PDA

Zobacz pełną wersję : ubranko dla Nikosia :)



Fortaigne
12-08-2009, 14:09
Drodzy koledzy :)

Chciałem zapytać czy polecanie / spotkaliście się z jakimś "ubrankiem" dla naszego Nikosia ? Myślałem nad taką kaburą (materiałową, ortalionową etc.) w którą mógłbym wkładać Nikosia podczas zimy kiedy temperatura spada, lub w czasie deszczu...najlepiej taką która okrywa szczelnie całego Nikosia z dziurką na obiektyw i możliwością dobrania się do przycisków. Próbowałem poszukać czegoś w necie ale większość sklepów nie posiada takich gadżetów. Czy któryś z Was spotkał się ze sprzedażą owej rzeczy ?
Za ewentualne linki bardzo dziękuję.

pozdrawiam ED.

sote
12-08-2009, 14:16
chcesz yorka zrobic z aparatu?? :mrgreen:
cos bylo pod nazwa camera armor chyba... ale to ortalion nie byl niestety ;)

Fortaigne
12-08-2009, 14:27
chcesz yorka zrobic z aparatu?? :mrgreen:


Myślisz że Nikosiom nie jest zimno ?:):) D40 do super szczelnych nie należy więc jakiś worek zdałoby się na niego wciągnąć...

mini21
12-08-2009, 14:28
Camera Armor to taka a'la guma, która ma chronić body przed upadkiem i pyłkami.
Jednak czy zda to egzamin przy niskich temperaturach to nie wiem.

http://eurocamera.pl/index.php?pid=104&categories=36&firmid=48&productid=1303

Fortaigne
12-08-2009, 14:40
no właśnie zauważyłem że jest to tylko osłona, bardziej myślę o takim kubraczku zapinanym na zwykły zamek lub rzepy z jakiegoś materiału. Na upartego przerobie rękaw od kurtki :):):)

js70
12-08-2009, 14:46
Witam, Chodzi ci kolego może o coś takiego?
http://www.allegro.pl/item700954314_pokrowiec_cielpny_przeciwdeszczowy_n a_aparat_tele.html

Fortaigne
12-08-2009, 14:54
Witam, Chodzi ci kolego może o coś takiego?
http://www.allegro.pl/item700954314_pokrowiec_cielpny_przeciwdeszczowy_n a_aparat_tele.html

Mniej więcej coś w ten deseń :) Chociaż ten jest przyznaję przeogromny. Jak umknął mojej uwadze na allegro to nie mam pojęcia, tak, że przepraszam za zamieszanie. :).

Ale mam też pomysł, podejdę do lumpeksu kupię wiatrówkę dziecięcą (10 zł) i wykorzystam rękaw oraz część kurtki i spróbuję sam coś sklecić :) a nuż się uda :)

js70
12-08-2009, 15:04
Ewentualnie może coś takiego:
http://www.allegro.pl/item701584773_futeral_na_lustrzanke_s_nie_torba_ne w_ldz_wa.html
Cena niewielka, więc można pokombinować i wyciąć otwory na obiektw i spust.

Fortaigne
12-08-2009, 15:13
Ewentualnie może coś takiego:
http://www.allegro.pl/item701584773_futeral_na_lustrzanke_s_nie_torba_ne w_ldz_wa.html
Cena niewielka, więc można pokombinować i wyciąć otwory na obiektw i spust.


też tak pomyślałem z tymi dziurami :) tylko czy z gripem się zmieści bo widać ze na styk jest pokrowiec...

suomi
16-08-2009, 03:17
Jest też wersja na małą lustrzankę z gripem (równie dobrze mieści też dużą bez gripa np d200 z N24-70).
Nad wycinaniem dziur w futerale jakoś nie myślałam bo używam go jako zabezpieczenia dla aparatu kiedy jest przenoszony w plecaku lub zwykłej torebce ale może dałoby radę ;) Cena napewno bardziej zachęcająca niż w pozostałych przypadkach. Problem jest tylko jeden - neopren chyba zasysa wodę więc nie w każdych warunkach się sprawdzi.