PDA

Zobacz pełną wersję : DLACZEGO???



<| MICHAŁ |>
05-03-2005, 23:16
Hejka

Wlasnie wrocilem z urlopu.
Nie robilem niczego ambitnego - takie pamiatkowe fotki i jedno ze zdjec wyszlo tak:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img3.imagevenue.com/img.php?loc=loc158&image=085_why.jpg)

Czy ktos moze mi powiedzic o co chodzi? Dlaczego tak wyszlo? poprzedi i nastepne bylo OK - czyzby zaczynal sie psuc aparat?

pozdro

Michal

Anonymous
06-03-2005, 00:37
Typowy błąd zapisu JPG - może być wywołany niską temperaturą. :twisted:

Anonymous
06-03-2005, 04:44
Typowy błąd zapisu JPG - może być wywołany niską temperaturą. :twisted:

Boskie :-) czyli jak wstawię kompa do lodówki i zapiszę JPGa to będę miał magentowe zdjęcia?

<| MICHAŁ |>
06-03-2005, 08:34
Typowy błąd zapisu JPG - może być wywołany niską temperaturą. :twisted:

ale to bylo robione w NEFie.....

Anonymous
06-03-2005, 10:46
Gybyście poza fotografią zainteresowali się techniką informatyczną (wykorzystaną w aparatach) wiedzielibyście że reader-writer potrafi czasem sprawić psikusa. Nie jest regułą kiedy i jak się tak dzieje aczkolwiek najczęściej przy zmianach temperatur i dużej wilgotności. JPG czy nie - zapis jest identyczny. Wystarczy brak jednego bita (z 24 milionów w aparacie 3Mpx) i mamy co mamy. Czasem jest to efekt przkłamania barwy, czasem brak części obrazu a czasem nawet jego całości...

Dalej foci bez problemów? To olej to i baw się dobrze :wink:

[ Dodano: Nie 06 Mar, 2005 ]

Boskie :-) czyli jak wstawię kompa do lodówki i zapiszę JPGa to będę miał magentowe zdjęcia?

Jak wstawisz kompa do lodówki to możesz se pozapisywać. Zobacz co się stanie z napędami optycznymi czy elektromagnetycznymi sfaniaczku...

Możesz se wtedy najwyżej pokręcić procka...

akustyk
06-03-2005, 11:14
nie wiem. moze karta pamieci Ci sie wali???

<| MICHAŁ |>
06-03-2005, 11:19
dzieki za wszelkie odpowiedzi - pouczajace byly.

nie mniej nie zmienia to mojego podejscia do aparatu - ja nim robie zdjecia, a co w srodku, to juz niewiele mnie obchodzi, tak sam jak nie obchodzi mnie co dzieje sie w srodku silnika w moim samochodzie - wiem gdzie sprawdzic olej, gdzie dolac plynu do spryskiwaczy i tyle - nie jest to ignoranctwo, mnie to na prawde nie interesuje - aparat ma robic zdjecia a samochod jezdzic

nie mniej uspokoilem sie :)

Madzia
06-03-2005, 12:31
Czasami miałam taki efekt po obróbce zdjęć w NC. Taki kolor załapywały miniaturki przeglądane np. w ACDSee. Podejrzewałam, że to problem z pamięcią (miałam tylko 512M), ale do dziś dnia nie jestem pewna. NC potrzebowal od 750 do 900M, więc często jeździł mi po dysku. W tym wypadku nie można mówić o zmianie temperatur, bo to na domowym kompie.

sinner
06-03-2005, 16:52
Raczej wygląda to na błąd zapisu.Miałem coś podobnego przy pierwszej karcie Kingstona,
która okazała się niekompatybilna z Nikonem D70 jak zresztą i druga w wersji Pro
i doczytując się gdzieś że Kingston wypuścił tanie karty,które maja problem z szybkim zapisem zwłaszcza seryjnych zdjęć
nawet aż do zablokowania, kupiłem San Disc i juz sie to nie powtórzyło.

