Zobacz pełną wersję : obróbka zdjęć ślubnych
Robiłem ostatnio zdjęcia ślubne znajomym chciałbym zrobić im prezent i oddać je obrobione w albumie. Szukam kogoś kto je obrobi - ja się dopiero uczę o to nie jest najlepszy set do nauki. Oczywiście nie za FREE.
Fajnie jakby był ktoś z mojego rejonu - mam koncepcję tylko trzeba obgadać
a ile masz tych zdjęć do obrobienia i o jakiej kwocie myślisz (PLN/zdjecie)
BlackRoger
11-08-2009, 10:47
Wysłałem PM.
z tego co wiem album to ok 50 sztuk co do ceny nie mam pojęcia jakie są stawki
Zibi1970
11-08-2009, 13:55
eee co ja się wtrącam.
czemu masakra - najprosciej za darmo wszystko robic
zaczynam rozumiec coraz bardziej dlaczego ludzie sie cenia - to jest czas, ktory sie poswieca by zdjecie bylo dobrze obrobione, czasami obrobka potrafi uratowac zdjecie i tutaj licza sie umiejetnosci grafika, tym bardziej ze to zdjecia na cale zycie
owszem, ktos moze wziac mniej za obrobke ale i ta cena podana przykladowo przez stock'a jest takze rozsadna
EDIT
wpis tyczyl sie wypowiedzi poprzedniej Zibi - wiec mozna usunac jezeli Admin sobie zyczy
Zibi1970
11-08-2009, 14:12
sbs2005,
zrobienie zdjęcia ślubnego w studio kosztuje od 15 zł gdzie facet musi mieć aparat, zrobić zdjęcie i potem samemu obrobić a w tym wypadku mamy gotowy materiał, który trzeba obrobić. Wg mnie nie więcej to jest warte niż 250 -300 zł ale to moje zdanie i w sumie nie powinienem się wtrącać więc już nic nie piszę.
Zibi rozumiem Ciebie i takze sie zgodze i jak napisalem ktos moze wziac mniej - jednak nie widzielismy zdjec i nie mozna mowic czy sa one "dobre" by tylko je obrobic czy nalezy nad nim wiecej popracowac
obywatelgc
11-08-2009, 14:21
250-300 zł za szt :) czy cały materiał ?
jak cały to powodzenie życzę w szukaniu chętnego :)
a jak się znajdzie chętny to poproszę o namiary, też będę mu dawał cały materiał w takiej cenie do obróbki i to systematycznie :)
Pozdrawiam
ps tylko ja bardzo wymagający jestem co do rezultatów takiej pracy :)
obywatelgc
11-08-2009, 14:24
Kto robi zdjęcia ślubne w studio za 15 zł , caritas ? czy inna organizacja tego typu ?
Panowie nie ma co się sprzeczać każdy ma swoją cenę - porównam oferty wybiorę na co mnie stać lub dołożę troszkę bo ktoś jest droższy ale ma lepszą obróbkę ... normalnie podaż - popyt .
Sam nie potrafię więc muszę zapłacić i basta . Trzeba szanować siedzenie przed kompem.
Zresztą w dzisiejszych czasach to ten kto edytuje nadaje ostateczny wygląd całej sesji - kojarzy mi się to z realizatorem dźwięku który zbiera całość materiału do kupy i realizuje płytę w ten czy inny sposób.
Zibi1970
11-08-2009, 14:45
obywatelugc,
Może trochę ze zrozumieniem zaczniesz czytać.
Mowa jest o 50 zdjęciach do albumu a nie o kilkuset fotkach. Zakumał ???
Może na mazowszu się płaci znacznie więcej ale w mojej mieścinie ceny zaczynają się od 15 zł.
panowie, odrobina luzu...
ceny za obróbkę są różne, w zależności od tego co jest potrzebne, jak śmieszna poprawa kolorków/ poziomów itd to te 15 zł może być dużo, ale jak coś zaawansowanego, włącznie z retuszem to może się okazać, że i 50 zł za fotkę będzie mało
PS 15 zł kosztują zdjęcia studyjne... owszem... ale paszportowe ;)
Zibi1970
11-08-2009, 14:57
moja siostra jakiś czas temu brała ślub i robiła sobie fotki w dość znanym studio foto dodam że średniak cenowy i płaciła 20 zł za każdą fotkę a są mniej znane gdzie ceny są niższe.
Dodam jeszcze że patrząc na stopkę tomika to kompaktem raczej zdjęć nie robił więc chyba ma pojęcie o fotografowaniu.
