zazul
10-08-2009, 17:42
Witam, mam takie pytanko bo się trochę zapętliłem.
Mamy zdjęcie np. z matrycy 10MP.
Robimy cropa 2x3 i potem np. do 1795x2480 pikseli (15x21) przy 300dpi.
Tym cropem "jeździmy" tak aby na razie maksymalnie wykorzystać całą powierzchnię zdjęcia. Ale robimy cropa z jakiegoś małego szczegółu dajmy na to crop zajmuje tylko 30% oryginału.
I nie moge dojść do tego kiedy takie zdjęcie się "wykrzaczy" przy 15x21 lub 10x15 lub 30x45, mam na myśli jakość wydruku...
Mamy zdjęcie np. z matrycy 10MP.
Robimy cropa 2x3 i potem np. do 1795x2480 pikseli (15x21) przy 300dpi.
Tym cropem "jeździmy" tak aby na razie maksymalnie wykorzystać całą powierzchnię zdjęcia. Ale robimy cropa z jakiegoś małego szczegółu dajmy na to crop zajmuje tylko 30% oryginału.
I nie moge dojść do tego kiedy takie zdjęcie się "wykrzaczy" przy 15x21 lub 10x15 lub 30x45, mam na myśli jakość wydruku...