Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : Kiedy 5:4 Nikonie?



ratpaw
05-08-2009, 21:16
Właśnie jestem po selekcji i kadrowaniu około 630 zdjęć z imprezy rycerskiej w Gniewie. Niemal każde zdjęcie wymagało docięcia, kupę megapikselków posłałem do śmietnika, bo boki kadru zawsze niepotrzebne się były okazały.

Moje pytanie, a raczej wołanie (do niebios): kiedy doczekam się Nikona małaobrazkowego, do którego moja optyka ładnie by pasowała, z matrycą o proporcjach 5:4?

Z lekkim wku***em pozdrawiam Nipon Kogaku ;)

jacek.gold
05-08-2009, 21:19
???
a może czas nauczyć sie patrzeć przez tą dziurkę? wtedy mnie będzie przycinania

McSimus
05-08-2009, 21:24
Hmm ... a to nie lepsza taka pseudopanoramka 3:2 ? Toż to już prawie jak u Matejki a i te klimaty kurz, chrzęst zbroi ... ;)

ratpaw
05-08-2009, 21:24
???
a może czas nauczyć sie patrzeć przez tą dziurkę? wtedy mnie będzie przycinania

Powiedział co wiedział :)

kichu
05-08-2009, 21:25
kup sobie D3 lub D3x i uzywaj 5:4 crop mode

shaolin
05-08-2009, 21:25
Amen ;)

I Nippon, a nie Nipon :razz: ;)

ratpaw
05-08-2009, 21:31
kup sobie D3 lub D3x i uzywaj 5:4 crop mode

crop mode jest lamerskie :twisted:

jacek.gold
05-08-2009, 21:35
crop mode jest lamerskie :twisted:

lamerskie jest jojczenie że by się chciało a nimóc
jakbyś już miał taki format to byś jojczał że góra i dół jest do obcięcia

ratpaw
05-08-2009, 21:43
lamerskie jest jojczenie że by się chciało a nimóc
jakbyś już miał taki format to byś jojczał że góra i dół jest do obcięcia

Nie, po prostu "mój" format to kwadrat albo coś bliskiego - taki najbardziej mi pasuje, najwięcej zdjęć mam tak wykadrowanych. Chcę, aby D4 miał matrycę 5:4, na której będzie 16-18 megapikseli. Byłbym w niebie ;)

ps. Nie jojczę, bo zdjątka wyszły miodne, kolorki przecudne, chwile utrafiłem jak chciałem (dzięki fantastycznemu AF!), tylko te kadry w komputerze..... Jednak satysfakcja z D700 i szklarni jest bliska 100% :)

kichu
05-08-2009, 21:49
Chcę, aby D4 miał matrycę 5:4, na której będzie 16-18 megapikseli.

To wszystko juz jest w D3x na wyciagniecie reki. Wystarczy kliknac 'Kup Teraz' :)

ratpaw
05-08-2009, 21:55
To wszystko juz jest w D3x na wyciagniecie reki. Wystarczy kliknac 'Kup Teraz' :)

Filmów nie kręci :P

shaolin
05-08-2009, 22:00
Nawet D70s kreci filmy. Jak sie chce (i potrafi to zrobic) oczywiscie...

ratpaw
05-08-2009, 22:11
Nawet D70s kreci filmy. Jak sie chce (i potrafi to zrobic) oczywiscie...

Czasem mnie nachodzi na timelapsy, ale najpierw kilka innych rzeczy popełnię....

Ale sami powiedzcie: Nikon na rynku średniego formatu by zamieszał wypuszczając takiego D4 5:4, nieprawdaż? A później D4x i 37 Mpx, też 5:4 i kaszanka pozostaje po Leice S2 (no, przynajmniej w studio). Hehe, idę odpocząć :-)

Na razie!

Kundzior
06-08-2009, 00:02
4:3 to jest prszyszłość!!! - Olympus TEAM. Coć czasami nie zaprzeczę.

Przemes
08-08-2009, 07:34
Ale sami powiedzcie: Nikon na rynku średniego formatu by zamieszał wypuszczając takiego D4 5:4, nieprawdaż? A później D4x i 37 Mpx, też 5:4 i kaszanka pozostaje po Leice S2 (no, przynajmniej w studio). Hehe, idę odpocząć :-)


Powiemy: "NIE!" :P

Jak kogoś stać na średni format to kupuje Hasselblada lub Mamiye. A nie jakiegoś tam nikona