Nie pisał ... ludzie pomóżcie sknociłem zdjęcia..
panowie - mówimy o OBRÓBCE zdjęć. Cena 15 zł za obrobienie jednaj fotografii to moim zdaniem dośc rozsadna stawka. Wiele zalezy od jakości materiału wyjściowego - dlatego tez podałem stawkę uśredniona. Czyli 750zł za obrobienie 50 zdjęc ;)
obywatelgc
11-08-2009, 17:55
Zibi1970
oczywiście że zrozumiałem :) głupi jestem ale dotarło !!!
stock
750 zł rozsądna cena , popieram
za takie pieniądze mogę pracować
Pozdrawiam
obywatelgc
11-08-2009, 18:02
Zibi1970
Ja naprawdę głupi jestem bo do tej pory nie wiedziałem że jakość zdjęć zależy od zawartości stopki ????
tomik34
nie oceniam Twojej fotografii bo jej nie widziałem, a nawet po zobaczeniu nie otrzymasz mojej oceny :)
to tak gwoli wyjaśnienia abyś się na mnie nie obraził
Pozdrawiam
ps zaraz sobie wpiszę jakieś fajne gadżety w stopkę :)
Zibi1970
oczywiście że zrozumiałem :) głupi jestem ale dotarło !!!
stock
750 zł rozsądna cena , popieram
za takie pieniądze mogę pracować
Pozdrawiam
wiesz - to jednak jest trochę godzin przy kompie... Ja uważam ze to takie absolutne minimum.
obywatelgc
11-08-2009, 19:03
Ja doskonale wiem ile to pracy wymaga :(
niestety ludzie myślą że wszystkie zdjęcie już takie super wychodzą z aparatu,
świadomość jest bardzo niska :(
i dlatego trzeba się cenić , za wiedzę i umiejetności trzeba płacić nie jakieś grosze ale uczciwe stawki
Pozdrawiam
Ja ci mogę za 300zl obrobic 60 zdjec :D
podstawowa obróbka 30zl/h netto
retusz i zaawansowana 50zl/h netto
nie wiem jakie są zdjęcia więc nie pisze o ilości
wystawiam FVAT
może kolega tu pokarze jakieś sample : )
dzięki wszystkim za odpowiedzi poniżej pliki do przykładowych zdjęć .Nie ukrywam że chciałbym aby zdjęcia były super . Gdyby ktoś chciał obrobić coś dla pokazania przykładu to zapraszam.
http://www.sendspace.pl/file/49a46c1b72ed0e2493d57fe
http://www.sendspace.pl/file/c606e926bb80b020d9e6251
http://www.sendspace.pl/file/ea435c4723aac4865521c4c
http://www.sendspace.pl/file/a38b1c4c71d9e094c9c8dad
Andrzej Olender
16-08-2009, 23:58
dzięki wszystkim za odpowiedzi poniżej pliki do przykładowych zdjęć .Nie ukrywam że chciałbym aby zdjęcia były super . Gdyby ktoś chciał obrobić coś dla pokazania przykładu to zapraszam.
http://www.sendspace.pl/file/49a46c1b72ed0e2493d57fe
http://www.sendspace.pl/file/c606e926bb80b020d9e6251
http://www.sendspace.pl/file/ea435c4723aac4865521c4c
http://www.sendspace.pl/file/a38b1c4c71d9e094c9c8dad
Ale w jakim klimacie obróbka dla Ciebie będzie super?
Jakiś przykład może podaj. Większość potrafi pod różne gusta fotografie obrabiać, jedni lubią delikatną obróbkę by zdjęcie było poprawne, drudzy lubią cukierkowe obrazki.
downunder
17-08-2009, 00:10
Wrzuć pliki w jakieś normalne miejsce, bo nikt nie będzie pobierał ich godzinami, a tym bardziej odpłatnie. ;)
Pobrałem z ciekawości pierwszy, niestety kadr jest słabiutki (ścięte głowy świadków), tu i super-hiper obróbka nic nie pomoże. :roll:
Moonbeam
17-08-2009, 03:17
Zdjęcia nie są takie złe. Co prawda kadry kuleją i z tym niewiele da się zrobić, ale jakościowo są dobre. Pobawiłem się chwilę przy tym co udostępniłeś i jeśli obróbka Ci odpowiada to zrobię całość za 200 zł.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.michalkordas.com/DSC_6628.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.michalkordas.com/DSC_6639.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.michalkordas.com/DSC_6688.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.michalkordas.com/DSC_7175.jpg)
Najbardziej podoba mi się ostatnie zdjęcie z odbiciem młodego w budce i ogromnym "rogiem" na czole ;) Trochę spiłowanym rogiem, ale rogiem....
