobać?
Jak musi bo inaczej skazany jestem na lincz - to już mi się podoba.......


napisał harb
....masz prawo mieć inny gust i masz prawo odbierać tę fotkę po swojemu....


i po co bijesz pianę człowieku - kto Cię zmusza aby zdjęcie Ci się podobało, prześledż jeszcze raz moje odpowiedzi ale czytaj ze zrozumieniem i znajdziesz tam odpowiedz na swoje trolowanie EOT :evil:

achpiotr
14-08-2009, 12:09
Życzę miłego dnia i więcej udanych zdjęć, naprawdę podziwiam niektóre zdjęcia na Twojej stronie. Najgorsze jest to że kawa mi wystygła!

harb
14-08-2009, 15:47
dziekuję wszystkim za odwiedziny i komentarze :-D