PDA

Zobacz pełną wersję : Jak Czarek robi takie fotki?



Inki1234
08-08-2009, 21:29
Witam. Znalazlem na necie fotki Cezarego Witka. Czy ktoś mi może powiedzieć, jak uzyskuje on taki efekt zdjęć. Chodzi mi o doświetlenie tła i jego równoważenie z pierwszym planem
(fot1)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img269.imageshack.us/img269/667/14652952.jpg).
Ciekawe jest również miekkie oświetlenie twarzy. Zdjęcia są z imprez i raczej nie nosi ze sobą softboxa. Druga fotka

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img268.imageshack.us/img268/6500/78651483.jpg)
jednak sugeruje, że na imprezie weselnej po prostu postawił z prawej softa i trachał z radiem podczas tańca (czy ktoś z was tak robi?). Takie zamrożenie ruchu i jednolite oświetlenie dziewczyny byloby trudne bez pomocy jakiegoś źródła światła poza aparatem. Facet używa porządnych obiektywów (patrzyłem w jego exify) ale takie panowanie nad światłem jest wyjątkowe (polecam jego stronkę). Prosze o odpowiedz jak on może to robić.

Borowa
09-08-2009, 12:40
światło zastane na wysokim iso + lampa na -2 -3 EV nie centralnie nad obiektywem odpalana - prawdopodobnie na statywie z wyzwalaniem radiowym lub CLS o ile ma nikosia
A pożniej zabawa z PSem

trampek
10-08-2009, 12:48
CZarka znam:)
poprostu lampe ma caly czas ustawiona pionowo w gore, i jak robi kadry pionowe to odbija od bocznych scian....
ma canona:)

stock
10-08-2009, 13:05
wysokie ISO + lampa w sufit. Sprawa prosta.

trampek
10-08-2009, 13:06
wysokie ISO + lampa w sufit. Sprawa prosta.

no wlasnie nie w sufit

R
10-08-2009, 13:32
Witam. Znalazlem na necie fotki Cezarego Witka.
(fot1)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img269.imageshack.us/img269/667/14652952.jpg).


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img268.imageshack.us/img268/6500/78651483.jpg)



jeśli ten na pierwszym zdjeciu to Cezary, to drugie jest zle dobrane. Sprawdzalem wielokrotnie. Nie ma go na nim.

trampek
10-08-2009, 13:33
jeśli ten na pierwszym zdjeciu to Cezary, to drugie jest zle dobrane. Sprawdzalem wielokrotnie. Nie ma go na nim.

na zdjeciu to nie cezary , nie napisalem tego. zbuiegiem okolicznosci znam tez osobe na zdjeciu:)

R
10-08-2009, 13:40
na zdjeciu to nie cezary , nie napisalem tego. zbuiegiem okolicznosci znam tez osobe na zdjeciu:)

wspolczuje...:mrgreen:

trampek
10-08-2009, 13:43
wspolczuje...:mrgreen:

ile ty masz lat? 9?

R
10-08-2009, 13:57
w sumie racja. zart na poziomie 9cio latka...

mswilk
10-08-2009, 14:18
Dokładnie - lampa w sufit/ścianę i po krzyku:

- Przykład_1 (http://mswilk2.jalbum.net/zabawa/zabawa.html)
- Przykład_2 (http://mswilk1.jalbum.net/portrety/portrety.html)
- Przykład_3 (http://mswilk.jalbum.net/impresje/impresje.html)

stock
10-08-2009, 15:48
no wlasnie nie w sufit

to gdzie. W podłoge ? Masz biały sufit - walisz w sufit. masz białe ściany - walisz w białe ściany. A jak chcesz zakombinowac to walisz tak i pod takim kątem by uzyskac zamierzony efekt. Oczywiście mówimy o waleniu lampą... Dokładniej jej błyskiem ;)

R
10-08-2009, 15:50
wlasnie mialem pytac ile lamp zuzywasz na jedno zlecenie :D:D:D

Lucid
10-08-2009, 16:36
Ja taki efekt uzyskuje w sposób nastepujący: po przekątnej 2 studyjne lampy z parasolkami, wyzwalacz radiowy i 2 odbiorniki, cala filozofia z tym ze trzeba tak latac po sali zeby parasolki w kadr nie wchodziły co jest czasem wkurzajace ale za to nie martwisz sie ze sufit ciemny na sali itp...

papkorn
10-08-2009, 17:10
Gwarantuje wam, że Czarek nie używa żadnych lamp na statywach etc. Jak sam mi pisze "ale to trzeba kupić 20ke bo nowymi to też już się nie da :D" - mowa o Canonie 20D.

stock
10-08-2009, 17:20
Ja taki efekt uzyskuje w sposób nastepujący: po przekątnej 2 studyjne lampy z parasolkami, wyzwalacz radiowy i 2 odbiorniki, cala filozofia z tym ze trzeba tak latac po sali zeby parasolki w kadr nie wchodziły co jest czasem wkurzajace ale za to nie martwisz sie ze sufit ciemny na sali itp...

to pewnie zamiast focić bym latał i pilnował/sprawdzał czy mi rozbiegane dzieci lamp nie powywracają. Tudzież co bardziej rozweseleni goście :)
A przecież nie zawsze tematy do fotografowania sa na samej sali :D

Lucid
10-08-2009, 21:52
Stock na wszystkich weselach które robiłem z lampami nigdy nikt nie zahaczył o statyw wiec o to bym sie nie martwił pozatym statyw+lampa waża naprawde duzo i jakies tam potrącenie tak łatwo ich nie przewróci. Co do miejsc gdzie nie mam lamp radze sobie jak kazdy czyli odbijam wszedzie gdzie sie da..