Moonbeam
17-08-2009, 19:11
Najbardziej podoba mi się ostatnie zdjęcie z odbiciem młodego w budce i ogromnym "rogiem" na czole ;) Trochę spiłowanym rogiem, ale rogiem....
Teraz lepiej? ;)
Andrzej Olender
17-08-2009, 19:35
Jeśli chodzi o plenerowe zdjęcie to moja wizja poniżej. Celowo bardziej cukierkowo ;)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2009/08/3830975390_68866b1aa6_o-1.jpg
źródło (http://farm3.static.flickr.com/2451/3830975390_68866b1aa6_o.jpg)
Moonbeam
17-08-2009, 19:37
Jeśli chodzi o plenerowe zdjęcie to moja wizja poniżej. Celowo bardziej cukierkowo ;)
Nie usunąłeś "rogu" na czole młodego, odpadasz :P
Teraz lepiej? ;)
Oczywiście, to jest sekunda do poprawki - ale właśnie świadczy to o tym, że retusz też trzeba robić uważnie i starannie, bo takie wredne osoby jak ja czasem potrafią zauważyć szczegóły, na które ktoś inny nie zwróci uwagi. I za to się płaci, by takich baboli nie oddać klientowi (zbyt wiele ;))
Andrzej Olender
17-08-2009, 19:55
Moonbeam Ok, rehabilitacja ;) hehe
mOSAd zgadzam się jednak z Tobą, jednak cóż, nie wszystko można wyłapać ;)
feuerwehrmann
17-08-2009, 23:30
Ja wrzucam moje propozycje....a i jak prosisz o obróbke fotek to zgłaszaj się później po odbiór(do autora)....
1.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/viewer.php?file=jt231k0yqosgudn6j6iu.jpg)
2.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/viewer.php?file=p5cw7ei7krjucrcifqea.jpg)
mOSAd zgadzam się jednak z Tobą, jednak cóż, nie wszystko można wyłapać ;)
Wlazłem na Twojego bloga tak jakoś przez przypadek.... Daruj oczom taką obróbkę! To na prawdę nie wygląda dobrze. Może masz zły monitor albo inaczej ustawiony, ale zdecydownie przesadzasz z rozjaśnianiem oczu modelek. U mnie to wygląda tragicznie. Sorki za offtop, ale jakby ktoś tutaj obrabiał zdjęcia - ludzie z umiarem z tymi oczami! To robi się powoli nagminne, dlatego uwaga nie jest tak naprawdę personalna, a raczej jest apelem. Ja wiem, że teraz to się banalnie robi i oczy zaczynają "żyć", ale niektórzy naprawdę mogą mieć inny monitor, na którym taką manipulację widać NIEMIŁOSIERNIE.
Jeśli mogę coś podpowiedzieć, to z obserwacji wynikło mi, że jeśli tylko jakiś element zdjęcia chcemy rozjaśnić o ponad 1 EV, to będzie to już mocno widać. Takie punktowe rozjaśnianie (oczy nie są zbyt duże zazwyczaj) robiłbym maksymalnie do 0,5 EV. Prosta matematyczna i sprawdzalna zależność - może u Was nie będą oczy tak błyszczeć jak byście chcieli, ale przynajmniej u innych nie będą błyszczeć jak kleksy wylanego korektora, czy świeżej białej farby olejnej.
EDIT: O wiele lepiej i bezpieczniej modyfikować ich kontrast oraz Clarity (w Lightroomie).
Andrzej Olender
18-08-2009, 00:30
Wlazłem na Twojego bloga tak jakoś przez przypadek.... Daruj oczom taką obróbkę! To na prawdę nie wygląda dobrze. Może masz zły monitor albo inaczej ustawiony, ale zdecydownie przesadzasz z rozjaśnianiem oczu modelek. U mnie to wygląda tragicznie. Sorki za offtop, ale jakby ktoś tutaj obrabiał zdjęcia - ludzie z umiarem z tymi oczami! To robi się powoli nagminne, dlatego uwaga nie jest tak naprawdę personalna, a raczej jest apelem. Ja wiem, że teraz to się banalnie robi i oczy zaczynają "żyć", ale niektórzy naprawdę mogą mieć inny monitor, na którym taką manipulację widać NIEMIŁOSIERNIE.
Jeśli mogę coś podpowiedzieć, to z obserwacji wynikło mi, że jeśli tylko jakiś element zdjęcia chcemy rozjaśnić o ponad 1 EV, to będzie to już mocno widać. Takie punktowe rozjaśnianie (oczy nie są zbyt duże zazwyczaj) robiłbym maksymalnie do 0,5 EV. Prosta matematyczna i sprawdzalna zależność - może u Was nie będą oczy tak błyszczeć jak byście chcieli, ale przynajmniej u innych nie będą błyszczeć jak kleksy wylanego korektora, czy świeżej białej farby olejnej.
