PDA

Zobacz pełną wersję : nik Color Efex



mziel
05-03-2005, 22:05
http://www.nikmultimedia.com/colorefexpro/en/entry.php

Tutaj galeria z przykładami na kwiatku. (http://www.pbase.com/putertutor/nik_color_efex_pro_20&page=all) Wygląda bardzo ciekawie...

Anonymous
06-03-2005, 00:29
Te filtry "rzondzom"
http://www.digitalfilmtools.com/55mm-4/55mm.htm

Jacek
06-03-2005, 11:13
Po raz pierwszy widzę "star" w wersji cyfrowego filtru. Bomba. Jak go pobrać do PS? Poradź coś Aler Egonie!

[ Dodano: 06-03-05, 10:18 ]
No ładnie się sypłem! Teraz widzę, że to "normalny" filtr. Czyli nadal skazany jestem na nkaładanie stara przed obiektyw? Bo nikt mądry nie wymyslił algorytmu na taki efekt? Trudno uwierzyć po "władcy pikseli", tfu... "wladcy pierscieni"...

Anonymous
06-03-2005, 17:37
Po raz pierwszy widzę "star" w wersji cyfrowego filtru. Bomba. Jak go pobrać do PS? Poradź coś Aler Egonie!

[ Dodano: 06-03-05, 10:18 ]
No ładnie się sypłem! Teraz widzę, że to "normalny" filtr. Czyli nadal skazany jestem na nkaładanie stara przed obiektyw? Bo nikt mądry nie wymyslił algorytmu na taki efekt? Trudno uwierzyć po "władcy pikseli", tfu... "wladcy pierscieni"...

Nie rozumiem gdzie się sypłeś. To plugin...

Anonymous
06-03-2005, 17:41
Nie wiem Jacku o czym piszesz. Filtr Star z 55mm jest zupełnie cyfrowym rozwiązaniem, odpalanym z PhotoShopa.

Anonymous
06-03-2005, 18:15
Hehehe - już mi działa... :wink:

Digital Film Tools Light 2 też jest wypasiony - już też odpaliłem i niesamowite efekty świetlne... Nie zaczai nikt...

maroo
06-03-2005, 23:34
Działają nawet w Gimpie.
Niestety wersja nie zarejestrowana daje paskudne kropy :evil:

alt_44
07-03-2005, 10:57
Witam

Mam te filtry - oryginal, zakupione (Nik Color Efex Pro 2.0). Dzialaja calkiem, calkiem ;-) Polecam.

Tutaj galeria mozliwosci filtrow: http://www.nikmultimedia.com/colorefexpro/en/entry.php?view=samples

Pozdrawiam, •alt_44•

Anonymous
07-03-2005, 13:04
czy ja dobrze widze 360 funtow za paczke cyfrowych filtrow?

Anonymous
07-03-2005, 19:28
Działają nawet w Gimpie.
Niestety wersja nie zarejestrowana daje paskudne kropy :evil:

Z tym można sobie poradzić :)

nin
07-03-2005, 20:33
caly czas uzywam tych filtrow sa naprawde swietne - jak na filtry programowe

stig
07-03-2005, 20:49
Panowie... Zamiast wywalac kupe kasy na takie plugi, chyba lepiej kupic ksiazke, prawda?! Przetrawicie Biblie PhotoShopa i zastanowicie sie -- za co wlasciwie autorzy tych plugow chca kase, skoro soft do ktorego te pluginy sa przeznaczone -- potrafi dokladnie to samo (z wieksza kontrola nad efektem koncowym, ze o frajdzie nie wspomne). Mam na mysli przede wszystkim PhotoShopa, chociaz jak mniemam -- zarowno PaintShop Pro jak i Gimp -- powinny takze sobie dac z tym rade.
Przegladajac galerie efektow "55 mm", moge tylko powiedziec, ze wiekszosc z nich jest do zrobienia w kilka sekund w golym PhotoShopie... Color Balance i/lub Adjustment Layers i/lub filtrowane (podstawowymi filtrami Shopa) duplikaty warstw z roznymi rodzajami krycia i/lub banalnie proste maski. Podobnie ma sie sprawa z Nik Color Efex Pro. W tych dwoch pakietach jest moze raptem kilka "efekciorow", nad ktorymi trzeba by sie nieco dluzej zastanowic, lub cos tam dodziergac w mniej lub bardziej pracochlonnych kombinacjach (miast uzycia kilku skrotow klawiszowych).