nevton
07-03-2005, 23:09
Hejka
Czy ktos moze mi powiedzic o co chodzi? Michal

chyba poprostu fota w ultra fiolecie :wink:

nin
07-03-2005, 23:39
to raczej bedzie karta
nie slyszlem jeszcze zeby aparat zle zapisywal bo jest popsuty czy sie psuje
a tym bardziej ze to tylko 1szt
to poprostu byl blad karty

Anonymous
08-03-2005, 20:47
to raczej bedzie karta
nie slyszlem jeszcze zeby aparat zle zapisywal bo jest popsuty czy sie psuje
a tym bardziej ze to tylko 1szt
to poprostu byl blad karty

Rozumiem że karta źle zapisuje :D Aprat jak kazde urządzenie wyposażono w elektronikektóra czasem szwankuje. Nie przesądzałbym sprawy karty ale też nie rozstrząsał tematu - jak czytamy to tylko 1 foto...

<| MICHAŁ |>
08-03-2005, 21:16
to raczej bedzie karta
nie slyszlem jeszcze zeby aparat zle zapisywal bo jest popsuty czy sie psuje
a tym bardziej ze to tylko 1szt
to poprostu byl blad karty

Rozumiem że karta źle zapisuje :D Aprat jak kazde urządzenie wyposażono w elektronikektóra czasem szwankuje. Nie przesądzałbym sprawy karty ale też nie rozstrząsał tematu - jak czytamy to tylko 1 foto...


moze i jedno zdjecie - akurat w tym przypadku pamiatkowa fotka, ale rownie dobrze moglo by to byc zdjecie zycia warte world press photo....

dzieki wszystkim za wszelkie odpowiedzi i rady....

BTW: dobrze ze to pozyczona karta :)

Anonymous
08-03-2005, 21:31
Więc dla pewności sprzedaj aparat i kup nowy. Kup też nowa kartę :)

Pozdrawiam

Anonymous
08-03-2005, 21:46
ale ty jestes trudny....
ze szukac nie umiesz, to juz wszyscy wiedza, ale ze odpowiadasz na posty, ktorych nie czytasz to sie wlasnie dowiedzialem
jakbys przecytal dokonca co napisalem, to bys wiedzial, ze karta bylo pozyczona

a wylogowalem sie specjalnie, bo nie mam twojego zwyczaju pie.... o niczym nabijajac sobie licznik...

_________________
Pozdrawiam,

Michal

N I K O N i nie zmienia sie nic!

<| MICHAŁ |>
08-03-2005, 21:48
CZY KTOS JUZ MOZE ZAMKNAC TEN TEMAT???
BO WIDZE ZE ZA CHWILE OD SLOWA DO SLOWA ZACZNIE SIE C.... ROZMOWA :evil:

Anonymous
08-03-2005, 22:04
a wylogowalem sie specjalnie, bo nie mam twojego zwyczaju pie.... o niczym nabijajac sobie licznik...

Licznik mam w d. Wylogowałeś się bo nie masz jaj i nie potrafisz pie....

I boisz się o bana :mrgreen:

c2h5oh
08-03-2005, 22:06
Licznik mam w d. Wylogowałeś się bo nie masz jaj i nie potrafisz pie....
I znowu dowodzisz ze nie przeczytales posta. I pracujesz na ostrzezenie kolejne.

Anonymous
08-03-2005, 22:07
Tylko mnie ostrzegają więc wali mnie to forum już. Inni mogą pie... jak to określił gość wyżej. Poprostu ja nikomu dupy nie liżę a widzę ze to tu normalka...

<| MICHAŁ |>
08-03-2005, 22:09
Z chęcią bym to skomentował, ale co się będę z koniem kopał....

Anonymous
08-03-2005, 22:20
Jak się wylogowujesz to zmień podpis bo żałosny jesteś. Nie trzeba być detektywem żeby wiedzieć ze to ty jesteś GOŚĆ.
Konia znajdź między... próźno szukać.

Kaleid
08-03-2005, 22:40
Alsen....proszę cię......wyluzuj......