PDA

Zobacz pełną wersję : Ślubne tak z przypadku



Tabu25
10-08-2009, 18:27
Witam byłem na ślubie jako gość panny młodej :)) zabrałem aparat i

Okazało się że coś się stało zamówionemu fotografowi ( a chciałem zobaczyć co i jak ) i zostałem poproszony o robienie zdjęć.

Efekty prezentuje proszę o radę co z tym zrobić aby młodzi mieli jakieś fotki ( zapłatę za zdjęcia dostałem 0,5 weselnej :) )

Całość (http://picasaweb.google.pl/Tabu30/SlubWybrane?feat=directlink)

wiem że sporo 150 wybranych poniżej parę

Proszę o sugestie co do Obróbki itp.. ( jak to uratować )

1

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2009/08/_MG_0513-1.jpg
źródło (http://lh4.ggpht.com/_mW0jdy0kJMQ/SnlDngAY67I/AAAAAAAABTI/CcJsULU4OAk/s800/_MG_0513.jpg)

2

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2009/08/_DSC8514-1.jpg
źródło (http://lh5.ggpht.com/_mW0jdy0kJMQ/SnlD3IinK1I/AAAAAAAABUI/ZURNJKkjxto/s576/_DSC8514.jpg)

3

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2009/08/_DSC8879-1.jpg
źródło (http://lh5.ggpht.com/_mW0jdy0kJMQ/SnlFG0uMMqI/AAAAAAAABYY/PO7g4rXSUuc/s576/_DSC8879.jpg)

4

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2009/08/IMGP7590-1.jpg
źródło (http://lh4.ggpht.com/_mW0jdy0kJMQ/SnlFvbwN5pI/AAAAAAAABaw/-up56BgcTXM/s800/IMGP7590.jpg)

Proszę o jakieś sugestie bo to nowość dla mnie

max_mara
10-08-2009, 19:19
widac ze nowośc, kadry ała, obróbka ała
1. za dużo góry za mało dołu, ręka prawie ucięta,
2. za dużo góry kompletnie bez sensu, WB kaszanka, prosi się korekta w programie.
3. zdjęcie z cyklu /o co kaman/ wygląda jakby zrobił je ktoś w przelocie zupełnie bez zastanowienia
/kawał nieba góra dominuje/
4. znowu kompozycja do bani, kawał podłogi na pierwszym tle, prosi się o wykadrowanie, za dużo żółtego, WB na ruszt!

i tyle, generalnie bez zachwytu, jeśli wkleiłeś najlepsze foty to jeszcze dużo edukacji przed Tobą

Pozdro

Tabu25
11-08-2009, 00:21
Nie koniecznie najlepsze starałem się poglądowo

Cześć wiadomo że nie uda się uratować

są robione w Raw wiec WB uratuje co do cięcia to będę się starał coś zrobić efekty wkleję

gtad
11-08-2009, 17:03
A co się stało temu "zamówionemu" fotografowi? (tak z ciekawości)

Tabu25
11-08-2009, 18:21
Z tego co powiedzieli to coś w rodzinie i zadzwonił 1 dzień przed ( mnie poinformowali w dniu ślubu że jeśli chce to zostaje 1 )

crofan
12-08-2009, 00:15
Hej
Przejrzałem całość Twojej galerii i napisze kilka subiektywnych odczuć:
Po pierwsze kadrowanie, nie wystarczy znaleźć się w odpowiednim miejscu i czasie, czasem warto pomyśleć. Ponad 90% zdjęć zdecydowanie za ciasno, młodzi patrząc na te zdjęcia mogą dostać klaustrofobii. Niestety tutaj jest za późno na ratowanie czegokolwiek.
Po drugie obróbka, a właściwie jej brak. WB totalnie zwalony, ale jeśli masz rawy to da sie jeszcze przy odrobinie wprawy coś zrobić.
Po trzecie, 3/4 zdjęć jest nieostrych. Przy przysłonach rzedu f8-f11 musi być wszystko ostre, przynajmniej 1 plan. Tutaj niestety nic już nie uratujesz.(na drugi raz wyłącz tryb auto i kontroluj czas)
Po czwarte (na pocieszenie)to wbrew pozorom miałes bardzo dobre warunki do fotografowania(pochmurno). Gdyby było słońce doszedłby kolejny problem przepaleń sukni młodej( materiał spokojnie mógłby służyć do wykonania całkiem sprawnie działającej blendy)

I na koniec, ale to już baaardzo subiektywnie bo o gustach sie nie dyskutuje, ale uważam, że miałes bardzo trudne zadanie, bo tak fatalnie ubranej pary młodej w swoim krótkim życiu jeszcze nie widziałem i ciężko by było zrobić zdjęcia z poczuciem chociażby odrobiny estetyki.
Przepraszam za dosadność, ale nie chciałem owijać w bawełnę, mam nadzieje, że weselna będzie smakować ;)
pozdrawiam

ZgReDoL
12-08-2009, 01:00
Przegladajc Twoje zdjecia, najbardziej co sie rzuca w oczy, to brak ostrosci na wiekszej ich czesci!!! Zrozumiem jesli ostrzyłes recznie (co mało prawdopodobne)!

Ale nie o tym chce napisac. Sam jestem muzykiem, i przez 15 lat obsługiwałem takie imprezy, i uwierz wiele sie napatrzyłem. Ale MŁODEGO w SANADAŁACH I BIAŁYCH SKARPETKACH, to NIGDY NIE WIDZIAŁEM!!!!!! Dżizas, to juz jest jazda na całego!!!!! Po takim czyms 0,5 weselnej by napewno nie starczyło!!!!

Tabu25
12-08-2009, 06:59
Nie robiłem obróbki jeszcze czyli poprawić WB

i dziękuje za opinie zamieszczę parę poprawionych zdjęć i postaram się uratować co się da ( + tego że jakieś są wiem że marny i wiem że brak wiedzy na śluby )

Co do śmiesznych mam zdjęcia z Panną Młodą w czerwonych kapciach ( tańczącą z Młodym w Sandałach )

mswilk
12-08-2009, 08:01
ojojoj.... no niestety kiepsko jest....

Mam nadzieję, że młody to te sandałki włożył tylko w ramach zabawy, a nie jako obuwie podstawowe do ślubu...

Tabu25
12-08-2009, 09:32
Około godziny 19 przebrał buty i tak zostało panna młoda coś koło 21 zmieniła na czerwone pantofle :))

gtad
12-08-2009, 09:47
A ja założę się, że te zdjęcia będą bardzo im się podobać :mrgreen:

Tomek Konopka
12-08-2009, 09:57
A ja założę się, że te zdjęcia będą bardzo im się podobać :mrgreen:

masz rację

manfred
12-08-2009, 10:55
Patrząc na młodego i jego sandały nie dziwię się czemu pierwszy fotograf uciekł w siną dal Sorry nie mogłem wytrzymać ;-)

Tabu25
12-08-2009, 18:11
Co do młodych to macie racje Twierdzą że są super

Ja mam odmienne zdanie i tu jest problem bo chce aby mieli album w miarę sensowny ( Kamerun zrobił kiepski film ponoć )

na +
- uczę się obrabiać zdjęcia
- wiem że brak talentu do ślubniaków
- coś mimo wszystko się nauczyłem