Nooo... Chyba, ze komus wlasna praca i nauka nie sprawia frajdy, a pluginy pociagnie z Mula... :)

groseb
07-03-2005, 20:54
Z plugami szybciej :?: :wink:

Anonymous
07-03-2005, 21:20
Zrób szybko OZone czy Lens distortion albo Stars. Niektóre z tych filtrów są naprawdę dobre i ułatwiają pracę... hmmm - twórczą.
Oczywiście wszystko da się zrobić w gołym PSie, ale jak już wydać kasę na filtry, to może na te najlepsze? Ja mam sporo szczęścia, bo dużo filtrów otrzymuję jako NFRy do testów. Gdybym miał je kupować, pewnie podszedł bym do tego podobnie jak Ty.
No i jest kilka takich pluginów, któe po prostu warto mieć, bo oszczędzają masę pracy. Choćby Pictocolor InCamera.

stig
07-03-2005, 21:36
Zrób szybko OZone czy Lens distortion albo Stars. Niektóre z tych filtrów są naprawdę dobre i ułatwiają pracę... hmmm - twórczą.
Oczywiście wszystko da się zrobić w gołym PSie, ale jak już wydać kasę na filtry, to może na te najlepsze? Ja mam sporo szczęścia, bo dużo filtrów otrzymuję jako NFRy do testów. Gdybym miał je kupować, pewnie podszedł bym do tego podobnie jak Ty.
No i jest kilka takich pluginów, któe po prostu warto mieć, bo oszczędzają masę pracy. Choćby Pictocolor InCamera.

Napisalem, ze wiekszosc da sie zrobic za pomoca golego PSa... Szczegolnie te efekciory, ktore bazuja po prostu na dynamice i barwach... Nie negauje uzywania wtyczek zewnetrznych do Shopa, bo mimo, ze Shop wielki, to jednak ma troche brakow (chociazby dobrych narzedzi do korekty niektorych znieksztalcen bedacych wina szkiel, itp.). Nie zmienia to jednak faktu, ze takie pakiety jak wspomniane 55 mm czy Color Efex, to ewidentne wyciaganie kasy...
BTW -- do korekty dystrorsji i perpsektywy i innych przypadlosci szkiel -- polecam swietny LensDoc Andromedy...

Anonymous
07-03-2005, 22:17
BTW -- do korekty dystrorsji i perpsektywy i innych przypadlosci szkiel -- polecam swietny LensDoc Andromedy...

A ja Grasshoper Image Align Pro. W porostocie tego filtru siła ;-).

nin
07-03-2005, 23:10
Panowie... Zamiast wywalac kupe kasy na takie plugi, chyba lepiej kupic ksiazke, prawda?! Przetrawicie Biblie PhotoShopa i zastanowicie sie -- za co wlasciwie autorzy tych plugow chca kase, skoro soft do ktorego te pluginy sa przeznaczone -- potrafi dokladnie to samo (z wieksza kontrola nad efektem koncowym, ze o frajdzie nie wspomne). Mam na mysli przede wszystkim PhotoShopa, chociaz jak mniemam -- zarowno PaintShop Pro jak i Gimp -- powinny takze sobie dac z tym rade.
Przegladajac galerie efektow "55 mm", moge tylko powiedziec, ze wiekszosc z nich jest do zrobienia w kilka sekund w golym PhotoShopie... Color Balance i/lub Adjustment Layers i/lub filtrowane (podstawowymi filtrami Shopa) duplikaty warstw z roznymi rodzajami krycia i/lub banalnie proste maski. Podobnie ma sie sprawa z Nik Color Efex Pro. W tych dwoch pakietach jest moze raptem kilka "efekciorow", nad ktorymi trzeba by sie nieco dluzej zastanowic, lub cos tam dodziergac w mniej lub bardziej pracochlonnych kombinacjach (miast uzycia kilku skrotow klawiszowych).

Nooo... Chyba, ze komus wlasna praca i nauka nie sprawia frajdy, a pluginy pociagnie z Mula... :)

a czy ja powiedzialem ze je kupilem ? :wink: dostalem i to demo

seamoon
29-03-2005, 18:08
Alter Egon ... te filterki są niezłe...pozdawiam

kamil81
22-11-2006, 17:56
A jak uzywać ich z gimpem? Google mi nie wyjaśniły...

PaSkal
22-11-2006, 22:07
Jeszcze nieśmiało wtrącę, że znana na tym forum Opanda proponuje darmowy programik Photofilter symulujący stosowanie kolorowych filtrów Hoya, Kodak i Cokin.
Działa na JPG i TIF, na NEF niby też, ale coś tam nie tentego.
Otwiera się plik, wybiera filtr i jazda. Rozrywka lekka, łatwa i przyjemna, no i mamy spokojne sumienie, bo jest to freeware bez ograniczeń.

bombel
23-11-2006, 02:45
Przepraszam za brutalne słowa: jeśli ktoś ma PSa i do symulowania kolorowych filtrow (obojętne, całych czy cieniowanych) musi użyć osobnego pluginu - znaczy że zwariował.

To są działania tak podstawowe, jak zmiana kolorów liter w takim zasmarkanym wordzie na przykład. Też można to robić naokoło i za pomocą setki podprogramów - tylko czy to normalne?