Zobacz pełną wersję : Jak Czarek robi takie fotki?
Inki1234
08-08-2009, 21:29
Witam. Znalazlem na necie fotki Cezarego Witka. Czy ktoś mi może powiedzieć, jak uzyskuje on taki efekt zdjęć. Chodzi mi o doświetlenie tła i jego równoważenie z pierwszym planem
(fot1)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img269.imageshack.us/img269/667/14652952.jpg).
Ciekawe jest również miekkie oświetlenie twarzy. Zdjęcia są z imprez i raczej nie nosi ze sobą softboxa. Druga fotka
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img268.imageshack.us/img268/6500/78651483.jpg)
jednak sugeruje, że na imprezie weselnej po prostu postawił z prawej softa i trachał z radiem podczas tańca (czy ktoś z was tak robi?). Takie zamrożenie ruchu i jednolite oświetlenie dziewczyny byloby trudne bez pomocy jakiegoś źródła światła poza aparatem. Facet używa porządnych obiektywów (patrzyłem w jego exify) ale takie panowanie nad światłem jest wyjątkowe (polecam jego stronkę). Prosze o odpowiedz jak on może to robić.
światło zastane na wysokim iso + lampa na -2 -3 EV nie centralnie nad obiektywem odpalana - prawdopodobnie na statywie z wyzwalaniem radiowym lub CLS o ile ma nikosia
A pożniej zabawa z PSem
CZarka znam:)
poprostu lampe ma caly czas ustawiona pionowo w gore, i jak robi kadry pionowe to odbija od bocznych scian....
ma canona:)
wysokie ISO + lampa w sufit. Sprawa prosta.
wysokie ISO + lampa w sufit. Sprawa prosta.
no wlasnie nie w sufit
Witam. Znalazlem na necie fotki Cezarego Witka.
(fot1)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img269.imageshack.us/img269/667/14652952.jpg).
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img268.imageshack.us/img268/6500/78651483.jpg)
jeśli ten na pierwszym zdjeciu to Cezary, to drugie jest zle dobrane. Sprawdzalem wielokrotnie. Nie ma go na nim.
jeśli ten na pierwszym zdjeciu to Cezary, to drugie jest zle dobrane. Sprawdzalem wielokrotnie. Nie ma go na nim.
na zdjeciu to nie cezary , nie napisalem tego. zbuiegiem okolicznosci znam tez osobe na zdjeciu:)
na zdjeciu to nie cezary , nie napisalem tego. zbuiegiem okolicznosci znam tez osobe na zdjeciu:)
wspolczuje...:mrgreen:
wspolczuje...:mrgreen:
ile ty masz lat? 9?
w sumie racja. zart na poziomie 9cio latka...
Dokładnie - lampa w sufit/ścianę i po krzyku:
- Przykład_1 (http://mswilk2.jalbum.net/zabawa/zabawa.html)
- Przykład_2 (http://mswilk1.jalbum.net/portrety/portrety.html)
- Przykład_3 (http://mswilk.jalbum.net/impresje/impresje.html)
no wlasnie nie w sufit
to gdzie. W podłoge ? Masz biały sufit - walisz w sufit. masz białe ściany - walisz w białe ściany. A jak chcesz zakombinowac to walisz tak i pod takim kątem by uzyskac zamierzony efekt. Oczywiście mówimy o waleniu lampą... Dokładniej jej błyskiem ;)
wlasnie mialem pytac ile lamp zuzywasz na jedno zlecenie :D:D:D
Ja taki efekt uzyskuje w sposób nastepujący: po przekątnej 2 studyjne lampy z parasolkami, wyzwalacz radiowy i 2 odbiorniki, cala filozofia z tym ze trzeba tak latac po sali zeby parasolki w kadr nie wchodziły co jest czasem wkurzajace ale za to nie martwisz sie ze sufit ciemny na sali itp...
Gwarantuje wam, że Czarek nie używa żadnych lamp na statywach etc. Jak sam mi pisze "ale to trzeba kupić 20ke bo nowymi to też już się nie da :D" - mowa o Canonie 20D.
Ja taki efekt uzyskuje w sposób nastepujący: po przekątnej 2 studyjne lampy z parasolkami, wyzwalacz radiowy i 2 odbiorniki, cala filozofia z tym ze trzeba tak latac po sali zeby parasolki w kadr nie wchodziły co jest czasem wkurzajace ale za to nie martwisz sie ze sufit ciemny na sali itp...
to pewnie zamiast focić bym latał i pilnował/sprawdzał czy mi rozbiegane dzieci lamp nie powywracają. Tudzież co bardziej rozweseleni goście :)
A przecież nie zawsze tematy do fotografowania sa na samej sali :D
Stock na wszystkich weselach które robiłem z lampami nigdy nikt nie zahaczył o statyw wiec o to bym sie nie martwił pozatym statyw+lampa waża naprawde duzo i jakies tam potrącenie tak łatwo ich nie przewróci. Co do miejsc gdzie nie mam lamp radze sobie jak kazdy czyli odbijam wszedzie gdzie sie da..
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.