PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z kolorami



steelon
05-08-2009, 15:46
Witam, od pewnego czasu mam problem z kolorami na zdjęciach czy obrazach. Niektóre zdjęcia, które oglądam w przeglądarce wyglądają strasznie ciemno (jakby miały bardzo mały kontrast), natomiast cała inna reszta wygląda normalnie. To samo mam przy zdjęciach z nikona d60, mianowicie przy oglądaniu zdjęcia w programie viewNX zdjęcia są ciemne, natomiast przez inny bądź nawet windowsowy zdjęcie wygląda normalnie.

Wygląda to tak:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2009/08/wisienki-1.jpg
źródło (http://klasykklodzki.com/adam/wisienki.jpg)

Dziękuję za pomoc.

slasib
05-08-2009, 16:30
może przyczyna jest w tym, że każdy program pracuje na innym modelu przestrzeni barw, jest ich od groma m.in.:

* RGB (oraz RGB z kanałem alfa)
* CMYK
* CIEXYZ (CIE1931)
* CIELab (CIE1976)
* CIELUV
* HSV oznaczane również jako HSB
* HSL, HSI
* YUV oraz YQI

steelon
06-08-2009, 02:00
A w jaki sposób mogę to zmienić aby wszystkie obrazki miały dobre kolory np. w Firefoxie ? Z dnia na dzień mam coraz więcej takich obrazów ; /

marbed
06-08-2009, 15:12
musisz włączyć w FF zarządzanie kolorem
https://developer.mozilla.org/En/ICC_color_correction_in_Firefox