Zobacz pełną wersję : Prośba aberracje
Witam
mam pytanko na załączonym zdjęciu pojawiają się aberracje na tle nieba (liście drzew ) czy można to jakoś usunąć ?
Próbowałem w PS usunąć trochę niebieskiego ale mało to dało.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/viewer.php?file=eoved0gtgtf796mepg.jpg)
Andrzej Olender
07-08-2009, 16:54
Jak możesz wystaw NEFa to spróbuję to ogarnąć.
Ps. te 3 dziewczyny ostatnio wszędzie widzę przy imprezach samochodowych na śląsku :)
Andrzej Olender
07-08-2009, 17:02
a jak tego nefa wkleić
Wystaw go na jakimś serwerze plików np. http://www.sendspace.pl/
Dostaniesz unikalny link który wkleisz na forum.
no ostatnio faktycznie są na imprach - Edyta ta w środku jest niesamowita.
o ups na tym zdjęciu akurat jest z prawej ( czarna )
Andrzej Olender
07-08-2009, 17:09
wiem, zrobiłem jej ostatnio zdjęcie na szybko w Tychach :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2009/08/3798459570_6cf2f41ae6_o-1.png
źródło (http://farm4.static.flickr.com/3493/3798459570_6cf2f41ae6_o.png)
no no to ja jeszcze jedno z sesji w Krakowie
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/viewer.php?file=le1y1k2x8cdn4giqvbo3.jpg)
udało mi się wkleić nef-a
http://www.sendspace.pl/file/92fe0ef5d96837e514dbf93
wiesz mi bardziej chodzi jak się takich rzeczy pozbyć niż to aby na tym konkretnym zdjęciu to usunąć
Andrzej Olender
07-08-2009, 20:14
wiesz mi bardziej chodzi jak się takich rzeczy pozbyć niż to aby na tym konkretnym zdjęciu to usunąć
Domyślam się, jak uda mi się to usunąć to napiszę jak :)
Andrzej Olender
07-08-2009, 20:51
No i poległem. Próbowałem wszystkich znanych mi metod. Od samego usuwania w Camera RAW w korekcji szkła po wbudowane w PS HUE/Saturation obniżając dla kanału niebieskiego saturację i kilka innych rzeczy. Sprawa zwłaszcza się nasila przy wyciąganiu nieba.
no właśnie kapa ale to moja wina za bardzo się skupiłem na dziewczynach i prześwietliłem to niebo .Potrzebny byłby krótszy czas lub przesłona przymknięta tylko nie było czym doświetlić od przodu dziewczyn.
podaję link do wersji która wg mnie praktycznie nie posiada aberracji:
http://img11.imageshack.us/img11/5155/babeczkih.jpg
Władca Pixeli
08-08-2009, 20:59
Witam
mam pytanko na załączonym zdjęciu pojawiają się aberracje na tle nieba (liście drzew ) czy można to jakoś usunąć ?
Próbowałem w PS usunąć trochę niebieskiego ale mało to dało.
To poszukaj na forum jak się to likwiduje w PS czy Nikon Capture bo na pewno nie robi się tego usuwaniem koloru niebieskiego.
można użyć LCH w NXie do korekcji aberracji na krawędziach - w połączeniu z selection u-pointami potrafi zdziałać cuda
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img31.imageshack.us/img31/2278/dsc5814.jpg)
a to jest wywołany przeze mnie RAW (zauważyłem, że jest w wątku :D) - praktycznie nie ma aberracji na krawędziach niebo-gałęzie
Erie i Marbed - dzięki bardzo za pliki pytanie tylko jak to uzyskaliście ?
Erie i Marbed - dzięki bardzo za pliki pytanie tylko jak to uzyskaliście ?
przecież napisałem - LCH w NX2 i selection u-pointy
o sorki nie zauważyłem - pozostaje kupić NX-a :-)
o sorki nie zauważyłem - pozostaje kupić NX-a :-)
lub pobrać trial 60dni - sprawdzić czy Ci odpowiada i dopiero wówczas ewentualnie kupować
w zasadzie zastanawiam się dlaczego je mam na niektórych zdjęciach na tych drzewach to jeszcze rozumiem ale np na tym zdjęciu ?
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/viewer.php?file=f3p62j86rzvlwsc4ylpd.jpg)
co zwaliłem że tak się stało ?
Andrzej Olender
10-08-2009, 17:37
Jestem teraz kilka dni poza domem i oglądam na laptopie. Ja tu żadnych anomalii nie widzę :)
w zasadzie zastanawiam się dlaczego je mam na niektórych zdjęciach na tych drzewach to jeszcze rozumiem ale np na tym zdjęciu ?
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/viewer.php?file=f3p62j86rzvlwsc4ylpd.jpg)
co zwaliłem że tak się stało ?
szczerze? nic - to bluzka ma poświatę od optycznych wybielaczy moim zdaniem
PS bardzo ładna dziewczyna - trochę podobny uśmiech do aktorki Jennifer Grey
dziękuję bardzo za komplement to moja dziewczyna :-)
chodzi mi o ten niebiesko-zielony pasek na granicy czarnego i białego koloru (kołnierzyk) strasznie mnie to wkurza i psuje mi odbiór .
dziękuję bardzo za komplement to moja dziewczyna :-)
chodzi mi o ten niebiesko-zielony pasek na granicy czarnego i białego koloru (kołnierzyk) strasznie mnie to wkurza i psuje mi odbiór .
dlaczego Cię wkurza? możesz zdesaturować niebieski w PSie/ NXie i będzie ok, ale moim zdaniem tak jest ok
no nie wiem kojarzy mi się to od razu z kiepskim obiektywem albo błędem w obróbce
widzę że tylko mnie to przeszkadza :-)
widzę że tylko mnie to przeszkadza :-)
szczerze... masz piękną dziewczynę, ładne zdjęcie jej zrobiłeś, a zamiast zrobić wydruk w dużym formacie na ścianę to się bzdurami zajmujesz - to właśnie zabija fotografioę obecnie... piękne zdjęcia sa odrzucane przez szum, hot-piksele, wyimaginowane aberracje i inne takie ;)
dziekuję bardzo za tak ciepłe słowa może rzeczywiście się czepiam ale zastanawiam się skąd się to wzięło ?
Za długi czas ? Chyba nie . Z duża dziura przy tym świetle ?
Chciałbym wiedzieć na przyszłość jak tego uniknąć i czy w sumie można.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.