PDA

Zobacz pełną wersję : Prośba aberracje



tomik34
07-08-2009, 16:26
Witam
mam pytanko na załączonym zdjęciu pojawiają się aberracje na tle nieba (liście drzew ) czy można to jakoś usunąć ?
Próbowałem w PS usunąć trochę niebieskiego ale mało to dało.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/viewer.php?file=eoved0gtgtf796mepg.jpg)

Andrzej Olender
07-08-2009, 16:54
Jak możesz wystaw NEFa to spróbuję to ogarnąć.
Ps. te 3 dziewczyny ostatnio wszędzie widzę przy imprezach samochodowych na śląsku :)

tomik34
07-08-2009, 16:59
a jak tego nefa wkleić

Andrzej Olender
07-08-2009, 17:02
a jak tego nefa wkleić

Wystaw go na jakimś serwerze plików np. http://www.sendspace.pl/
Dostaniesz unikalny link który wkleisz na forum.

tomik34
07-08-2009, 17:04
no ostatnio faktycznie są na imprach - Edyta ta w środku jest niesamowita.

tomik34
07-08-2009, 17:06
o ups na tym zdjęciu akurat jest z prawej ( czarna )

Andrzej Olender
07-08-2009, 17:09
wiem, zrobiłem jej ostatnio zdjęcie na szybko w Tychach :)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2009/08/3798459570_6cf2f41ae6_o-1.png
źródło (http://farm4.static.flickr.com/3493/3798459570_6cf2f41ae6_o.png)

tomik34
07-08-2009, 19:50
no no to ja jeszcze jedno z sesji w Krakowie


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/viewer.php?file=le1y1k2x8cdn4giqvbo3.jpg)

tomik34
07-08-2009, 19:57
udało mi się wkleić nef-a
http://www.sendspace.pl/file/92fe0ef5d96837e514dbf93

wiesz mi bardziej chodzi jak się takich rzeczy pozbyć niż to aby na tym konkretnym zdjęciu to usunąć

Andrzej Olender
07-08-2009, 20:14
wiesz mi bardziej chodzi jak się takich rzeczy pozbyć niż to aby na tym konkretnym zdjęciu to usunąć

Domyślam się, jak uda mi się to usunąć to napiszę jak :)

Andrzej Olender
07-08-2009, 20:51
No i poległem. Próbowałem wszystkich znanych mi metod. Od samego usuwania w Camera RAW w korekcji szkła po wbudowane w PS HUE/Saturation obniżając dla kanału niebieskiego saturację i kilka innych rzeczy. Sprawa zwłaszcza się nasila przy wyciąganiu nieba.

tomik34
08-08-2009, 08:11
no właśnie kapa ale to moja wina za bardzo się skupiłem na dziewczynach i prześwietliłem to niebo .Potrzebny byłby krótszy czas lub przesłona przymknięta tylko nie było czym doświetlić od przodu dziewczyn.

marbed
08-08-2009, 20:02
podaję link do wersji która wg mnie praktycznie nie posiada aberracji:
http://img11.imageshack.us/img11/5155/babeczkih.jpg

Władca Pixeli
08-08-2009, 20:59
Witam
mam pytanko na załączonym zdjęciu pojawiają się aberracje na tle nieba (liście drzew ) czy można to jakoś usunąć ?
Próbowałem w PS usunąć trochę niebieskiego ale mało to dało.

To poszukaj na forum jak się to likwiduje w PS czy Nikon Capture bo na pewno nie robi się tego usuwaniem koloru niebieskiego.

Erie
08-08-2009, 21:14
można użyć LCH w NXie do korekcji aberracji na krawędziach - w połączeniu z selection u-pointami potrafi zdziałać cuda

Erie
08-08-2009, 21:55
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img31.imageshack.us/img31/2278/dsc5814.jpg)

a to jest wywołany przeze mnie RAW (zauważyłem, że jest w wątku :D) - praktycznie nie ma aberracji na krawędziach niebo-gałęzie

tomik34
10-08-2009, 12:21
Erie i Marbed - dzięki bardzo za pliki pytanie tylko jak to uzyskaliście ?

Erie
10-08-2009, 12:27
Erie i Marbed - dzięki bardzo za pliki pytanie tylko jak to uzyskaliście ?

przecież napisałem - LCH w NX2 i selection u-pointy

tomik34
10-08-2009, 12:31
o sorki nie zauważyłem - pozostaje kupić NX-a :-)

Erie
10-08-2009, 13:11
o sorki nie zauważyłem - pozostaje kupić NX-a :-)

lub pobrać trial 60dni - sprawdzić czy Ci odpowiada i dopiero wówczas ewentualnie kupować

tomik34
10-08-2009, 17:05
w zasadzie zastanawiam się dlaczego je mam na niektórych zdjęciach na tych drzewach to jeszcze rozumiem ale np na tym zdjęciu ?

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/viewer.php?file=f3p62j86rzvlwsc4ylpd.jpg)
co zwaliłem że tak się stało ?

Andrzej Olender
10-08-2009, 17:37
Jestem teraz kilka dni poza domem i oglądam na laptopie. Ja tu żadnych anomalii nie widzę :)

Erie
10-08-2009, 17:46
w zasadzie zastanawiam się dlaczego je mam na niektórych zdjęciach na tych drzewach to jeszcze rozumiem ale np na tym zdjęciu ?

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/viewer.php?file=f3p62j86rzvlwsc4ylpd.jpg)
co zwaliłem że tak się stało ?

szczerze? nic - to bluzka ma poświatę od optycznych wybielaczy moim zdaniem

PS bardzo ładna dziewczyna - trochę podobny uśmiech do aktorki Jennifer Grey

tomik34
11-08-2009, 08:47
dziękuję bardzo za komplement to moja dziewczyna :-)
chodzi mi o ten niebiesko-zielony pasek na granicy czarnego i białego koloru (kołnierzyk) strasznie mnie to wkurza i psuje mi odbiór .

Erie
11-08-2009, 14:22
dziękuję bardzo za komplement to moja dziewczyna :-)
chodzi mi o ten niebiesko-zielony pasek na granicy czarnego i białego koloru (kołnierzyk) strasznie mnie to wkurza i psuje mi odbiór .

dlaczego Cię wkurza? możesz zdesaturować niebieski w PSie/ NXie i będzie ok, ale moim zdaniem tak jest ok

tomik34
11-08-2009, 14:26
no nie wiem kojarzy mi się to od razu z kiepskim obiektywem albo błędem w obróbce

tomik34
12-08-2009, 12:30
widzę że tylko mnie to przeszkadza :-)

Erie
12-08-2009, 14:47
widzę że tylko mnie to przeszkadza :-)

szczerze... masz piękną dziewczynę, ładne zdjęcie jej zrobiłeś, a zamiast zrobić wydruk w dużym formacie na ścianę to się bzdurami zajmujesz - to właśnie zabija fotografioę obecnie... piękne zdjęcia sa odrzucane przez szum, hot-piksele, wyimaginowane aberracje i inne takie ;)

tomik34
12-08-2009, 20:37
dziekuję bardzo za tak ciepłe słowa może rzeczywiście się czepiam ale zastanawiam się skąd się to wzięło ?
Za długi czas ? Chyba nie . Z duża dziura przy tym świetle ?
Chciałbym wiedzieć na przyszłość jak tego uniknąć i czy w sumie można.