PDA

Zobacz pełną wersję : Wywolanie RAW, RAW Therapee



mmost
06-08-2009, 19:17
Zaczynam zabawe z wywolywaniem RAWow (kiedys bylem przeciwnikiem, kajam sie :-)). Mam takie zdjecie.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img141.imageshack.us/img141/7267/dsc6522.jpg)

I za cholere nie moge do ladu dojsc jak je ugryzc, zawsze wychodzi plastikowe.
Najlepszy efekt jaki udalo mi sie uzyskac to to: http://picasaweb.google.pl/mt.mostowski/Skaters#5366599998741843298

Jakby sie komus chcialo i opisalby krok po kroku co i jak to zamieszczam RAWA:

http://rapidshare.com/files/264440873/_DSC6522.NEF.html

oper
06-08-2009, 20:11
Jakby sie komus chcialo...

Może tak?
(1)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/viewer.php?file=sdkqdz1vzluk5jowrwp3.jpg)

A kadr proponuje taki:
(2)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/viewer.php?file=vdlmi1pkstnnahq6la7.jpg)

Przemek Paśnik
06-08-2009, 20:14
a tak?


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img43.imageshack.us/img43/7267/dsc6522.jpg)

mmost
06-08-2009, 20:30
a tak?


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img43.imageshack.us/img43/7267/dsc6522.jpg)

O to mniej wiecej mi chodzilo. Teraz powiedz jak to zrobiles :-).

Przemek Paśnik
06-08-2009, 20:33
I tu się kłopoty zaczynają, bo to Camera RAW z photoshopa :-P

mmost
06-08-2009, 20:43
I tu się kłopoty zaczynają, bo to Camera RAW z photoshopa :-P


Mimo wszystko, jakbys mogl, krok po kroku. Bo nie chodzi mi o to zeby wiedziec jakie "suwaki" przymieszczec, ale level wyzej, czyli dlaczego musz przesunac ten suwak a nie inny.

Przemek Paśnik
06-08-2009, 20:49
Ok, nie ma sprawy, nie jestem żadnym wymiataczem, bynajmniej... Oto screeny zakładek z ACR:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img259.imageshack.us/img259/898/69371046.jpg)

Pierwsza zakładka - wyciągasz cienie za pomocą fill light. Zdjęcie robi się blade, więc nadganiasz za pomocą kontrastu i clarity

Druga i trzecia zakładka - kolory. W pierwszej nasycenie, w drugiej ich jasność, luminancja - decydują o kolorze skóry itp. Zwiększając luminancję żółtego i pomarańczowego uzyskujesz ładny kolor skóry, zmniejszając niebieskiego, "przyciemniasz" niebo

Czwarta - decydujesz o tincie w cieniach i światłach. Tu dodałem nieco magenty, żeby asfalt był szary (leciał w zielony)


Tak naserio to można by wywołać to jeszcze raz tak, żeby koszulka gościa w tle była biała, a nie niebieska. Albo rybki, albo akwarium - niebo musiałem przyciemnić :wink:

mmost
06-08-2009, 21:40
Ok, nie ma sprawy, nie jestem żadnym wymiataczem, bynajmniej... Oto screeny zakładek z ACR:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img259.imageshack.us/img259/898/69371046.jpg)

Pierwsza zakładka - wyciągasz cienie za pomocą fill light. Zdjęcie robi się blade, więc nadganiasz za pomocą kontrastu i clarity

Druga i trzecia zakładka - kolory. W pierwszej nasycenie, w drugiej ich jasność, luminancja - decydują o kolorze skóry itp. Zwiększając luminancję żółtego i pomarańczowego uzyskujesz ładny kolor skóry, zmniejszając niebieskiego, "przyciemniasz" niebo

Czwarta - decydujesz o tincie w cieniach i światłach. Tu dodałem nieco magenty, żeby asfalt był szary (leciał w zielony)


Tak naserio to można by wywołać to jeszcze raz tak, żeby koszulka gościa w tle była biała, a nie niebieska. Albo rybki, albo akwarium - niebo musiałem przyciemnić :wink:

Dzieki wielkie. Ale widze, ze RAW Therapee miejscami nie daje rady. Bede kombinowal. Moze pora zainwestowac w PS. Ale ten program mnie przeraza swym ogromem :-/

anialodz
06-08-2009, 22:52
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2009/08/3796384904_bb030e8d8b_b-1.jpg
źródło (http://farm4.static.flickr.com/3449/3796384904_bb030e8d8b_b.jpg)