EDIT: O wiele lepiej i bezpieczniej modyfikować ich kontrast oraz Clarity (w Lightroomie).
Już to doskonale wiem ;)
Nie zdawałem sobie sprawy jak ważna jest kalibracja monitora której ostatnio dokonałem. Na część zdjęć właśnie patrzeć nie mogę ze względu właśnie na zbyt białe białka, zdjęć jednak nie będę kasował. Cóż, któż z nas błędów nie popełniał :)
Ważne by wyciągać z nich wnioski ;)
Uffff.
Dopiszę jeszcze, że to chyba rzeczywiście jest w wielu przypadkach problem kalibracji. A dokładniej tego ile monitor jest w stanie wyświetlić "poziomów białości". Standardowe tanie LCD z matrycami TN strasznie rozjaśniają zdjęcia, a szczególnie jasne tony (do zdjęć trzebaby je ściemniać specjalnie schodząc mocno z kontrastem i jasnością). W tym momencie nie widać różnic między prawie jasnym i jasnym. Przez to swego czasu na potrzeby pokazywania zdjęć w firmie, musiałem ściemniać zdjęcia, by dało się je oglądać. Skoro różnice między poziomami jasnych kolorów widzimy niewielkie, to mamy tendencję do zbyt dużego separowania poziomów jasności. W tym przypadku są to oczy. No i jak u kogoś na monitorze wygląda to jak odstęp 1EV, to na lepszych monitorach niestety ludzie widzą to jak 2EV! Tak z grubsza :)
Założyłem nowy wątek dla zabawy, ale też i wyciągnięcia być może jakichś wniosków - zapraszam obróbkowiczów! http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=110581
witam panowie po przerwie
przepraszam że mnie nie było i się nie odzywałem we własnym temacie ale mój komputer przyjął na siebie o jedną szklankę herbaty za dużo . Trochę to trwało ale już jestem wśród żywych.
Wracając do tematu zdjęć dz isiaj podejmę decyzję kogo poproszę o zrobienie edycji . Co do kadrów w kościele to miałem koszmar bo ksiądz zabronił wchodzenia na strefę ołtarza ! wszystkie kadry musiałem robić z dołu na palcach zza pleców świadków !
mirektoja
20-08-2009, 10:41
kilka moich próbek
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img197.imageshack.us/img197/4882/dsc66281int1.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img90.imageshack.us/img90/9317/dsc66392int.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img8.imageshack.us/img8/4462/dsc66392int1.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img151.imageshack.us/img151/3951/dsc66392int12.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img149.imageshack.us/img149/4605/dsc66883int.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img190.imageshack.us/img190/4172/dsc717511.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img149.imageshack.us/img149/3535/dsc71754int.jpg)
chyba kirektoja lepi wypadł :D ale ta winietka na 2 i 3cim u góry wyglada nierealniesztucznie :P
moja propozycja
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img27.imageshack.us/img27/2919/dsc7175l.jpg)
pozdrawiam
Marcin
kuchar504
30-08-2009, 12:58
i co, znalazł się jakiś chętny na obróbkę?
Wydaje mi sie że Tomek znalazł inny sposob na fotki teraz i ja dam kilka by ktos pokazal jak sie obrabia :):P
Krzysiek C
20-09-2009, 22:18
Ja też sobie spróbuję:
-1-
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img97.imageshack.us/img97/7166/dsc6639.jpg)
-2-
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img62.imageshack.us/img62/5416/dsc6688.jpg)
-3-
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img170.imageshack.us/img170/5126/dsc7175.jpg)
Krzysiek C
21-09-2009, 11:39
Sorry za kolejnego posta, ale edytować już nie mogę. Poprawiłem jeszcze papiery i kadrowanie
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img29.imageshack.us/img29/5663/dsc6688a.jpg)
Barykada
21-09-2009, 17:27
Już dawno nieaktualne a wy jeszcze xD
Panowie i panie fachowcy, istnieje jakiś prosty, darmowy program do JPEG-ów w którym można obrabiać zaznaczone fragmenty zdjęcia? Np kontrast, jasność, nasycenie itp. nie chodzi mi o zaznaczenie 'lassem', bo tu powstaje wyraźna granica za i przed kreską i potem trzeba się długo bawić żeby to niewidoczne było. Chodzi o to żeby ta granica zaznaczenia płynnie przebiegała.
Hm, jak, taka opcja musi być w programie, podasz jakiś konkretny. Jetsem zielony w tej kwestii.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.